Plzeň vyřídila Kladno v oslabení, Sparta prohání Tygry

Aleš Vávra Aleš Vávra
25. 11. 2011 21:00
Plzeň - Kladno 4:1, Mladá Boleslav - Sparta 2:5

Praha - Hokejová Sparta se stále veze na vítězné vlně a prohání vedoucí Liberec. Pražané v utkání 24. kola extraligy vyhráli na ledě Mladé Boleslavi jednoznačně 5:2 a opět se přiblížili vedoucím Severočechům.

Sparta bodovala v osmém duelu po sobě, dva body za gól a asistenci si připsal útočník Petr Ton.

Hosté měli výborný úvod, již po dvaadvaceti vteřinách skóroval Broš. Po pár minutách sice Bahenský vyrovnal, blesková odpověď Sparty - konkrétně Fostera, ovšem Bruslařský klub položila a odpovědět už domácí nedokázali.

Uspěla i Plzeň. Indiáni popáté v řadě porazili Kladno, tentokrát 4:1. Klíčem k tříbodové výhře byla nečekaně vlastní oslabení západočeského celku.

Bílí Tygři porazili Litvínov a vedou ligu už o pět bodů
Hokejová extraliga se o slovenské kluby nerozroste

Plzeňští totiž v závěrečné třetině hned dvakrát udeřili v početní nevýhodě a radovali se z vítězství. K němu výrazně přispěl uzdravený útočník Tomáš Vlasák, který stejně jako Kratěna zaznamenal gól a asistenci.

Plzeň v tabulce předstihla České Budějovice, které překvapivě prohrály v Karlových Varech. Na gól domácího Gründlinga sice odpověděl ve druhé třetině Červený, v poslední části ovšem Vary zabojovaly a urvaly cenné vítězství.

Na střely Deje a Skladaného budějovický brankář Kovář nestačil a Mertl už stihl pouze snížit.

Třinec vyhrál v Pardubicích

V prestižním souboji dvou posledních extraligových mistrů měl v Pardubicích navrch Třinec. Oceláři vstoupili do zápasu ve velkém stylu, když se ve 3. minutě trefili Polanský a McGregor.

Perníkáři vždy dokázali snížit na rozdíl jediného gólu, vyrovnání se ale domácí fanoušci nedočkali. Výsledek v poslední minutě pečetil Hořava.

Vítkovice na domácím ledě porazili neoblíbeného soupeře, ševce ze Zlína. Ti ve venkovních zápasech body příliš nesbírají, což znovu potvrdili a prohráli 1:3.

Rozhodující gól vstřelil v polovině utkání v přesilové hře Jiří Burger.

24. kolo hokejové extraligy:

HC Plzeň 1929 - Rytíři Kladno 4:1 (1:1, 3:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 7. Jiří Hanzlík (Kratěna, Vlasák), 24. Duda, 30. Vlasák (Martin Straka), 37. Kratěna (Pitule) - 15. Valský (Lukáč). Rozhodčí: Šindler, Pešina - Kostka, Bláha. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. V oslabení: 2:0. Diváci: 4887.

Plzeň: A. Svoboda - Marušák, Jiří Hanzlík, Vykoukal, J. Jeřábek, Dan Růžička, St. Pierre, Kinrade - Kratěna, Martin Straka, Vlasák (50. Petruška) - Duda, Jan Kovář, Pletka - Dvořák, Pitule, Johnson - Stránský, M. Heřman, Mrňa. Trenéři: M. Jelínek, Razým a Michal Straka.

Kladno: Chábera (41. Cikánek) - Majeský, J. Drtina, Lepine, Toman, L. Procházka, Piskáček, Kameš, David Růžička - Bicek, Patera, Kuchler - Hovorka, Dragoun, Kalla - Lukáč, Valský, Kafka - Bílek, Knotek, Hluchý. Trenéři: Vojta, Tatíček a Kopecký.

HC Vítkovice Steel - PSG Zlín 3:1
(1:0, 2:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 14. Walker (T. Káňa, Punčochář), 30. Burger (Malík), 37. J. Káňa (Burger, Šedivý) - 28. Linhart (Köhler, Holík). Rozhodčí: Minář, Popovič (SR) - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 6:6, navíc Roman Vlach (Zlín) 10 minut. Využití: 1:0. Diváci: 4646.

Vítkovice: Málek - Malík, Kudělka, Ovčačík, Trnka, Sloboda, Rehák, Punčochář - Šedivý, Burger, J. Káňa - Pohl, R. Hruška, Klimek - Walker, Štefanka, T. Káňa - Strapáč, Húževka, J. Sýkora - Pabiška. Trenéři: Trličík a Moták.

Zlín: Horčička - Hamrlík, Linhart, Galvas, Matějíček, Zámorský, Lučka, Míka, Tesařík - Holík, Leška, Köhler - Důras, T. Sýkora, Veselý - Kubiš, Roman Vlach, Ondráček - Fořt, Honejsek, Čech. Trenéři: Rostislav Vlach a Turek.

BK Mladá Boleslav - HC Sparta Praha 2:5
(1:2, 0:1, 1:2)
Branky a nahrávky: 6. Bahenský (Vrbata), 57. Stieler (Demel) - 1. Broš, 6. Foster (Y. Treille), 22. Tenkrát (Ton, Jan Hanzlík), 41. Milam (Sersen, I. Rachůnek), 60. Ton. Rozhodčí: Homola, Smitka - Svoboda, Lhotský. Vyloučení: 6:5. Využití: 2:0. Diváci: 3080.

Mladá Boleslav: J. Hübl - Žabka, Beňovič, Hay, Chaloupka, Rýgl, Baldwin, Koma, Dudáš - Cetkovský, Bahenský, Tomas - Balaštík, Podkonický, Mikulík - Jiránek, Stieler, Demel - Svačina, Vrbata, Goertzen. Trenéři: Hiadlovský a Hnilička.

Sparta Praha: Pöpperle - Milam, Sersen, Jan Hanzlík, D. Kočí, Philipp, Husák, Kasík, Krstev - Pacovský, Broš, I. Rachůnek - Ton, Bližňák, Tenkrát - Y. Treille, Foster, T. Rachůnek - Jánský, Forman, Žálčík. Trenéři: Jandač, Žemlička a Martinec.

HC Energie Karlovy Vary - HC Mountfield České Budějovice 3:2
(1:0, 0:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 10. Gründling (Melenovský, Skladaný), 47. Dej (Pech, Zaťovič), 53. Skladaný (Zucker, Kupec) - 28. Červený (Sailer, Ptáček), 57. Mertl (Kuchejda. Rozhodčí: Fraňo, Turčan - Bejček, Charvát. Vyloučení: 5:5. Bez využití. Diváci: 2855.

Karlovy Vary: Mensator - D. Nosek, Přindiš, Bombic, Mocek, Gřegořek, Gawryletz, Gründling, Gulaši - Kumstát, Skuhravý, Mikeska - Dej, Pech, Zaťovič - Skladaný, Melenovský, Košťál - Kuběna, Kupec, Zucker. Trenéři: Baďouček, Pešout a Kněžický.

České Budějovice: Jakub Kovář - Ptáček, Kranjc, Novák, Vydarený, Vráblík, Mikuš, Kolarz - Kotalík, Kašpařík, Šimánek - Gulaš, Langhammer, Martynek - Kuchejda, Mertl, R. Pšurný - Červený, Podlešák, Sailer - Burian. Trenéři: F. Výborný a Kupka.

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice - HC Oceláři Třinec 2:4
(1:2, 0:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 19. Radil (Zohorna, Benák), 56. Starý (Kolář I) - 3. Polanský (Cartelli), 3. McGregor (Rufer, Ostřížek), 38. Klimenta (Hrabal), 60. M. Hořava (Zíb). Rozhodčí: Blecha, Kalivoda - Barvíř, Bádal. Vyloučení: 3:6, navíc V. Kočí (Pardubice) 10 min. Bez využití. Diváci: 7685.

Pardubice: M. Růžička (41. Koutský) - Píša, V. Kočí, Benák, Kolář II, Sičák, Borer, od 25. navíc M. Drtina - Kolář I, Koukal, Buchtele - Bartek, Kousal, Starý - Radil, T. Zohorna, T. Nosek - od 25. navíc Půhoný, Nahodil. Trenéři: Hynek a Lubina.

Třinec: Hamerlík - Hrabal, Zíb, Richter, Lojek, Cartelli, P. Hořava, Hudec - D. Květoň, Bonk, M. Hořava - Orsava, Peterek, Hrňa - Kohn, Polanský, Klimenta - McGregor, Ostřížek, Rufer. Trenéři: Marek a B. Kopřiva.