Kometa porazila Kladno, Litvínov vyloupil Vary

Aleš Vávra Aleš Vávra
1. 12. 2011 21:15
Brno - Kladno 1:0, Karlovy Vary - Litvínov 2:5

Brno - Jediný gól rozhodl předehrávané utkání 27. kola hokejové extraligy mezi Kometou Brno a kladenskými Rytíři. Rozhodující moment přišel ve 23. minutě, kdy se trefil domácí Tomáš Divíšek.

Kometě se podařilo naplno zabodovat po čtyřech porážkách v řadě a její gólman Jiří Trvaj si připsal první čisté konto v letošním ročníku.

O výsledku rozhodla přesilová hra na začátku druhé třetiny. Už po třech vteřinách vystřelil Jakub Svoboda, brankář Cikánek puk vyrazil pouze před sebe, kde stál připravený Divíšek.

Bílí Tygři vyhráli nad Plzní a jsou na dostřel Spartě
Derby znovu rozhodly nájezdy. Tentokrát jásá Sparta

Kladno mohlo ve třetí třetině vyrovnat. Vyvinulo poměrně výrazný tlak, výborně chytající Trvaj ale žádný kotouč za svá záda nepustil.

Ve druhém čtvrtečním duelu uspěl Litvínov na ledě Karlových Varů, kde zvítězil přesvědčivě 5:2. Výhru si ale musel poctivě vybojovat. Po první třetině totiž prohrával 0:2, když se krátce po sobě trefili Zucker a Kumstát.

Ve druhé třetině zavelel k obratu hostující Lukeš, který se trefil dvakrát mezi 24. a 26. minutou. Dokonalý obrat dokonal v samotném úvodu třetí třetiny Kubinčák. Výhru Vervy poté pečetili Ručinský a Hanzl.

Severočeši zlomili sérii tří porážek v řadě a uspěli v prvním zápase pod novým hlavním koučem Jiřím Kučerou.

27. kolo hokejové extraligy:

HC Kometa Brno - Rytíři Kladno 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)
Branka a nahrávky: 23. Divíšek (L. Čermák, Jakub Svoboda). Rozhodčí: Blecha, Trombík - Čech, Dřínovský. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. Diváci: 6212.

Brno: Trvaj - Švrček, Žižka, Kováčik, Bičánek, Kempný, Malec - H. Zohorna, Petrovický, Pospíšil - Dlouhý, L. Čermák, Jaroslav Svoboda - Jakub Svoboda, Divíšek, Hubáček - Erat, Holec, Jankovič. Trenéři: Venera a Oslizlo.

Kladno: Cikánek - Majeský, J. Drtina, Lepine, Toman, L. Procházka, Piskáček - Bicek, Patera, Kuchler - Hovorka, Dragoun, M. Látal - Valský, Lukáč, Kafka - Bílek, Knotek, Hluchý. Trenéři: Vojta, Tatíček a Kopecký.

HC Energie Karlovy Vary - HC Verva Litvínov 2:5
(2:0, 0:2, 0:3)
Branky a nahrávky: 15. Zucker, 16. Kumstát (Košťál, D. Nosek) - 24. Lukeš (Pojkar), 26. Lukeš (V. Hübl), 41. Kubinčák (Lukeš, V. Hübl), 48. Ručinský, 58. Hanzl (Trávníček). Rozhodčí: Homola, Šindler - Bádal, Horinek. Vyloučení: 5:7. Využití: 0:1. Diváci: 2611.

Karlovy Vary: Mensator - D. Nosek, Přindiš, Bombic, Mocek, Gřegořek, Gawryletz, Gründling, Gulaši - Košťál, Skuhravý, Kumstát - Zaťovič, Pech, Dej - Skladaný, Mikeska, Melenovský - Kuběna, Zucker, Kupec. Trenéři: Baďouček, Pešout a Kněžický.

Litvínov: Franěk - Gula, Kubát, Kousalík, Pojkar, Černošek, Brejčák, Stříteský, Skuhrovec - Kubinčák, V. Hübl, Lukeš - Trávníček, Hanzl, Ručinský - Frolík, Hujsa, Jenáček - Majdan, Gerhát, Bojer. Trenéři: Kučera, Lukeš a Šlégr.