Pardubice znovu vyhrály ve Zlíně, Budějovice srovnaly

4. 3. 2011 20:48
Zlín - Pardubice 2:4, Č. Budějovice - Vítkovice 5:0

Praha - Hokejisté Pardubic vyhráli druhý zápas čtvrtfinále play off se Zlínem 2:4 a ujali se vedení v sérii 2:0. Čtvrtfinále navíc nyní pokračuje dvěma zápasy na jejich ledě, v nichž již mohou rozhodnout o svém postupu mezi nejlepší čtyři.

To série mezi Českými Budějovicemi a Vítkovicemi je po dvou zápasech nerozhodná. Jihočeši dnes odčinili čtvrteční porážku a deklasovali ostravský celek debaklem 5:0.

Šlo o milimetry, věděl Vykoukal. Jeho rány trefily tyč
Vítkovice uspěly na jihu Čech, Pardubice ve Zlíně

Také tentokrát se první brankou uvedli Východočeši. Už ve 3. minutě potrestal úvodní vyloučení zápasu po pěkné přihrávce Koukala neobsazený Starý. V 10. minutě se Východočeši radovali znovu. Bartek po příhrávce Zohorny vybruslil zpoza branky a překonal Dubu podruhé. Domácí se zpět do hry dostali poněkud šťastným způsobem. Finsterle nahodil puk na Růžičku, který si jej srazil za záda.

Začátek druhé části rozkouskovala častá vyloučení, ovšem Zlínští si vysokou úspěšnost v přesilovkách vybrali ve čtvrtek, protože dnes vyšli z početních výhod naprázdno. A navíc ve 32. minutě inkasovali třetí gól z hole Koukala. Jiskru naděje vykřesali Moravané překvapivě ve vlastním oslabení, kdy únik Balána s Řezníčkem zakončil přesně druhý jmenovaný.

Závěr byl znovu ve znamení nervozity, dokonce jej ´ozdobila´ boxerská vložka. 127 sekund před koncem měli domácí ideální možnost na vyrovnání, jenže Kočího vyhození puku přes mantinel nepotrestali. Naopak pojistku na 4:2 přidal do prázdné brány Starý.

Hokejisté Českých Budějovic si před druhým duelem s Vítkovicemi moc dobře uvědomovali, že je po tomto utkání čeká třízápasová štace na severu Moravy, a tak bylo pro ně velmi nutné po čtvrteční prohře tentokrát zvítězit.

Po nezáživné první třetině se jihočeský motor začal rozjíždět o poznání rychleji, než ten vítkovický. Důkazem byly dvě slepené branky Šimánka a Ptáčka. Domácí si dvoubrankové vedení přenesli i do třetí části, v níž postupně přidali ještě další tři pojistky. Srovnali tak stav série na přijatelnějších 1:1.

Čtvrtfinále play off hokejové extraligy - 2. zápas:

PSG Zlín - HC Eaton Pardubice 2:4 (1:2, 0:1, 1:1)
Branky a nahrávky:
19. Finsterle (Balán), 42. Řezníček (Balán) - 3. Starý (Kolář I, Kaberle), 10. Bartek (Zohorna), 32. Koukal (Kolář I, Starý), 60. Starý. Rozhodčí: Šindler, Trombík - Bláha, Kostka. Vyloučení: 11:12. Využití: 0:1. V oslabení: 1:1. Diváci: 6420. Stav série: 0:2.

Zlín: Duba - Hamrlík, Linhart, Švrček, Galvas, Lučka, Řezníček, Matějíček - Balaštík, Leška, Köhler - Důras, T. Sýkora, I. Rachůnek - Finsterle, Balán, Sivák (41. Okál)- Holík, Roman Vlach, Ondráček. Trenéři: Venera a Rostislav Vlach.
Pardubice: M. Růžička - Nakládal, Kaberle, Kolář II, Píša, Jillson, Mezei, M. Drtina, Kočí - Kolář I, Koukal, Starý - Somík, Zohorna, Bartek - Kůrka, Špirko, Rákos - Buchtele, Kousal, Radil. Trenéři: Jandač a Hynek.

HC Mountfield České Budějovice - HC Vítkovice Steel 5:0 (0:0, 2:0, 3:0)
28. Šimánek (Vykoukal), 29. Ptáček (Burian), 48. Červený (Burian), 50. Šulc (Kašpařík, Pletka), 51. R. Pšurný (Kuchejda, Vykoukal). Rozhodčí: Hribik, Pešina - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 4:9. Využití: 1:0. Diváci: 5258. Stav série: 1:1.

České Budějovice: Jakub Kovář - Vykoukal, Vydarený, Ptáček, Kolarz, Novák, Šulc - Šimánek, Mikeska, L. Květoň - Gulaš, Kašpařík, Pletka - Kuchejda, Mertl, R. Pšurný - Červený, Podlešák, Burian. Trenéři: F. Výborný a Kupka.
Vítkovice: Málek - Vosátko, Malík, Punčochář, Voráček, Ovčačík, Trnka, Bartoň, Rehák - Huna, Burger, Szturc - Šedivý, Húževka, J. Sýkora - Pohl, Vrána, Klimek - Ujčík, Káňa, Tomas. Trenéři: Trličík a Moták.