ŽIVĚ: Vítkovice porazily Třinec v nájezdech, finále pokračuje

9. 4. 2011 21:21
Třinečtí mohli ve čtvrtém finále už rozhodnout o zisku mistrovského titulu. Dělilo je od něj třicet vteřin, jenže Vítkovice dokázaly vyrovnat a zvítězit v samostatných nájezdech.
Juraj Húževka atakuje Radka Bonka, přihlíží Marek Malík.
Juraj Húževka atakuje Radka Bonka, přihlíží Marek Malík. | Foto: Lenka Rybaříková

Minuta po minutě

- Dobrý podvečer! Vítejte u dnešního online přenosu z finále hokejové extraligy. Čtvrtý zápas série mezi Vítkovicemi a Třincem začíná v 18:10.

- Již dnes může znát extraliga svého nového vládce, který převezme mistrovský pohár a pomyslné žezlo po Pardubicích. Třinec vyhrál všechna tři předchozí utkání a nyní má výhodu stejného počtu mečbolů.

- Podle statistiky je před Vítkovicemi nemožný úkol - otočit sérii z 0:3 na 4:3. V tuzemských vodách se to povedlo jen v roce 1998 Opavě v baráži proti Znojmu. A ta měla navíc výhodu, že hrála rozhodující utkání na domácím ledě.

- Pojďmě k sestavám obou celků.
HC Vítkovice Steel: Málek (Šindelář) - Punčochář, Malík, Bartoň, Kovář, Ficenc, Vosátko, Ovčačík - Burger, Huna, Ujčík, Káňa, Klimek, Pohl, Húževka, Šedivý, Sýkora, Hlinka, Strapáč, Vrána, Kucsera.
HC Oceláři Třinec: Hamerlík (Vojtek) - Hrabal, Zíb, Lojek, Krajíček, Vágner, Richter, Seman - McGregor, Varaďa, Bonk, Růžička, Kohn, Zagrapan, Květoň, Peterek, Hrňa, Koudelka, Polanský, Adamský, Polák.
Rozhodčí: Baluška, Ország - Barvíř, Blümel

- Hráči už se prohánění po ledě vyprodané ČEZ arény, zazněla už také národní hymna.

- Vše je tedy připraveno k zahájení možná posledního extraligového zápasu této sezony.

0:01 Utkání právě začalo.

0:07 První střela na Málka, ovšem před ranou Bonka se jeden z hráčů Třince provinili postavením mimo hru.

0:25 Po necelé půlminutě tu máme už první vyloučení. Za hákování jde na dvě minuty pykat Zíb.

2:25 Třinec se v pohodě ubránil, naopak rychlý výpad podnikl Růžička. Dokonce stihl po přejetí útočné modré vystřelit, ovšem mířil těsně mimo.

4:25 Třinec vede 1:0! Obrovskou chybu předvedl Vosátko, který rozehrál přímo na hůl napadajícího Varadi. Ten puk uzmul na modré čáře, posunul Růžičkovi, který kotouč předložil mezi kruhy najetému BONKOVI. A třinecký kapitán akci vyšperkoval krásným blafákem mezi Málkovy betony.

4:50 A na vítkovickou bránu se vezla další gólová šance. Přečíslení třinecké dvojice nevyužil Květoň.

6:17 Vítkovice vyrovnávají na 1:1! Burger zasekl na modré, přihrál SÝKOROVI, který střelou zápěstím překonává Hamerlíka.

7:07 Pohlův pokus Hamerlík kryje.

7:35 Střely Peterka a Hrni z bezprostřední blízkosti Málek vyráží.

8:30 Po dlouhé přihrávce se snažil Zagrapan dostat za Vosátka, vítkovický bek byl ale nyní pevný jako skála.

9:38 Další šance Třince! Polák dopíchával předchozí pokus svého spoluhráče, ale Málek svůj tým drží.

10:00 Prvních deset minut nám nabídlo skvělý hokej. Ani jedno z mužstev nijak nespekuluje a nutí se do útoku.

11:43 Třinec vede 2:1! Skrumáže před Málkovou bránou využil k přesné střele ZÍB.

14:02 Na dvě minuty si za nedovolenou hru vysokou holí půjde odpočinout Zíb.

15:15 Klimkova střela byla zblokována.

16:44 Húževka z otočky trefuje připraveného Hamerlíka

17:34 Káňa to přehnal se svým napadáním Hrabala a nedovoleně jej podráží.

18:45 Vítkovice srovnávají ve vlastním oslabení na 2:2! Klimek skvěle operoval v útočném pásmu, přihrál na modrou Malíkovi, jehož střelu tečuje za Hamerlíkova záda VRÁNA.

20:00 První třetina skončila.

- Co chybí tomuto zápasu? Vůbec nic! Sledujeme parádní zápas hodný finálové bitvy nejlepších extraligových týmů. Viděli jsme už čtyři góly, po dvou na každé straně, a k tomu mnoho dalších velkých šancí. Víc si jich zatím vypracovali Oceláři, ovšem stav je nerozhodný 2:2.

20:01 Začala druhá třetina.

21:07 Klimovu střelu sráží do ochranné sítě Krajíček.

21:30 Od modré pálí Bartoň, Hamerlík jeho střelu vyrazil, ovšem k dorážce se nikdo z Vítkovických nedostal.

22:13 Domácí celek výborně zachytává třineckou rozehrávku a dostává soupeře pod tlak.

23:04 Po Růžičkově otočení pálí Bonk, ale míjí bránu o necelý metr.

24:30 Přestože je stav nerozhodný, třinecký kotel za brankou neustále pěje oslavné chorály.

26:17 Nyní už se fandění rozléhá po celé aréně. Aktivní výkon Vítkovic totiž roztleskal i domácí publikum. Je opravdu nač se dívat.

27:40 Oboustranné vyloučení. Adamský se snažil přejít přes Ovčačíka, který ho bránil nedovoleně. Zároveň však Adamský dostává trest za filmování.

28:50 V situaci jeden na jednoho dokázal přes Vosátkovo clonění vystřelit Květoň.

30:33 Vyhozený kotouč dojel Bonk a rychlým manévrem se dostal před Málka, který však puk za svá záda nepropustil.

31:10 Dalším provinilcem, který putuje na trestnou lavici, je třinecký Varaďa.

32:02 Malíkovu ránu od modré Hamerlík vyráží vyrážečkou.

33:32 Jedna, dva, tři, čtyři, pět, šest. Tak takový počet hráčů jednoho týmu na ledě pravidla nedovolují. Třinec jde za tento prohřešek znovu do čtyř, trest odsedí Kohn.

34:39 Vítkovice otáčejí na 3:2! První využitá přesilovka ostravského celku v této sérii. HÚŽEVKA se vřítil do útočného pásma a z levého kruhu se taháčkem trefuje do horního rohu Hamerlíkovy svatyně.

38:08 Nahození za bránu vrací Zagrapan na Polanského, který však na Málka nevyzrál.

39:11 Burger se od pravého mantinelu proháčkoval až mezi kruhy, odkud zkusil štěstí bekhendovým pokusem, který trefil Hamerlíka.

40:00 Druhá třetina končí.

- Vítkovice se v druhé části hodně zlepšily, byly aktivnější a díky šikovné trefy Húževky se dostaly do vedení 3:2.

40:01 Třetí třetina začala.

41:20 Ujčík to zkouší z velkého úhlu a trefuje jen boční síť.

44:02 Krásný lob za vysunutou třineckou obranu poslal do úniku Húževku, Hamerlík jej však vychytal.

45:56 Situaci dva na dva řeší Oceláři prostrčením před Málka, ovšem zakončení Růžičky nebylo přesné.

48:10 Burger přistrčil před brankoviště na Hunu, ale i tentokrát měl navrch brankář.

49:01 Hrabalův taháček likviduje Málek lapačkou.

49:38 Vrána je vyloučen za držení. Třinečtí nyní mají velkou šanci vyrovnat.

50:28 A taky ji využívá! Třinec srovnává na 3:3! Lojek se trefil parádní ranou z mezikruží.

52:07 Třinec se ujímá vedení 4:3! Vítkovická obrana se zapomněla za svou brankou, odkud pošťouchl kotouč před brankoviště Krajíček. Tam stál osamocený KOHN, který dokonává další obrat tohoto utkání.

57:03 Nyní se otevírá šance Vítkovicím. Budou hrát přesilovku po vyloučení Richtra.

58:18 Domácí přesilovková formace si neumí vypracovat pořádnou střeleckou pozici.

58:28 Malík pálí od modré, Hamerlík a před dotírajícím hráčem soupeře kryje puk lapačkou.

58:31 Vítkovice si berou oddechový čas.

58:31 Domácí sahají k power play.

58:40 Kotouč je po vyhození Bonka za bránou Vítkovic.

59:17 Peterek mohl rozhodnout, ale kousek za modrou čárou míří mimo.

59:30 Vítkovice srovnávají na 4:4! Vrána nastartoval na pravém křídle Káňu, jeho střelu Hamerlík vyrazil, ale jen na hůl KLIMKA, který posouvá infarktový zápas do prodloužení.

60:00 Třetí třetina skončila.

- Nezaujatému hokejovému fanouškovi musí plesat srdce. Třetí část znovu nabídla skvělou přestřelku, dramatický obrat i fantastické srovnání Klimka půl minuty před koncem. Chvíli předtím přitom mohl definitině rozhodnout do prázdné brány Peterek.

60:01 Začíná prodloužení.

61:01 Huna střílí a doráží Húževka. Hamerlík je však pevný.

62:25 Vítkovice jsou ve velkém tlaku, ale žádnému vážnějšímu ohrožení Hamerlík čelit nemusí.

63:00 Ujčík pálí z levé strany.

63:38 Nyní zase z místa pálí Růžička, rovněž Málek je bezchybný.

64:00 Tak to je strhující gradace tohoto famózního utkání!

65:15 Uuuu! Teď mohl rozhodnout Bonk. Varaďa poslal před Málka střílenou přihrávku na Bonka, který sám proti vítkovickému fantomovi neuspěl.

66:35 K odraženému puku se dostal Húževka, který černou pryž napálil těsně mimo šibenice.

67:10 Bonk se prodral přes zahrazenou modrou čáru a mezi kruhy vystřelil. Málek vyráží do bezpečí

69:00 Poslední minuta těchto útočných manévrů právě začíná.

69:53 Pár sekund před koncem jel na Málka téměř sám Růžička. Před bekhendovou střelou mu puk uzmul Ovčačík. To je opravdu stylová tečka za strhujícím prodloužením!

70:00 Prodloužení skončilo, rozhodnou až samostatné nájezdy.

- Máme za sebou už 70 minut čisté hrací doby, ale takového hokeje bychom se nenabažili ani po další hodině. Nyní už ale pojďme na nájezdy.

1. nájezd VÍT Ševivý se rozjel trochu neohrabaně, ale krásnou kličkou vyšachoval Hamerlíka a do opačného směru poté zasunul puk do brány.

1. nájezd TŘI Polák jel pomalu a nedává.

2. nájezd VÍT Ujčík se s tím nepáře a taháčkem do růžku navyšuje vedení Vítkovic na 2:0!

2. nájezd TŘI Bonk si položil Málka, ale puk zvednout nedokázal! Je rozhodnuto, Vítkovice vítězí v nájezdech 2:0 a celkově 5:4!

- Vítkovice tedy snižují stav série na 1:3. Finále tak bude pokračovat, a to v úterý v Třinci.

- Fantastický zápas měl každou chvíli v moci někdo jiný. Vítkovice srovnaly na 4:4 půl minuty před koncem. V prodloužení měly oba týmy hned několik gólovek, ale rozhodovaly nakonec až samostatné nájezdy. V nich Vítkovice proměnily hned první dva pokusy, naproti tomu Třinečtí ani jeden.

- Těšme se tedy na úterní pokračování. Pro dnešek se loučíme, ale v pátém utkání se zase setkáme. Dobrou noc a na počtenou!