Chomutov vyhrál v Ústí a zahraje si baráž o extraligu

Sport Sport
9. 4. 2012 20:08
Sedmý zápas: Ústí - Chomutov 2:3 po prodloužení

Ústí nad Labem - Hokejisté Chomutova zvládli rozhodující sedmý zápas finále play off první hokejové ligy a zahrají si baráž o extraligu proti Mladé Boleslavi.

Sedmé finále v Ústí nad Labem skončilo po šedesáti minutách 2:2, v prodloužení pak rozhodl o triumfu Pirátů obránce Grof.

Chomutov bude mít druhou příležitost, jak proniknout do nejvyšší hokejové soutěže. Před dvěma lety v baráži proti Mladé Boleslavi neuspěl, prohrál 1:4 na zápasy.

První barážový zápas je na programu v neděli 15. dubna na ledě Bruslařského klubu, který bude zachraňovat extraligu v baráži již popáté za sebou.

Finále play off první hokejové ligy - 7. zápas:

HC Slovan Ústečtí Lvi - HC Piráti Chomutov 2:3 v prodl. (1:0, 1:1, 0:1 - 0:1)
Branky: 15. a 39. Roubík - 24. Gajovský, 50. D. Hruška, 68. Grof. Rozhodčí: M. Fraňo, Jeřábek - Klein, Skopal. Vyloučení: 8:3. Využití: 0:2. Diváci: 6500 (vyprodáno). Konečný stav série: 3:4.

Ústí n/L: Orct - Klobouček, J. Zeman - J. Krejčík, P. Hořava - Kousalík, Dan Růžička - F. Pavlík, Sklenička - Šagát, Roubík, Ludvík - S. Treille, T. Hertl, J. Káňa - Dan. Boháč, R. Hanzl, Handlovský - Majdan, Pajič, M. Čermák. Trenéři: Rosol a Skrbek.

Chomutov: Řehoř - Palin, Pulpán - Bartejs, Havíř - Grof, J. Mrázek - Jillson - Hřebejk, Kraft, Jíra - D. Hruška, J. Kovář, Gajovský - Lapšanský, R. Diviš, Orsava - Endál, Sikora, Hromas - Ondřej. Trenéři: Doležal, Gudas a Mikšovic.