Sparta zdolala Třinec na nájezdy, Vítkovice nadělovaly

9. 10. 2011 20:30
Bílí Tygři zdolali Slavii, rozhodl Nedvědův nájezd

Praha - Hattrick zkušeného útočníka Jiřího Burgra pomohl Vítkovicím k jasnému vítězství nad Mladou Boleslaví. Moravané vyhráli v 10. kole hokejové extraligy 8:4 a přiblížili se čelu tabulky.

Pražské týmy zažily ve svých utkáních dramatické vyvrcholení při samostatných nájezdech. Zatímco Sparta doma uspěla a proti Třinci urvala bod navíc, Slavia v Liberci podlehla, když rozhodující nájezd proměnil "tygří" kapitán Petr Nedvěd.

Vítkovice porazily Mladou Boleslav již posedmé za sebou a tentokrát to byla - především ve třetí třetině - hra kočky s myší. Vedoucího gólu se domácí diváci dočkali již ve druhé minutě, kdy se poprvé trefil Burger.

Kaberle má po faulu slávisty Kaluse zlomených 5 žeber
Sparta venku vyhrála už potřetí v řadě, odnesl to Zlín

Vzápětí sice srovnal Pabiška, rozhodující náskok ovšem Steelu zajistili Malík a Jan Káňa.

Dvougólové vedení Vítkovice navýšily v závěrečné části, kdy během sedmi minut skórovali Burger, Ujčík, znovu Káňa a Rehák. Balaštík a Vrbata poté pouze kosmeticky upravili výsledek.

Sparta se proti obhájcům titulu z Třince dočkala letošního prvního domácího vítězství. Ovšem pouze dvoubodového. Ke třem bodům chyběli Pražanům necelé tři minuty. V 58. minutě totiž na 2:2 vyrovnával hostující Peterek.

Bod navíc vystřelil Spartě v nájezdech Broš.

Slavia sice v Liberci brzy vedla po trefě Micky, Bárta ovšem ihned vyrovnal. Tygři se prosadili ve 22. minutě, kdy během 17 sekund překonali Kopřivu znovu Bárta a Bartovič. Oběma přihrával kapitán Nedvěd.

Slavia ale nesložila zbraně a nakonec dotáhla duel k prodloužení. V 56. minutě srovnal na 3:3 Hertl. V nájezdech ale byli lepší domácí, rozhodl Petr Nedvěd.

Plzeňští Indiáni porazili Litvínov a jsou první

Brněnská Kometa na domácím ledě nestačila na České Budějovice. Po bezbrankové první třetině přišly góly Vydareného a Langhammera. Ve třetí třetině definitivně stvrdil výhru Jihočechů Mertl.

Budějovice poškočily v tabulce na čtvrté místo hned za třetí Liberec.

První jsou Indiáni z Plzně, kteří dokázali doma přehrát Litvínov 2:1. Ve druhé třetině se trefil Dvořák, ve třetí Jan Kovář a za hostující Vervu v závěru pouze snížil Majdan.

V brance Litvínova zazářil Petr Franěk, i přes jeho výborný výkon ovšem hosté už popáté za sebou prohráli.

Na druhém místě se vyhřívá Zlín. Ten vyhrál na ledě posledních Karlových Varů 3:1. Góly padaly jen v úvodních dvou a závěrečných čtyřech minutách.

V první minutě poslal hosty do vedení Čajánek, za moment ovšem srovnal Skuhravý. V průběhu utkání neproměnil Kumstát trestné střílení a v závěru přišel trest v podobě branek Tesaříka a Lešky, který pečetil střelou do prázdné branky.

10. kolo hokejové extraligy:

HC Vítkovice Steel - BK Mladá Boleslav 8:4 (3:1, 1:1, 4:2)
Branky a nahrávky: 2. Burger (Ujčík, J. Káňa), 12. Malík, 13. J. Káňa (Malík, Ujčík), 22. Burger (Trnka), 42. Burger (Voráček), 44. Ujčík (Burger, J. Káňa), 48. J. Káňa (Šedivý, Strapáč), 49. Rehák (Pohl, Walker) - 2. Pabiška (Goertzen), 23. D. Výborný (Baldwin, Tomas), 50. Balaštík (D. Výborný, Tomas), 59. Vrbata (Cetkovský). Rozhodčí: Minář, Polák - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 4:6. Využití: 4:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 4501.

Vítkovice: Málek - Malík, Kudělka, Ovčačík, Voráček, Punčochář, Trnka, Rehák - Szturc, Húževka, J. Sýkora - Ujčík, Burger, J. Káňa - Pohl, Štefanka, Svačina - Šedivý, Strapáč, T. Káňa - od 45. navíc Walker. Trenéři: Trličík a Moták.

Mladá Boleslav: J. Hübl (21. Valent) - Baldwin, Čutta, Rýgl, Jindra, Dudáš, Chaloupka, od 44. navíc Beňovič - Balaštík, D. Výborný, Tomas - Mikulík, Vrbata, Kotrla - Goertzen, Bahenský, Hrdel - Jiránek (22. Lenc), Cetkovský, Pabiška. Trenéři: V. Jeřábek a Hiadlovský.

HC Sparta Praha - HC Oceláři Třinec 3:2 po sam. nájezdech
(1:1, 1:0, 0:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 10. Broš (I. Rachůnek, Ton), 33. T. Rachůnek (Kasík, Y. Treille), rozhodující sam. nájezd Broš - 19. Hudec (Polanský), 58. Peterek (Lojek, Kohn). Rozhodčí: Lacina, Smitka - Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 8:10, navíc Zíb (Třinec) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 3707.

Sparta Praha: Pöpperle - Milam, Sersen, Kasík, Jan Hanzlík, Kučný, Philipp - Tenkrát, Broš, I. Rachůnek - Ton, Bližňák, Pacovský - Y. Treille, Foster, T. Rachůnek - Lapšanský, Luňák, Žálčík. Trenéři: Jandač, Žemlička a Martinec.

Třinec: Hamerlík - Hrabal, Zíb, Richter, Hudec, Lojek, Hořava, Davison - Kohn, Peterek, Adamský - D. Květoň, Polanský, Chovan - Hrňa, McGregor, Orsava - Marosz, Havel, Valčák - od 35. navíc Rufer. Trenéři: Marek a B. Kopřiva.

Bílí Tygři Liberec - HC Slavia Praha 4:3 po sam. nájezdech
(1:1, 2:1, 0:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 6. Bárta (Vak), 22. Bárta (P. Nedvěd), 22. Bartovič (P. Nedvěd), rozhodující sam. nájezd P. Nedvěd - 4. Micka (J. Doležal), 38. T. Svoboda (V. Růžička ml., Roth), 56. T. Hertl (Roth, Sklenář). Rozhodčí: Fraňo, Homola - Bádal, Kis. Vyloučení: 5:4. Využití: 2:1. Diváci: 5527.

Liberec: Vošvrda - Výtisk, Čakajík, Holub, Hay, Derner, Kajínek, Moravec, Trončinský - Bartovič, Nedvěd, Kudrna - Špaček, Vak, Klimenta - Dušek, Vantuch, Bárta - Krejčík, T. Urban, Kica. Trenéři: Kalous a Pešán.

Slavia: M. Kopřiva - Špelda, Roth, Barák, Kolařík, Krejčík, Kuboš, Šulc - Kalus, P. Jelínek, Tomica - T. Svoboda, V. Růžička ml., M. Čermák - T. Hertl, Kůrka, Sklenář - Poletín, Jaškin, J. Doležal - Micka. Trenéři: V. Růžička st., Čelanský a Beránek.

HC Kometa Brno - HC Mountfield České Budějovice 1:4
(0:0, 0:2, 1:2)

Branky a nahrávky: 45. Holec (Hubáček) - 24. Vydarený (Šimánek, Kašpařík), 30. Langhammer (Gulaš), 42. Mertl (Podlešák), 54. Kašpařík (Šimánek). Rozhodčí: Müllner, Konc (oba SR) - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 5:7. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 7038.

Brno: Hovi - Švrček, Žižka, Bičánek, Kováčik, Malec, Valach - Pospíšil, Holec, Hubáček - Jaroslav Svoboda, L. Čermák, R. Dlouhý - Erat, R. Hruška, Jakub Svoboda - H. Zohorna, Koreis, Podkonický. Trenéři: Venera a Oslizlo.

České Budějovice: Jakub Kovář - Ptáček, Kranjc, J. Novák, Vydarený, Kolarz, Mikuš - Kotalík, Kašpařík, Šimánek - Gulaš, Langhammer, Podlešák - Martynek, Červený, L. Květoň - Marek, Mertl, R. Pšurný. Trenéři: F. Výborný a Kupka.

HC Plzeň 1929 - HC Verva Litvínov 2:1
(0:0, 1:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 27. Dvořák (Dan Růžička), 47. Jan Kovář (Vostřák) - 56. Majdan (Hanzl, Kousalík). Rozhodčí: Husička, Kalivoda - Charvát, Pouzar. Vyloučení: 7:8. Využití: 1:1. Diváci: 6097.

Plzeň: Mazanec - J. Jeřábek, Jiří Hanzlík, Marušák, St. Pierre, Dresler, Schnabel, Dan Růžička - Duda, Jan Kovář, Martin Straka - Kratěna, J. Hlinka, Lev - Dvořák, M. Heřman, Johnson - Stránský, Vostřák, Mrňa. Trenéři: M. Jelínek, Razým a Michal Straka.

Litvínov: Franěk - Černošek, Kousalík, Pojkar, Jareš, Skuhrovec, Brejčák, Gula, Kubát - Frolík, V. Hübl, Ručinský - Trávníček, Hujsa, Lukeš - Kubinčák, Heinisch, Jenáček - Majdan, Hanzl, Gerhát. Trenéři: Kýhos a Kučera.

HC Energie Karlovy Vary - PSG Zlín 1:3
(1:1, 0:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 2. Skuhravý (M. Rohan) - 1. Čajánek (Veselý, Honejsek), 57. Tesařík (T. Sýkora), 60. Leška (Hamrlík, Köhler). Rozhodčí: Šindler, Šír - Bláha, Kostka. Vyloučení: 3:8. Bez využití. Diváci: 2447.

Karlovy Vary: Závorka - D. Nosek, Gulaši, Bombic, Gřegořek, Gründling, Prošek, M. Rohan, Mocek - Kumstát, Pech, Košťál - Skladaný, Melenovský, Dej - Zaťovič, Skuhravý, Zucker - Kuběna, Kupec, T. Klíma. Trenéři: Baďouček, Pešout a Kněžický.

Zlín: Sedláček - Hamrlík, Linhart, Matějíček, Galvas, Míka, Lučka, Tesařík, Řezníček - Důras, Leška, Köhler - Honejsek, Čajánek, O. Veselý - Ondráček, Roman Vlach, Kubiš - Holík, T. Sýkora, F. Čech. Trenéři: Rostislav Vlach a Turek.