Litvínov pod Kýhosem září, Kometu odsunul ven z desítky

1. 2. 2011 21:10
Třinec - Litvínov 1:3, Zlín - Sparta 3:0

Praha - Litvínovským hokejistům se po posledních kolech přibližuje vidina účasti v předkole play off extraligy. Po odchodu trenéra Roberta Reichla se jim pod vedením nového kouče Vladimíra Kýhose nebývale daří a ve 47. kole dokonce vyhráli na ledě prvního Třince 3:1.

Litvínovští bodovali i v pátém utkání pod novým trenérem. Hosty poslal v Třinci do vedení Viktor Hübl již v 6. minutě, odpovědět ale dokázal na začátku druhé třetiny Květoň. Jenže Hübl se záhy trefil podruhé a na rozdíl dvou branek zvýšil ve 34. minutě Majdan. Severočeši si už potom důležité tři body pohlídali.

Boj o play-off v Brně: bez bubnů, chorálů i vlajek
Dudův otec: Muž Radka vyprovokoval, kopl mu do auta
Duda opět zajistil Plzni body, Kometu zastavili Tygři

Litvínov vyhrál v Třinci po dlouhých šesti letech a opět výhru na půdě Ocelářů zařídil Hübl. V lednu 2005 dal tentýž hráč rovněž dva góly při vítězství 5:2.

V tabulce se Litvínov vyhoupl jak před brněnskou Kometu, tak Karlovy Vary. Kometa, která v domácí hale Rondo tentokrát neměla kvůli protestu části fanoušků takovou podporu, jak je obvyklé, prohrála s Českými Budějovicemi. Brno sice Jihočechy drtivým způsobem přestřílelo, v koncovce ale byli úspěšnější hosté.

Ti vedli po dvou třetinách 4:0, dvakrát se trefil Květoň. V závěrečné části byla převaha Komety nejmarkantnější a góly Širokovse a Erata dali domácím naději. Při power play ale rozhodl gólem do prázdné branky Gulaš o výhře Budějovic 5:2.

Brnané prohráli doma posedmé z posledních osmi utkání a klesli na jedenácté místo mimo pozice pro play off.

Karlovy Vary zase neuspěli na půdě poslední Mladé Boleslavi, kde prohrály 5:3. Západočeši přitom dvakrát v zápase vedli, 1:0 a 2:1. Rozhodující údery boleslavským však přišly na konci druhé a na začátku třetí třetiny. Ve 40. minutě dal na 3:2 Pabiška a ve 41. minutě zvýšil na rozdíl dvou gólů Divíšek.

Vary klesly na desátou příčku, o skóre se před ně propracovala Plzeň, která získala jeden bod na Slavii. Indiáni třikrát prohrávali, vždy ale dokázali srovnat skóre. Nejlepší střelec ligy Vlasák se trefil dvakrát, tři asistence zaznamenal mladý obránce Jakub Jeřábek.

Při nájezdech byli ale šťastnější domácí slávisté. V rozhodující série uspěl Svoboda, zatímco Straka gólmana Kopřivu nepřekonal.

Duba opět vychytal Spartu

Hokejisté Zlína si poradili s pražskou Spartu, která nastoupila po zemětřesení v kádru ve značně nesehrané sestavě. Hlavní postavou při pohodlném vítězství 3:0 byl brankář Tomáš Duba, který podruhé v řadě proti svému bývalému klubu vychytal čisté konto a v této sezoně už si připsal pět nul. Zlín se díky tříbodové výhře dostal před Vítkovice na 3. místo tabulky.

Na vedoucí Třinec se bodově dotáhli Bílí Tygři z Liberce, avšak kvůli horšímu skóre zůstávají druzí. Tygři zvítězili na Kladně 3:0, dvěma góly se blýskl Urban. Gólman Pinc si připsal čisté konto.

Nulu vychytal i gólman Pardubic Růžička a v souboji, který byl reprízou loňského finále extraligy, si pardubický mistr doma poradil s Vítkovicemi. Vítězství 4:0 podpořil dvěma góly domácí útočník Bartek.

47. kolo hokejové extraligy:

HC Oceláři Třinec - HC Benzina Litvínov 1:3 (0:1, 1:2, 0:0)
Branky a nahrávky: 24. D. Květoň - 6. V. Hübl (Lukeš, Černošek), 27. V. Hübl (Lukeš), 34. Majdan (Gerhát, Švarný). Rozhodčí: Hodek, Turčan - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 8:7, navíc Jánský (Litvínov) 10 min. Využití: 1:2. Diváci: 3305.

Třinec: Hamerlík - Krajíček, Seman, Zíb, Hrabal, Lojek, Hudec - D. Květoň, Polanský, M. Růžička - Zagrapan, Peterek, Adamský - Polák, Bonk, Varaďa - Hrňa, McGregor, Orsava. Trenéři: Marek a B. Kopřiva.

Litvínov: Volke - Černošek, Kubát, Gula, Švarný, Stříteský, Skuhrovec - Jánský, Vopat, Trávníček - Kubinčák, V. Hübl, Lukeš - Černý, Kracík, Jenáček - Majdan, Bojer, Gerhát. Trenéři: Kýhos a Kučera.

PSG Zlín - HC Sparta Praha 3:0
(0:0, 1:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 35. Holík (Ondráček), 49. Ondráček (Matějíček), 53. Köhler (Hamrlík, Galvas). Rozhodčí: Homola, Souček - Lhotský, Rozlílek. Vyloučení: 3:6, navíc Gulaši (Sparta) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 5005.

Zlín: Duba - Hamrlík, Linhart, Švrček, Galvas, Řezníček, Míka, Matějíček, Bořuta - Balaštík, Leška, Kubiš - Důras, T. Sýkora, I. Rachůnek - F. Čech, Balán, Köhler - Holík, Roman Vlach, J. Ondráček. Trenéři: Venera a Rostislav Vlach.

Sparta Praha: Pöpperle - Husák, Gulaši, Philipp, Jan Hanzlík, Macholda, O'Brien - Ton, Broš, Kratěna - Bartánus, Rubeš, S. Treille - Žálčík, Karpov, Luňák - Kafka, Dragoun, Hromas - Přibyl. Trenéři: Hořava a Rulík.

HC Vagnerplast Kladno - Bílí Tygři Liberec 0:3
(0:1, 0:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 5. Urban (Vantuch), 33. M. Hořava (Kudrna, Trončinský), 44. Urban (Vantuch). Rozhodčí: Šindler, Blecha - Jelínek, Pešek. Vyloučení: 2:5. Bez využití. Diváci: 1673.

Kladno: Falter - J. Nedvěd, Drtina, L. Procházka, Piskáček, Kameš, D. Růžička (30. Šmach) - Bicek, Patera, Kuchler - Smoleňák, Bělohlav, Bílek - Látal, Janků, Kotrla - Hovorka, Melka, Eberle. Trenéři: Tatíček a Kopecký.

Liberec: Pinc - Hunkes, Čakajík, Trončinský, Derner, Holub, Niko, Říha - Kudrna, Špaček, Dušek - Bartovič, Podkonický, M. Hořava - Klimenta, Vak, Víšek - Ondřej, Urban, Vantuch. Trenéři: Kalous, Pešán a Kapoun.

BK Mladá Boleslav - HC Energie Karlovy Vary 5:3
(1:1, 2:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 20. Štefanka (Demel, Bahenský), 34. Benda (Žabka, Pabiška), 40. Pabiška (Benda, Vrbata), 41. Divíšek (Boháč, Nouza), 51. Vrbata - 17. Sailer (Pech), 23. Dobroň (Sailer, Skladaný), 50. Čutta (Kumstát). Rozhodčí: Pešina, Smitka - Bláha, Kostka. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:2. Diváci: 3280.

Mladá Boleslav: Schwarz - Hay, Mikuš, Benda, Macháček, Žabka, Chaloupka, Marušák, Dudáš - Nouza, Divíšek, Boháč - Vrbata, Plodek, Pabiška - Štefanka, Bahenský, Demel - Hyka, Tvrdík, Matějovský. Trenéři: Holaň a Hiadlovský.

Karlovy Vary: Mensator - Nosek, Čutta, Dobroň, Gřegořek, Sloboda, M. Rohan, Přindiš, Prošek - Kumstát, Skuhravý, Košťál - Sailer, Pech, Zaťovič - Skladaný, T. Klíma, Dej - Zucker, Vachovec, T. Rohan. Trenéři: Baďouček a Pešout.

HC Kometa Brno - HC Mountfield České Budějovice 2:5
(0:3, 0:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 54. Širokovs (R. Procházka), 59. Erat (Mojžíš) - 2. Mikeska z trestného střílení, 5. R. Pšurný (Šulc, Kuchejda), 20. L. Květoň (Langhammer), 31. L. Květoň (Kolarz, Langhammer), 60. Gulaš (Kašpařík, Ptáček). Rozhodčí: Hribik, Fraňo - Svoboda, Kalivoda. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 7051.

Brno: Hovi (5. Trvaj) - Houdek, Stehlík, Bičánek, Kempný, Mojžíš, Malec, Protivný - Erat, Dopita, Dlouhý - Balej, R. Hruška, Kvapil - Koreis, Širokovs, Hubáček - Veselý, Brabenec, R. Procházka. Trenéři: Lubina a Číhal.

České Budějovice: Jakub Kovář - Vykoukal, Vydarený, Kolarz, Ptáček, Novák, Šulc, Kotaška - Šimánek, Mikeska, R. Pšurný - Gulaš, Langhammer, L. Květoň - Mertl, Kašpařík, Pletka - Kuchejda, R. Heřman, Seidl. Trenéři: F. Výborný a Kupka.

HC Eaton Pardubice - HC Vítkovice Steel 4:0
(1:0, 2:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 10. Buchtele (Bartek, Špirko), 29. Bartek, 40. Pineault (Špirko), 48. Bartek (Špirko, Somík) . Rozhodčí: Baluška, Konc (oba SR) - Blümel, Charvát. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:0: Diváci: 9423.

Pardubice: M. Růžička - Kolář II, Kaberle, Píša, Kočí, Jillson, Mezei, Nakládal, M. Drtina - Kolář I, Koukal, Starý - Bartek, Nahodil, Somík - Kůrka, Zohorna, Pineault - Buchtele, Špirko, Rákos. Trenéři: Jandač a Hynek.

Vítkovice: Prusek (41. Šindelář) - Vosátko, Malík, Ovčačík, Trnka, Punčochář, Rehák, Voráček - Ujčík, Burger, Klimek - Huna, Húževka, Szturc - Šedivý (21. Pohl), Vrána, Káňa - J. Sýkora, Hlinka, Tomas. Trenéři: Trličík a Moták.

HC Slavia Praha - HC Plzeň 1929 4:3 po sam. nájezdech
(1:1, 0:0, 2:2 - 0:0)
Branky a nahrávky: 1. P. Jelínek (T. Svoboda), 41. Vašíček (Vondrka), 48. Micka (Třetina, Doležal), rozhodující sam. nájezd T. Svoboda - 8. Vlasák (Jeřábek), 45. Vostřák (Jeřábek), 50. Vlasák (Jeřábek, Straka). Rozhodčí: Minář, Trombík - Prchal, Kis. Vyloučení: 5:3. Využití: 1:1. Diváci: 7771.

Slavia Praha: M. Kopřiva - Roth, Vašíček, Kolařík, Žižka, Kuboš, Krejčík - Micka, P. Jelínek, Tomica - Krenželok, T. Svoboda, Vondrka - Jaškin, Třetina, Doležal - Pospíšil, Sklenář, Poletín. Trenéři: V. Růžička st. a Čelanský.

Plzeň: Horčička (od 3. nájezdu Salfický) - Benák, Jiří Hanzlík, Dresler, Frolo, Jeřábek, Modrý, St. Pierre - Vostřák, Haman, Vlasák - Lammers, M. Heřman, Johnson - Stránský, Straka, Svačina - Dvořák, Plášek, T. Rachůnek. Trenéři: M. Jelínek, Razým a Pejchar.