Vary a Kometa nezaváhaly, Litvínov na playoff ztrácí

Jakub Šafránek Jakub Šafránek
28. 1. 2011 21:05
MB - Litvínov 3:2 SN, Kometa - Sparta 1:0

Praha - Další tvrdé souboje o postupová místa do playoff nabídlo pětačtyřicáté kolo hokejové extraligy.

Důležitý krok s Plzní, která ve čtvrtek porazila Vítkovice, udělaly o den později Karlovy Vary, jež porazily Kladno na jeho kluzišti 4:0, a zůstaly tak v postupové desítce, stejně jako Kometa Brno, která přehrála Spartu. Černého Petra v tomto kole obdržel Litvínov, jenž padl v Mladé Boleslavi na nájezdy.

O vítězství Varů na ledě předposledního celku soutěže rozhodla první třetina, během níž "Energetici", jimž stále hrozí stěhování z Karlových Varů, vstřelili dvě branky. Nabyté vedení si Západočeši udrželi v pohodě do třetí třetiny, když na 3:0 zvýšil Rastislav Dej a následně přidal svůj druhý gól v zápase Tomáš Klíma.

Jsou si v extralize všichni rovní? Kolem Plzně to vře
Duda nasměroval ´Indiány´ zpět do elitní osmičky

Ze tříbodového vítězství se radovala také Kometa Brno, která přehrála v Rondu Spartu 1:0. Jediný gól zápasu vstřelil v poslední minutě druhé třetiny Radek Procházka, jenž si při nájezdu chytře vytáhl Pöpperleho, objel jeho branku a zasunul puk ke vzdálenější tyči. Sasu Hovi na druhé straně udržel třetí čisté konto v sezoně.

Situaci naopak  na rozdíl od úterního zápasu na Spartě nezvládl Litvínov, který v Mladé Boleslavi získal od posledního celku extraligy jen bod za prohru 2:3 na samostatné nájezdy. "Chemici" přitom dokázali utkání otočit ze stavu 0:1 na 2:1, ovšem na začátku třetí části srovnal domácí Tomáš Nouza a v trestných stříleních trefil i přes litvínovské stížnosti na regulérnost nájezdu David Vrbata vítězství Středočechům.

Litvínov má nyní 62 bodů, stejně jako desátá Plzeň, ale zároveň má výrazně horší skóre. Na osmé místo Komety ovšem sedm kol před koncem ztrácí jen tři body.

Třinec deklasoval Zlín a míří k prezidentské trofeji

Na rozdíl od středu tabulky je v čele soutěže v podstatě vše jasné. Další krok směrem k prezidentskému poháru totiž udělal vedoucí Třinec, jenž uštědřil pořádný výprask čtvrtému týmu tabulky Zlínu, který deklasoval ve Werk aréně 7:1.

Bude se Třinec radovat z postupu do play-off nebo smutnit ze sestupu do play-out? | Foto: Aktuálně.cz

Podle předzápasových očekávání přitom měli diváci vidět vyrovnanou bitvu, neboť oba celky jsou v posledních kolech ve výtečné formě.

Toto tušení umocnil i začátek zápasu, když se hned v první minutě trefil Balaštík. Třinec ale utkání ještě v první třetině otočil, v druhé části zvýšil na 4:1 a v poslední třetině třemi brankami dorazil tápající Zlín a poprvé v sezoně jej porazil.

V souboji o páté místo odrazily nápor Českých Budějovic mistrovské Pardubice, kterým k vítězství za tři body stačil jediný gól Branislava Mezeie už z páté minuty utkání.

Alespoň bodově se naopak na Jihočechy dotáhla Slavia, která v prodloužení porazila druhý Liberec 2:1. "Bílí tygři" v zápase dlouho vedli brankou Milana Bartoviče ze druhé minuty, ale těsně před druhou sirénou srovnal Michal Vondrka. Růžičkovi a spol. pak po skvělé práci Krenželoka trefil druhý bod v zápase v poslední minutě prodloužení Petr Jelínek.

45. kolo hokejové extraligy:

HC Oceláři Třinec - PSG Zlín 7:1 (2:1, 2:0, 3:0)

Branky a nahrávky: 7. Polák (Varaďa, Lojek), 12. D. Květoň (Zíb, M. Růžička), 25. Hudec (Polák, Varaďa), 36. McGregor (Hrňa, Hrabal), 42. Zagrapan (Adamský, Peterek), 42. Polák (Varaďa), 46. Polanský (D. Květoň, M. Růžička) - 1. Balaštík (Hamrlík, Leška). Rozhodčí: Jeřábek, Šindler - Jelínek, Pešek. Vyloučení: 6:7. Využití: 2:0. Diváci: 4100.

Sestavy:

Třinec: Hamerlík - Hrabal, Seman, Richter, Zíb, Lojek, Hudec - D. Květoň, Polanský, M. Růžička - Zagrapan, Peterek, Adamský - Polák, Bonk, Varaďa - Hrňa, McGregor, Orsava. Trenéři: Marek a B. Kopřiva.

Zlín: Sedláček (42. Kašík) - Hamrlík, Linhart, Švrček, Galvas, Grof, Řezníček, Míka, Lučka - Balaštík, Leška, Köhler - Důras, Balán, I. Rachůnek - Kubiš, T. Sýkora, Sivák - Holík, Roman Vlach, J. Ondráček. Trenéři: Venera a Rostislav Vlach.

HC Vagnerplast Kladno - HC Energie Karlovy Vary 0:4 (0:2, 0:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 4. T. Klíma (Skladaný), 16. Nosek (Kumstát), 54. Dej (Pech), 58. T. Klíma (Dej, Sloboda). Rozhodčí: Hodek, Turčan - Lhotský, Rozlílek. Vyloučení: 6:5. Bez využití. Diváci: 2080.

Sestavy:

Kladno: Falter - Kameš, Drtina, D. Růžička (43. Šmach), Toman, L. Procházka, Piskáček - Bicek, Patera, Kuchler - S. Treille, Bělohlav, Janků - Látal, Bílek, Kotrla - Valský, Stieler, Eberle. Trenéři: Tatíček a Kopecký.

Karlovy Vary: Mensator - Nosek, Čutta, Dobroň, Gřegořek, Sloboda, M. Rohan, Přindiš, Prošek - Kumstát, Skuhravý, Košťál - Skladaný, T. Klíma, Dej - Sailer, Pech, Zaťovič - Zucker, Vachovec, T. Rohan. Trenéři: Baďouček, Pešout a Kněžický.

BK Mladá Boleslav - HC Benzina Litvínov 3:2 po sam. nájezdech (1:1, 0:1, 1:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 5. Divíšek (Pabiška), 41. Nouza (Boháč, Divíšek), rozhodující sam. nájezd Vrbata - 19. Trávníček (Černošek), 37. V. Hübl (Lukeš, Černošek). Rozhodčí: Šír, Hrubý - Bláha, Kostka. Vyloučení: 4:8. Využití: 0:1. Diváci: 3920.

Sestavy:

Mladá Boleslav: Schwarz - Hay, Mikuš, Benda, Macháček, Žabka, Chaloupka, Lehikoinen, Marušák - Gajovský, Divíšek, Boháč - Vrbata, Tvrdík, Pabiška - Bahenský, Štefanka, Matějovský - Hyka, Plodek, Nouza. Trenéři: Holaň a Hiadlovský.

Litvínov: Volke - Černošek, Kubát, Stříteský, Skuhrovec, Švarný, Poživil, Gula - Kubinčák, V. Hübl, Lukeš - Černý, Kracík, Jenáček - Jánský, Rindoš, Trávníček - Majdan, Bojer, Gerhát. Trenéři: Kýhos a Kučera.

HC Eaton Pardubice - HC Mountfield České Budějovice 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)

Branka a nahrávka: 5. Mezei (Koukal). Rozhodčí: Fraňo, Lacina - Bejček, Charvát. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Diváci: 8162.

Sestavy:

Pardubice: M. Růžička - Kolář II, Kaberle, Píša, Kočí, Jillson, Mezei, Nakládal - Kolář I, Koukal, Starý - Bartek, Špirko, Buchtele - Kůrka, Zohorna, Pineault - Kousal, Nahodil, Rákos. Trenéři: Jandač a Hynek.

České Budějovice: Jakub Kovář - Kotaška, Vydarený, Kolarz, Ptáček, Novák, Šulc - Šimánek, Mikeska, R. Pšurný - Mertl, Langhammer, L. Květoň - Martynek, Kašpařík, Pletka - M. Pšurný, Kuchejda, Gulaš. Trenéři: F. Výborný a Kupka.

HC Slavia Praha - Bílí Tygři Liberec 2:1 v prodl. (0:1, 1:0, 0:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: 38. Vondrka (Třetina, Krenželok), 65. P. Jelínek (Krenželok) - 2. Bartovič (Podkonický). Rozhodčí: Minář, Mikula - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 2:5. Využití: 1:0. Diváci: 4296.

Sestavy:

Slavia Praha: M. Kopřiva - Roth, Vašíček, Kuboš, Krejčík, Kolařík, Žižka, Barák - Krenželok, Třetina, Vondrka - T. Svoboda, Jaškin, Tomica - Micka, P. Jelínek, Doležal - Pospíšil, Sklenář, Poletín. Trenéři: V. Růžička st. a Čelanský.

Liberec: Pinc - Hunkes, Čakajík, Moravec, Holub, Derner, Trončinský - Kudrna, Nedvěd, Dušek - Bartovič, Podkonický, M. Hořava - Klimenta, Vak, Víšek - Špaček, Vantuch, Ondřej. Trenéři: Kalous, Pešán a Kapoun.

HC Kometa Brno - HC Sparta Praha 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)

Branka a nahrávky: 40. R. Procházka (Hubáček, Mojžíš). Rozhodčí: Husička, Hradil - Bryška, Novák. Vyloučení: 7:7. Bez využití. Diváci: 7200.

Sestavy:

Brno: Hovi - Houdek, Stehlík, Bičánek, Kempný, Mojžíš, Malec - Erat, Dopita, Veselý - Balej, R. Hruška, Kvapil - R. Procházka, Širokovs, Hubáček - Brabenec, Huml, Dlouhý. Trenér: Lubina a Číhal.

Sparta: Pöpperle - Vykoukal, Gulaši, Philipp, Jan Hanzlík, Macholda, O'Brien - Ton, Broš, Kratěna - Koreis, Smoleňák, Bartánus - Žálčík, Karpov, Luňák - Kafka, Rubeš, Hromas. Trenéři: M. Hořava st. a Rulík.