Liberec opět prohrál, Pardubice doma padly s Boleslaví

28. 12. 2011 21:15
Liberec-ČB 1:3,Plzeň-Zlín 4:3SN,Pardubice-MB 1:2

Praha - Trápení hokejistů Liberce nekončí. Nebodovali už poosmé v řadě, když tentokrát na svém ledě nestačili na České Budějovice.

Jihočeši si naopak díky výhře 3:1 pojistili druhé místo v tabulce a odrazili nápor Plzně, která ve 34. kole extraligy zvítězila nad Zlínem 4:3 po samostatných nájezdech. Západočeši si tak připsali výhru už v pátém zápase v řadě.

Zlín se i přes prohru bodově dotáhl na čtvrté Pardubice, které doma překvapivě podlehly 1:2 Mladé Boleslavi. Středočeši tak nejenže ukončili soupeřovu sérii šesti výher v řadě, odsunuli také na poslední místo Karlovy Vary.

Sparta vyučila Jihočechy, Tygři prohráli posedmé v řadě

Západočeši totiž prohráli na ledě Sparty 2:3. Pražané si připsali na své konto čtvrtou výhru za sebou a v čele soutěže si udrželi pětibodový náskok.

Plzeň rozhodla o výhře nad Zlínem až v nájezdech

Liberec se sice ve 20. minutě ujal vedení zásluhou Tomáše Vaka, hosté však ve druhé třetině zásluhou obránců Reného Vydareného a Aleše Kranjce skóre otočili a výhru pak ve 49. minutě potvrdil Vilém Burian.

Sparta díky gólům Ivana Rachůnka a Lukáše Žálčíka vedla po dvou třetinách 2:0, Vary však v úvodu třetí třetiny zásluhou Jindřicha Kotrly snížily a po gólu Petra Tona se jim totéž povedlo díky brance Petra Mocka v 51. minutě. Vyrovnat se jim však už nepodařilo.

Plzeň sice po dvou zásazích Petra Lešky prohrávala 0:2, v rozmezí 36. a 45. minuty však otočila skóre na 3:2. Hosté však necelé dvě minuty před koncem třetí třetiny vyrovnali v přesilovce posílené o hru bez brankáře.

A protože se o vítězi nerozhodlo ani v prodloužení, následovaly samostatné nájezdy. A přestože se jako první trefil obránce Zlína Martin Hamrlík, o bonusovém bodu pro Plzeň rozhodli v dalších dvou sériích Tomáš Vlasák a Václav Pletka.

Pletka si vedle vítězného gólu připsal i jednu asistenci, stejně na tom byl i jeho spoluhráč Radek Duda. Petr Leška si ke dvěma gólům připsal navíc jednu asistenci.

Boleslav vedla už od 3. minuty zásluhou gólu Romana Tomase, vítězný gól pak ve 48. minutě vstřelil David Vrbata. Domácí tým už stihl jen snížit zásluhou Vladimíra Sičáka.

Litvínov doma vyhrál nad Třincem a už je osmý

Hokejisté Litvínova zvítězili nad obhájcem titulu z Třince 5:3, díky čemuž se posunuli z desátého na osmé místo. Na sedmý Třinec pak ztrácejí už jen tři body.

Severočeši zvítězili díky povedené druhé třetině, ve které se ujali vedení 4:0, Oceláři sice v úvodu třetí části snížili dvakrát na rozdíl dvou branek.

Na vítězství chemiků se gólem a asistencí podílel nejproduktivnější hráč Litvínova Viktor Hübl a na vedoucího muže produktivity Jiřího Burgera ztrácí už jen bod.

Návrat do Litvínova po nevydařeném angažmá v TPS Turku se povedl útočníkovi Jakubu Černému, který asistoval u prvních dvou branek svého týmu. Na dva góly přihrál i Michal Trávníček. Naopak Třinci nepomohly ani gól a asistence Tomáše Klimenty.

Slavia porazila Kladno díky úvodní smršti

Už jen bod na jedenácté Brno ztrácí pražská Slavia, která doma porazila Kladno 3:1.

Všechny čtyři góly padly už v první minutě. Slavia vedla už po 103 sekundách 2:0, když se trefili Tomáš Micka a Jiří Doležal, a i když ve 12. minutě snížil Jiří Bicek, výhru pojistil v 19. minutě Michal Vondrka.

HC Verva Litvínov - HC Oceláři Třinec 5:3 (0:0, 4:1, 1:2)

Branky a nahrávky: 22. Jareš (Černý), 25. Majdan (Trávníček, Černý), 36. Černošek (Trávníček), 37. V. Hübl (Stříteský), 43. Kubát (V. Hübl, Hanzl) - 40. Klimenta (Cartelli, M. Hořava), 42. Kohn (Polanský), 46. Lojek (Klimenta). Rozhodčí: Fraňo, Kalivoda - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 6:8, navíc Květoň 10. Využití: 2:1. Diváci: 6250.
Litvínov: Volke - Stříteský, Kubát, Gula, Jareš, Kousalík, Černošek, Pojkar, Skuhrovec - Kubinčák, V. Hübl, Hanzl - Majdan, Černý, Trávníček - Frolík, Jenáček, Hujsa - Smolka, Gerhát, Bojer. Trenéři: Kučera a V. Lukeš.
Třinec: Vojtek - Hudec, Lojek, Cartelli, Zíb, Richter, P. Hořava, Bolf - Orsava, Bonk, Hrňa - D. Květoň, Peterek, M. Hořava - Klimenta, Polanský, Kohn - Chovan, Ostřížek, Mičulka, od 41. navíc Havel. Trenéři: Marek a B. Kopřiva.

HC Plzeň 1929 - PSG Zlín 4:3 po sam. náj. (0:1, 1:1, 2:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 36. Vykoukal (Duda), 42. Duda (Pletka, Kaberle), 45. Martin Straka (Marušák, Vlasák), rozhodující nájezd Pletka - 13. Leška (Tesařík), 26. Leška (Čajánek, Linhart), 59. Galvas (Hamrlík, Leška). Rozhodčí: Pešina, A. Jeřábek - D. Jelínek, Pešek. Vyloučení: 6:9. Využití: 2:2. Diváci: 7064.
Plzeň: A. Svoboda - Vykoukal, Jiří Hanzlík, St. Pierre, Kaberle, Marušák, Kinrade, Dan Růžička - Andrašovský, Martin Straka, Vlasák - Duda, Jan Kovář, Pletka - Michal Dvořák, Pitule, Johnson - Stránský, Havlíček, Lev (27. Mrňa). Trenéři: M. Jelínek, Razým a Michal Straka.
Zlín: Horčička - Hamrlík, Linhart, Valenta, Galvas, Tesařík, Řezníček - Důras, Leška, Köhler - Kubiš, Čajánek, Honejsek - Melenovský, F. Čech, Veselý - Finsterle, Fořt, Ondráček. Trenéři: Rostislav Vlach a Turek.

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice - BK Mladá Boleslav 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 53. Sičák - 3. Tomas (Podkonický, Žabka), 48. Vrbata (Demel, Jiránek). Rozhodčí: Homola, Trombík - M. Jindra, Kis. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:1. Diváci: 9854.
Pardubice: Koutský - Benák, V. Kočí, Sičák, Kolář II, M. Drtina, Borer - Kolář I, Koukal, Starý - Jánský, Kousal, Buchtele - Somík, T. Zohorna, Šagát - Půhoný, Semorád, Nahodil. Trenéři: Hynek a Lubina.
Mladá Boleslav: J. Hübl - Hay, Chaloupka, Drábek, Žabka, Čutta, Rýgl - Balaštík, D. Výborný, Mikulík - Goertzen, Tomas, Podkonický - Jiránek, D. Vrbata, Demel - Svačina, Hrdel, Lenc. Trenéři: P. Novák a Hiadlovský.

HC Slavia Praha - Rytíři Kladno 3:1 (3:1, 0:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 1. Micka (Dresler), 2. J. Doležal (P. Jelínek, Sklenář), 19. Vondrka (Alinč) - 12. Bicek (J. Drtina). Rozhodčí: Lacina, Souček - Horinek, Rozlílek. Vyloučení: 7:5. Využití: 1:0. Diváci: 4356.
Slavia: M. Kopřiva - Kadlec, Valach, Kuboš, Dresler, Roth, Kolařík„ J. Krejčík - Kůrka, Alinč, Vondrka - Micka, Krenželok, Kalus - Pospíšil, V. Růžička ml., Tomica - P. Jelínek, Sklenář, J. Doležal. Trenéři: V. Růžička st., Čelanský a Beránek.
Kladno: Cikánek - Majeský, J. Drtina, Kameš, Toman, L. Procházka, Piskáček, Posmyk - Bicek, Patera, Kuchler - Hovorka, Dragoun, Kalla - Valský, Lukáč, M. Látal - Eberle, Knotek, Hluchý (30. Melka). Trenéři: Vojta, Tatíček a Kopecký.

HC Sparta Praha - HC Energie Karlovy Vary 3:2 (1:0, 1:0, 1:2)

Branka a nahrávky: 4. I. Rachůnek (Tenkrát, Milam), 23. Žálčík (Lapšanský, Forman), 49. Ton - 43. Kotrla (Zucker, J. Látal), 51. Mocek (Dej, Skladaný). Rozhodčí: Hodek, Smitka - Bejček, Charvát. Vyloučení: 9:7. Využití: 1:1. Diváci: 6578.
Sparta Praha: Pöpperle - Milam, Sersen, Kučný, Philipp, Krstev, D. Kočí, Kasík - Pacovský, Broš, I. Rachůnek - Ton, Bližnák, Tenkrát - Y. Treille, Foster, T. Rachůnek - Forman, Lapšanský, Žálčík. Trenéři: Jandač, Žemlička a Martinec.
Karlovy Vary: Salfický - Gřegořek, Gawryletz, Mocek, Gulaši, Grünling, Prošek, J. Látal - Kumstát, Pech, Košťál - Skladaný, Dej, Skuhravý - Mikeska, T. Sýkora, Zaťovič - Zucker, Vachovec, Kotrla. Trenéři: Baďouček, Pešout a Kněžický.

Bílí Tygři Liberec - HC Mountfield České Budějovice 1:3 (1:0, 0:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 20. Vak (Urban, Bárta) - 22. Vydarený (Šimánek, Kotalík), 34. Kranjc (Sailer), 49. Burian (Gulaš, Kranjc). Rozhodčí: Hribik, Turčan - L. Kajínek, Podrazil. Vyloučení: 4:4, navíc Kuchejda (Č. Budějovice) 5 min. a do konce utkání. Využití: 0:2. Diváci: 6913.
Liberec: Pinc - Derner, Trončinský, Výtisk, Čakajík, Štich, Ulrych, Moravec, Holub - Kudrna, P. Nedvěd, Dušek - L. Krejčík, Bulíř, Bartovič - Urban, Vak, Bárta - Víšek, Vantuch, Špaček. Trenéři: Kalous a Pešán.
České Budějovice: Jakub Kovář - J. Novák, Ptáček, Vydarený, Kranjc, Němeček, Mikuš - Martynek (3. Sailer), Kašpařík, Šimánek - Gulaš, Kotalík, Burian - L. Květoň, Langhammer, Červený - Kuchejda, Mertl, R. Pšurný. Trenéři: F. Výborný a Kupka.