Plzeň v derby rozstřílela Karlovy Vary a je třetí

29. 9. 2011 20:31
Plzeň - Karlovy Vary 6:2

Praha - Hokejisté Plzně porazili v západočeském derby Karlovy Vary 6:2 a vyšplhali se do nabitého popředí extraligové tabulky. Po pěti zápasech mají devět bodů.

To Energetici prohráli už pátý z dosavadních šesti zápasů a s pouhými třemi body zůstávají předposlední.

Rozhodující pasáží utkání byla druhá třetina, kterou ´Indiáni´ ovládli poměrem 4:0.

Obránce Marušák jde z Boleslavi na hostování do Plzně
Litvínov vede extraligu, Sparta a Vary konečně vyhrály

Úvodní třetina letos prvního vzájemného souboje sice gól nepřinesla, ovšem o šance nebylo nouze. Ty největší měli Hlinka se Strakou, ovšem Mensator zůstal nepřekonán. Rovněž Svoboda tváří v tvář proti osamocenému Kumstátovi svůj tým podržel.

To druhá část byla jednoznačně v moci domácích. Jako první se trefil Dvořák, když překonal ležícího Mensatora. O pět minut později předvedl parádní přihrávku Kratěna, když naservíroval kotouč Vlasákovi, který před odkrytou klecí nezaváhal.

Další dvě branky přidali záhy Pitule s Johnsonem a bylo jasné, že tři body zůstanou v Plzni.

Poté derby nabídlo ještě po dvou brankách na každé straně, a tak utkání skončilo výsledkem 6:2.

Předehrávka 6. kola hokejové extraligy:

HC Plzeň 1929 - HC Energie Karlovy Vary 6:2 (0:0, 4:0, 2:2)
Branky a nahrávky:
23. Dvořák (Pitule, Duda), 28. Vlasák (Kratěna, J. Hlinka), 29. Pitule (Vostřák, Dvořák), 30. Johnson (Jan Kovář), 45. J. Hlinka (Kratěna, M. Heřman), 55. Kratěna (Vlasák, Kaberle) - 41. Pech (Kumstát, Bombic), 59. Zucker (Zaťovič). Rozhodčí: Hribik, Souček - Pešek, Jelínek. Vyloučení: 3:7, navíc Pech (K. Vary) 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 5389.

Plzeň: A. Svoboda - J. Jeřábek, Jiří Hanzlík, St. Pierre, Kaberle, Marušák, Dresler, Dan Růžička - Vostřák, Martin Straka, Vlasák - Kratěna, J. Hlinka, Mrňa - Duda, Jan Kovář, Johnson - Stránský, Pitule, Dvořák - od 34. navíc M. Heřman. Trenéři: M. Jelínek, Razým a Michal Straka.
Karlovy Vary: Mensator (30. M. Benda) - D. Nosek, Gulaši, Bombic, Gřegořek, Gründling, M. Rohan, Přindiš, Prošek - Kumstát, Pech, Košťál - Dej, Melenovský, Skladaný - Zucker, T. Klíma, Zaťovič - Kupec, Vachovec, Kuběna. Trenéři: Baďouček, Pešout a Kněžický.