Drama v Plzni pro Spartu. O její výhře rozhodly nájezdy

26. 10. 2011 21:05
Dohrávka 1. kola: Plzeň - Sparta 4:5 na nájezdy

Plzeň - Hokejisté pražské Sparty zvítězili v dohrávce 1. kola hokejové extraligy na ledě Plzně 5:4 po samostatných nájezdech a během jednoho týdne porazili západočeské indiány již podruhé.

Dramatické utkání se vším všudy přineslo několik zajímavých zvratů. Pražané vedli 3:1, Plzeň srovnala, Sparta ale šla vzápětí znovu do vedení.

Necelé dvě minuty před koncem si prodloužení vynutil plzeňský kapitán Martin Straka. O bodu navíc nakonec rozhodovala loterie nájezdů, kterou rozhodl hostující exekutor Peter Jánský.

Horké místo v čele extraligy: Zlín střídají Budějovice
Indiáni z Plzně loupili ve Vítkovicích. A už jsou třetí
Procházka si po faulu na Somíka nezahraje pět duelů

Sparta začala aktivněji a Svoboda musel zasahovat proti Brošovi a Tenkrátovi. Perfektní práci předvedl rabiát Kočí, který čistým bodyčekem výstavně "sundal" Dudu.

Úvodní tlak hostů paradoxně ukončil gól na druhé straně. Johnsonova střela z otočky překvapila Pöpperleho. Vzápětí mohl zvýšit Heřman, ale netrefil.

Vyrovnání přišlo v 10. minutě. Dlouhá přesilovka 4 na 3 se sice Spartě nepovedla, krátce po ní ovšem úspěšně dorážel Ton.

Úvod druhé třetiny vyšel Spartě na jedničku. V prvních pěti minutách se trefili Tomáš Rachůnek a znovu Ton. Adama Svobodu poté v domácí brance vystřídal Mazanec.

Netrvalo dlouho a plzeňští fanoušci jásali. Duda v přesilovce mířil přesně do horního rohu a snížil. Ve 36. minutě vedla k vyrovnání další početní výhoda indiánů. Vyloučení Kočího ztrestal Horna.

O dvě minuty později ovšem sparťanský obránce Milam poslal hosty znovu do vedení.

Na konci druhé a na začátku třetí třetiny měla Plzeň několik přesilovek včetně výhody pět na tři, gól ovšem nedala. Velký nápor ve třetí třetině ale nakonec úspěch přinesl. Na 4:4 srovnal jemnou tečí Marušákovy rány Martin Straka.

V prodloužení měli domácí přesilovku, ale neproměnili. Ve čtvrté sérii nájezdů je za to potrestal Jásnký.

Dohrávka 1. kola hokejové extraligy:

HC Plzeň 1929 - HC Sparta Praha 4:5 po sam. nájezdech (1:1, 2:3, 1:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 5. Johnson (Pitule, M. Dvořák), 30. Duda (Kinrade, Lev), 36. Horna (Kratěna, Jiří Hanzlík), 59. Martin Straka (Marušák) - 10. Ton (Philipp, T. Rachůnek), 22. T. Rachůnek (Foster, Y. Treille), 25. Ton (Bližňák, Pacovský), 38. Milam (Jan Hanzlík, Tenkrát), rozh. nájezd Jánský. Rozhodčí: Hribik, Souček - Bádal, Charvát. Vyloučení: 7:12, navíc Jan Hanzlík (Sparta) 10 min. Využití: 2:1. Diváci: 6080.

Plzeň: Svoboda (25. Mazanec) - Marušák, Jiří Hanzlík, J. Jeřábek, St. Pierre, Kinrade, Dresler, Schnabel - Horna, Martin Straka, Kratěna - Duda, Jan Kovář, Lev - M. Dvořák, Pitule, Johnson - Stránský, M. Heřman, Mrňa (35.-38. Petruška). Trenéři: M. Jelínek, Razým a Michal Straka.

Sparta: Pöpperle - Jan Hanzlík, Sersen, Milam, D. Kočí, Kučný, Philipp, Husák - Tenkrát, Broš, I. Rachůnek - Ton, Bližňák, Pacovský - Y. Treille, Foster, T. Rachůnek - Jánský, Lapšanský, Žálčík. Trenéři: Jandač, Žemlička a Martinec.