Karlovarští vyhráli ve Vítkovicích, rozhodl Mikeska

2. 2. 2012 20:30
Extraliga: Vítkovice - Karlovy Vary 2:4
Karlovy Vary.
Karlovy Vary. | Foto: Reuters

Ostrava - Hokejisté Karlových Varů pokračují v extralize ve zlepšených výkonech. V předehrávce 46. kola soutěže překvapili Vítkovice na jejich ledě a z Ostravy si odvážejí tři body za výhru 4:2.

Moravský favorit sice vedl od sedmé minuty, kdy se Burgerova střela odrazila od Káňy do sítě. Jenže iniciativnější byli hosté, kteří svůj dobrý výkon ve druhé třetině korunovali dvěma góly. Trefili se Košťál a Gawryletz.

VIDEO Bahenský si za ostrý faul nezahraje 5 zápasů
Boleslav jediným gólem porazila Kladno a dostihla Vary

Káňa minutu před koncem druhé části sice srovnal, závěrečná třetina ovšem patřila Západočechům. Rozhodující gól dal ve 43. minutě Michal Mikeska. Výsledek o deset minut později pečetil Zaťovič.

Energie dokázala bodovat v šestému utkáni po sobě a na dvanáctou Slavii ztrácí už jen jeden bod.

46. kolo hokejové extraligy:

HC Vítkovice Steel - HC Energie Karlovy Vary 2:4 (1:0, 1:2, 0:2)
Branky a nahrávky: 7. J. Káňa (Burger, Ujčík), 39. J. Káňa (Burger, Malík) - 23. Košťál (Mikeska), 36. Gawryletz (Kumstát, Pech), 43. Mikeska (Rohan), 53. Zaťovič (Gawryletz, Mocek). Rozhodčí: Hradil, Hrubý - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 6:7, navíc Mikeska 10 min. Využití: 1:3. Diváci: 4066.

Vítkovice: Málek - Malík, Kudělka, Ovčačík, Trnka, Bartoň, Voráček, Punčochář, Koma - Ujčík, Burger, J. Káňa - Pohl, Štefanka, Klimek - T. Káňa, Húževka, Hlinka - Šedivý, Strapáč, Szturc. Trenéři: Trličík a Moták.

Karlovy Vary: Mensator - Gründling, Gulaši, Prošek, Gřegořek, Mocek, Lučka, Gawryletz, M. Rohan - Zucker, Skuhravý, Košťál - Kumstát, Pech, Zaťovič - Klíma, T. Sýkora, Kotrla - Dej, Mikeska, Kuběna. Trenéři: Kýhos, Pešout a Kněžický.