6. 10. 2011 22:50
Rytíři Kladno - HC Verva Litvínov 4:1
Atmosféra houstla, když byl stav utkání 2:2.
Atmosféra houstla, když byl stav utkání 2:2. | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Praha - Kladenští Rytíři porazili v předehrávce 9. kola hokejové extraligy Litvínov 4:1 a posunuli se na druhé místo tabulky, přičemž od vedoucího Zlína je dělí pouze horší skóre. Litvínov zůstává sedmý.

Smutným faktem pro Kladenské však je počet diváků, kteří jejich utkání navštěvují. Přes výborné výkony si jich cestu do hlediště našly dnes jen necelé dva tisíce.

Bílí Tygři zdolali Jihočechy, Nedvěd se dvakrát trefil

Středočeši se k vítězství odrazili díky povedenému úvodu. Už ve 2. minutě využil signalizovanou výhodu k otevření skóre Lukáč a o pět minut později zvýšil krásným zasunutím okolo ležícího Fraňka Kalla.

Hosté se probudili až ke konci třetiny, když ve dvojnásobné přesilovce snížil Lukeš. Litvínovské hráče vstřelená branka povzbudila a najednou jich bylo plné kluziště.

Domácí sice svou početní výhodu pět na tři nevyužilo, ovšem v závěru druhé části přece jen zvýšil Hlaváč. Rytíři měli díky častým vyloučením Severočechů i další šance, ovšem stále nedokázali definitivně rozhodnout. Pojistka přišla v 58. minutě z hole Dragouna.

9. kolo hokejové extraligy:

Rytíři Kladno - HC Verva Litvínov 4:1 (2:1, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky:
2. Lukáč (Kuchler, Piskáček), 7. Kalla (Dragoun), 38. Hlaváč (Kalla), 58. Dragoun (Toman, Bicek) - 16. Lukeš (Jenáček). Rozhodčí: Hodek, Souček - Kis, J. Svoboda. Vyloučení: 6:12. Využití: 2:1. Diváci: 1990.

Kladno: Chábera - David Růžička, Skrbek, Lepine, Toman, L. Procházka, Piskáček, Kolafa - Bicek, Patera, Hlaváč - Kalla, Dragoun, Hovorka - Bílek, Lukáč, Kuchler - Valský, Knotek, Kafka. Trenéři: Vojta, Tatíček a Kopecký.
Litvínov: Franěk - Pojkar, Kubát, Stříteský (21. Brejčák), Jareš, Skuhrovec, Kousalík, Gula, Černošek - Kubinčák, V. Hübl, Lukeš - Trávníček, Hanzl, Ručinský - Frolík, Hujsa, Jenáček - Majdan, Gerhát, Bojer. Trenéři: Kýhos a Kučera.