Cesta Slavie za udržením začala v Edenu porážkou

2. 3. 2012 20:50
Slavia - Litvínov 1:2, K. Vary - Ml. Boleslav 5:4
Slavii do Edenu přišly povzbudit téměř čtyři tisíce fanoušků.
Slavii do Edenu přišly povzbudit téměř čtyři tisíce fanoušků. | Foto: Jakub Šafránek

Praha - Stěhování do Edenu zatím hokejové Slavii štěstí nepřineslo. Svěřenci kouče Vladimíra Růžičky v úvodním utkání skupiny o udržení v extralize doma podlehli Litvínovu 1:2.

Všechny branky padly již v první polovině utkání. Na branku hostujícího Viktora Hübla odpověděl v závěru první třetiny Michal Vondrka. Utkání však ve 22. minutě rozhodl litvínovský František Lukeš.

Slavii nepomohla ani skvělá atmosféra zaplněného Edenu, kam si cestu našly téměř čtyři tisícovky fanoušků. Pražané zde sehráli soutěžní zápas po dlouhých osmi letech.

Karlovy Vary otočily zápas s Boleslaví

Ve druhém zápase o udržení porazily Karlovy Vary na domácím ledě Mladou Boleslav 5:4. Po dvou třetinách přitom prohrávaly 2:3. Poté sice vyrovnaly, gól Pabišky ze 48. minuty ovšem poslal znovu do vedení hostující Bruslařský klub.

Rozhodla 53. minuta, ve které domácí vstřelili dvě slepené branky. Trefili se Pech a Skladaný. Na výhře domácích se dvěma góly podílel Zaťovič, stejný kousek se na straně soupeře povedl Pabiškovi.

Vary díky výhře postoupily na druhé místo minitabulky o bod před pražskou Slavii.

Skupina o udržení v hokejové extralize - 1. kolo:

HC Slavia Praha - HC Verva Litvínov 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 19. Vondrka (Pospíšil, Kadlec) - 4. V. Hübl (Kubinčák, F. Lukeš), 22. F. Lukeš (Jareš, V. Hübl). Rozhodčí: Fraňo, Homola - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:1. Diváci: 3925.

Slavia: M. Kopřiva - Kadlec, Valach, Kuboš, Šulc, Kolařík, J. Krejčík - Pospíšil, Dušek, Krenželok - Vondrka, T. Hertl, Tomica - Micka, V. Růžička ml., Sklenář - Žejdl, P. Jelínek, J. Doležal. Trenéři: V. Růžička, Weissmann, Čelanský a Beránek.

Litvínov: Volke - Stříteský, Kubát, Černošek, Jareš, Kousalík, Brejčák, Skuhrovec, Gula - Kubinčák, V. Hübl, F. Lukeš - Kafan, Černý, Ručinský - Majdan, Gerhát, Jenáček - Jurčík, Smolka, Šrámek. Trenéři: V. Jeřábek a V. Lukeš.

HC Energie Karlovy Vary - BK Mladá Boleslav 5:4 (1:2, 1:1, 3:1)
Branky a asistence: 9. Zaťovič (Pech, Kumstát), 23. Skuhravý (Koblasa), 44. Zaťovič (Prošek), 53. Pech (Prošek), 53. Skladaný (T. Sýkora) - 11. Pabiška (Nouza), 14. Vrbata (Pabiška, Nouza), 39. Čutta (D. Výborný, Balaštík), 48. Pabiška (Mikulík, Stieler). Rozhodčí: Šindler, Jeřábek - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 6:7, navíc Tomas (Mladá Boleslav) 10 min. Využití: 2:1. Diváci: 2586.

Karlovy Vary: Mensator - Gründling, Gulaši, Gřegořek, Gawryletz, Lučka, Mocek, M. Rohan, Prošek - Kumstát, Pech, Zaťovič - Koblasa, Skuhravý, Kotrla - Dej, T. Sýkora, Skladaný - T. Rohan, T. Klíma, Kuběna. Trenéři: Kýhos, Pešout a Kněžický.

Mladá Boleslav: Valent - Žabka, Chaloupka, Rýgl, Baldwin, Mozík, Čutta, Hay, Beňovič - Mikulík, D. Výborný, Tomas - Balaštík, Podkonický, Goertzen - Bahenský, Stieler, Hrdel - Nouza, Vrbata, Pabiška. Trenéři: P. Novák a Hiadlovský.