ŽIVĚ Liberec - Pardubice 2:4, Pardubice jdou do finále

Sport Sport
3. 4. 2012 19:20
Sledujte online reportáž ze šestého utkání semifinálové série playoff extraligy mezi Bílými Tygry Liberec a ČSOB Pojišťovna Pardubice.

Minuta po minutě

- To je pro dnešek vše. Finále Pardubice - Brno začne 9. dubna. Do té doby u dalšího online přenosu napočtenou.

- Pardubice jsou druhým finalistou. Porazily Liberec na jeho ledě 4:2 a stejným poměrem tak ovládly sérii. Liberec zapnul motory v dnešním zápase až příliš pozdě a laxní přístup z první a druhé třetiny se jim vymstil.

60. Konec zápasu.

60. Minutu před koncem navíc Špaček dostává dvě minuty za podražení.

59. Pardubice zvyšují na 4:2. S největší pravděpodobností je rozhodnuto. Martin Bartek ujel Libereckým a poslal puk do prázdné branky.

59. Liberec tím využil přesilovku a Vošvrda opět na střídačce.

58. Liberec snížil na 2:3! Střelu Martina Čakajíka usměrnil do sítě nešťastně Píša. 1:1 na smolné teče a zápas ještě bude hodně zajímavý.

57. Ke smůle hostů je vyloučen Rákos a proti šesti hráčům Tygrů bude moci nastoupit pouze čtyřka Pardubických.

56. Vošvrda na střídačce. Liberec má šest mužů v poli.

56. Další Vošvrdův fantastický zákrok po úniku Kousala. Liberec vsadil na jednu kartu.

55. Koukal s Kolářem měli velké příležitosti. Vošvrda se roztáhl na čáře a nedovolil pardubickým útočníkům rozhodnout zápas.

54. Hrát se ale bude ve čtyřech. Sičák zalehl puk a jde ven za zdržování hry.

54. Ale naděje Liberce zase trochu klesly. Bartek ujížděl sám na Vošvrdu. Sice ho nepřekonal, ale Nedvěd vzápětí pardubického útočníka krosčekoval a jde si na dvě minuty odpočinout na trestnou lavici.

53. Diváci rázem ožili. Snad tím pádem ožije i hokej.

52. Liberec přeci jen snižuje na 1:3! Vypadalo to na další pokaženou přesilovku, ale Lukáš Krejčík dorazil vyražený kotouč do branky. To by mohla být cesta.

50. Radil fauloval Výtiska, ale sám si při tom ublížil, takže trest za něj musí odsedět jeden ze spoluhráčů. Možná poslední alespoň malá naděje pro Liberec.

48. Hosté sice strávili téměř celou dvojnásobnou početní výhodu u branky Liberce, ale čtvrtý gól nepřidali. Domácí jsou v plném počtu.

47. Pardubice svíraly Liberec téměř minutu tři bránicí hráče v pásmu, ale nakonec se sami nepřesnou přihrávkou vyhnaly ze třetiny a umožnily jim vystřídat.

47. A ta teď bude dvojnásobná. Za sekání si jde sednout kapitán Nedvěd.

46. Znovu se objevili Pardubičtí v útočném pásmu. Hosté měli po faulu výhodu. Akce skončila srážkou Rákose s Vošvrdou a posunuli tak klec. Rozhodčí se museli poradit s rozhodčím u videa, zda nebyl puk v brance. Ale nebyl, takže Pardubice hrají přesilovou hru.

45. Liberec rozhodně přidal na střelecké aktivitě. Růžička je nyní v permanenci asi nejvíc, co byl od začátku zápasu.

44. Vantuch z úhlu zápěstím nastřelil Růžičku, odražený puk beci odehráli do středního pásma.

43. Radil nastřelil Vošvrdovu lapačku, domácí gólman nechtěl přerušit hru a rychle rozehrál.

42. Liberec už je ale kompletní a je v útočném pásmu.

41. Pardubice navíc ještě dohrávají přesilovku a mohou tak nového gólmana vyzkoušet.

41. Do branky domácích přišel po druhé třetina Vošvrda. Pinc zůstal na střídačce.

41. Začala třetí třetina.

- Druhá třetina opět patřila Pardubicím, které ale hrají na půl plynu a stejně jim to stačí. Liberec se zatím moc neukázal a hosty nijak nepotrápil. Ve třetí třetině by domácí museli předvést opravdovou tygří smršť, aby s utkáním ještě něco udělali.

40. Konec druhé třetiny.

40. A brzy přesilovku využívají a vedou 3:0. Vladimír Sičák se trefuje přesně do zad Výtiska a odtud se kotouč odrazil do brány. Gólem do šatny Pardubice pomalu klepou na dveře finále.

40. Vantuch měl šanci v oslabení. Ale další zbytečný útočný faul Liberce znamená dvojnásobnou početní výhodu pro hosty.

39. Vak fauloval v útočném pásmu a dostává dvěminuty. Další šance Pardubic na definitivní zlomení zápasu.

38. Dvě střely Moravce vyráží Růžička mimo. Nikdo z domácích nebyl připravený k dorážce.

37. Pardubice sice držely velkou část přesilovky v útočném pásmu, ale nebyly dostatečně produktivní. Liberec je v pěti.

35. Velká šance Pardubic. Somík už mířil do odkryté klece, ale Bartovič tečoval holí puk nad.

35. V zápětí Urban zarazil Růžičku do branky a dostává dvě minuty za napadení. Pardubice si zahrají další přesilovku.

35. Nedvěd z Trončickým dobře zaměstnali obranu hostů. Výrazná příležitost z toho ale nebyla.

33. Bulíř na ledě a hned naskočil do útoku. Pardubice ale nápor domácích odrazily a na druhé straně se cpal před branku Pince Rákos. Neúspěšně.

33. Na konci přesilovky vystřelil kapitán Koukal. Ale ani tenhle pokus Pince nevyděsil.

32. Ale asi jsem to zakřiknul. Teď se Pardubice spíše plácají ve středním pásmu.

32. Hosté v minulém zápase využili tři přesilovky a zatím jsou i tentokrát hodně nebezpeční. Trvdě vystřelil obránce Kolář. Pinc chytá do náručí.

31. Bude se opět vylučovat. Bulíř si jde na dvě minuty odpočinout a Pardubice si zahrají početní výhodu.

30. Polovina zápasu téměř pryč a Liberec si nevypracoval jedinou opravdu gólovou šanci.

29. Starý prošel do útočného pásma jak nůž máslem a snadno se dostal až ke střele. Pinc ale dobře viděl a puk chytil.

28. Pardubice vedou 2:0. Z protiútoku měly Pardubice přečíslení tři na dva. Jan Semorád nic nevymýšlel, natáhl a a poslal puk přímo do levého rohu Pincovy branky.

27. Do šance se u Růžičkovi branky dostával Výtisk, Píša ho ale ubránil.

26. Liberec ale zatím rozhodně nepředvádí to, co by se od nich očekávalo v zápase, který může být tím posledním v sezoně. Chybí nasazení, větší pohyb i obětavost.

25. Bulíř byl dalším libereckým mužem, který vyslal projektil na Růžičku. Ten i s problémy chytá.

24. Liberec je v plném počtu a Urban už se řítil do útočného pásma. Puk mu ale nakonec ukradl Kočí.

23. Pardubicím začíná zkrácená přesilovka.

22. Kousal s Kočím chvíli motali hlavu Libereckým. Nezvládli si ale nahrát tak, aby jeden z nich zakončil.

22. Liberec si přesilovky dlouho neužil. Urban fauloval vysokou holí a hra se vyrovná.

22. Rákos chvíli ležel na ledě a držel se za obličel. V jeho souboji s edvědem rozhodčí nenašli žádný přestupek.

21. Velká šance Liberce. Urban najížděl sám na Růžičku, stahovačka se mu ale nevydařila a puk mu utekl. Následně ho Píša seknul a bude se vylučoval Liberec si zahraje přesilovku.

21. Začala druhá třetina.

- První třetina dnešního zápasu nepřinesla oku lahodící podívanou. Liberec je zatím málo nebezpečný, Pardubice byly v tomto ohledu o chlup lepší a díky Janu Starému vedou 1:0. Do druhé části si přejme lepší hokej a více gólů.

20. Konec první třetiny.

20. Jednu takovou poslal Víšek, Růžička puk našel v lapačce.

18. Blíží se konec první třetiny a největší šanci první třetiny měl asi v úvodu Urban, od té doby Liberec vysílá na Růžičku pouze propagační střely.

17. Ještě jeden pokus Rotha a hosté jsou kompletní.

17. Roth se dostal k první střele, Růžička vyráží. Domácí se ale pořád nemůžou udržet v nějaké větší kombinaci.

16. Liberci si nedaří udržet delší dobu v útočném pásmu a Pardubice vyhazují.

16. Liberec bude hrát první přesilovku. Sičák dostal dvě minuty za nedovolené bránění.

15. Radil trochu ujel obráncům a z úhlu zakončoval bekhendem, minul ovšem branku.

13. Hra je teď trochu neurovnaná a postrádá tempo. Takhle klíčový zápas by si určitě zasloužil lepší podívanou.

12. Bartovič opět dostal puk do jízdy, zasekl, ukdělal kličku do středu a vypálil. Kotouč byl ale nakonec tečovaný do sítě.

11. Cetkovský dostal hned na buly holí do obličeje a s krvavým nosem odjíždí na střídačku. Nikdo z rozhodčích ovšem faul neviděl a hrát se tedy bude v nezměněném počtu hráčů.

11. Koukal skryl svou ránu za obránce a snažil se překvapit Pince. Liberecký gólman ale svůj tým podržel.

10. Další závar před Růžičkou řeší domácí výhozem na zakázané uvolnění. Liberec se začíná trochu probírat.

9. Bartovič přejel modrou čáru a z vrcholu pravého kruhu vystřelil. Růžička vyrazil a obránci puk uklidili do bezpečí.

8. Semorád byl volný před Pincem, přihrávku v rozhodují chvíli nedostal přesně na hůl a puk mu utekl do rohu.

7. Dobrý útok Somíka s Cetkovským, Pinc musel po střele druhého z nich zasahovat betonem.

6. Kloudná akce se nepovedla ani Vantuchovi, který ztratil puk v útočném pásmu.

5. Liberečtí jsou zaskočení a těžko se dostávají přes střední pásmo. Jako by se na ledě hledali.

4. Pardubice vedou 1:0! Jan Starý měl puk hodně za sebou, ale přesto vystřelil, kotouč ještě zřejmě škrtl o jednu z hokejek domácích hráčů a končí v horním rohu domácí branky. Pinc jen naprázdno máchl lapačkou.

3. Semorád v další dobré šanci Pardubic. Pinc mu ale dobře zúžil střelecký prostor.

2. Cetkovský pro změnu vyzkoušel Pince, ten s jeho pokusem neměl problém.

1. Liberec se přímo vřítil před branku hostujícího týmu. Urban puk na brankovišti nedokázal přehodit přes ležícího Růžičku.

1. Utkání začalo.

- Pinc v brance domácích zůstává i přesto, že minulý zápas nedochytal a střídal ho Vošvrda.

Sestava Pardubice: Růžička (Salfický) - Sičák, Kočí, Benák, Píša "A", Kolář II, Drtina, Borer - Bartek, Starý, Markovič, Semorád, Koukal "C", Buchtele, Kolář I, Rákos, Radil, Zohorna, Kousal, Cetkovský, Somík "A".

Sestava Liberec: Pinc (Vošvrda) - Čakajík, Výtisk "A", Moravec, Trončinský, Roth, Derner, Ulrych, Holub - Bárta, Víšek, Špaček, Klimenta, T. Urban, Bartovič "A", Vantuch, Bulíř, Krejčík, Bortňák, Vak, Nedvěd "C".

- Po dnešku může být jasno o druhém finalistovi. Brno mohou doplnit Pardubice. Ty v minulém zápase přejely Liberec drtivě 8:1 a ujaly vedení v sérii 3:2. Liberci navíc dnes bude chybět Kudrna, kterému chybí jeden zápas do odpykání disciplinárního trestu a Štich, který v minulém utkání dostal trest ve hře a tím pádem automaticky stop pro příští semifinálový souboj.

- Dobrý den, vítejte u online reportáže z šestého utkání semifinálové série mezi Libercem a Pardubicemi. Stav série je 3:2 pro Pardubice. Utkání začíná v 17:40.