Jakub Šafránek Jakub Šafránek
23. 1. 2011 20:45
Lídr z Třince přidusil naděje Sparty na playoff
Ještě před koncem druhé třetiny snížil Jaroslav Bednář na 4:5 pro Slavii.
Ještě před koncem druhé třetiny snížil Jaroslav Bednář na 4:5 pro Slavii. | Foto: Ondřej Besperát

Praha - Vítězstvím 4:3 nad Vítkovicemi, toho času druhým celkem hokejové extraligy, odčinila Slavia svoji porážku v pátečním derby se Spartou.

Sešívaní v divoké první třetině vstřelili tři branky, ovšem Steel se trefil dvakrát, a stále se tak držel na dostřel svého soupeře.

Klíčovou se tak ukázala až situace z 22. minuty, kdy vítězný gól vsítil krátce po skončení dvojnásobného oslabení Steelu Tomáš Micka. Ač Vítkovice poté ještě jednou dokázaly zásluhou Petra Vrány snížit, k vyrovnání jim nepomohla ani závěrečná powerplay.

Místo Reichla bude v Litvínově novým trenérem Kýhos
Sparta se zbavila Kůrky. Jde na hostování do Pardubic

Slavia se díky získaným třem bodům udržela na sedmém místě tabulky, Vítkovice klesly na třetí příčku. Jejich místo totiž obsadil Liberec, který zvítězil v Pardubicích 5:3.

Bílí tygři v zápase vedli už 4:0 a zdálo se, že vše směřuje k debaklu "Perníkářů", ovšem ti během třetí třetiny snížili na rozdíl jediné branky, a tak o osudu utkání rozhodl až gól Kudrny, který při powerplay domácích dokončil svůj hattrick.

Sparta nestačila na Třinec, Litvínov ukončil plzeňské tažení

Podobný vývoj měl i zápas na Spartě. Tam sice domácí už ve druhé minutě šli do vedení, ale Oceláři čtyřmi brankami otočili vývoj utkání na svoji stranu.

Bude se Třinec radovat z postupu do play-off nebo smutnit ze sestupu do play-out? | Foto: Aktuálně.cz

Holešovičtí, kteří stále ještě doufají v postup do playoff, pak dokázali snížit až na rozdíl jediného gólu, jenže ani oni svůj obrat nedotáhli a nakonec stejně jako Pardubice inkasovali do prázdné branky na konečných 3:5.

Další z adeptů na playoff Litvínov zvítězil v důležitém zápase nad Plzní 1:0. Sedmizápasovou sérii výher Plzně ukončil Viktor Hübl, který trefil Chemikům, vedeným poprvé novým trenérem Vladimírem Kýhosem, vítězství.

Druhým hrdinou zápasu se stal brankář Martin Volke, který předvedl několik famózních zákroků a nakonec i přes Dudou nastřelené břevno vychytal 35 zákroky svoji první nulu v extralize.

Litvínov se tak dotáhl na bod od desáté příčky, kterou drží právě Plzeň, a pokud uspěje v úterním dohrávaném zápase na Spartě, vrátí se opět na příčky zaručující postup do playoff.

Vary opět prohrály, Zlín si drží čtvrtou příčku

Problémy Karlových Varů pokračují i po nedělním zápase s Brnem, v němž Energie podlehla v možná posledním utkání na domácím kluzišti v KV aréně Kometě 2:4.

Stěhováním ohrožený klub prohrál čtvrté z posledních pěti zápasů a propadl se již na deváté místo tabulky.

V neděli naopak počtvrté za sebou vyhrál Zlín, který si poradil doma s Mladou Boleslaví. V zápase přitom domácí dlouho prohrávali po brance Tomáše Divíška 0:1. "Ševci" ale dokázali těsně před druhou sirénou srovnat a ve 48. minutě trefil Zlínu vítězství Michal Důras.

Stejným výsledkem porazily České Budějovice jiný tým ze dna tabulky, a sice Kladno. Domácí nejprve do vedení poslal Kuchejda, ale v polovině zápasu ještě dokázal srovnat Bicek, jehož branku muselo potvrdit až video. Vítěznou trefu zaznamenal po dorážce Ptáčkovy střely Jiří Šimánek.

44. kolo hokejové extraligy:

HC Slavia Praha - HC Vítkovice Steel 4:3 (3:2, 1:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 7. Pospíšil (Poletín), 14. Třetina (Vašíček), 15. Tomica (Krejčík), 22. Micka (T. Svoboda, Roth) - 5. Huna (Burger, Punčochář), 12. Szturc (Malík, Burger), 48. Vrána (Pohl). Rozhodčí: Blecha, Hradil - Kajínek, Podrazil. Vyloučení: 5:3. Využití: 2:1. Diváci: 3794.

Sestavy:

Slavia Praha: M. Kopřiva - Roth, Vašíček, Kuboš, Žižka, Kolařík, Barák, Krejčík - Krenželok, Třetina, Vondrka - T. Svoboda, Jaškin, Tomica - Micka, P. Jelínek, Doležal - Pospíšil, Sklenář, Poletín. Trenéři: V. Růžička st. a Čelanský.

Vítkovice: Málek - Malík, Rehák, Ovčačík, Trnka, Punčochář, Voráček, Vosátko - Huna, Burger, Szturc - Pohl, Vrána, Klimek - Strapáč, Húževka, Tomas - Ujčík, J. Sýkora, Káňa - Hlinka. Trenéři: Trličík a Moták.

HC Energie Karlovy Vary - HC Kometa Brno 2:4 (0:2, 1:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 38. Pech (Sailer), 48. Kumstát (Nosek, Čutta) - 6. Bičánek (Veselý, Erat), 7. Hubáček (Širokovs, R. Procházka), 35. Veselý (Bičánek), 54. R. Hruška (Erat, Veselý). Rozhodčí: Fraňo, Hrubý - Bláha, Jílek. Vyloučení: 6:7, navíc L. Klíma, Čutta (oba Karlovy Vary) oba 10 min. Využití: 2:3. Diváci: 4370.

Sestavy:

Karlovy Vary: Sáblík - Gřegořek, Nosek, Dobroň, Čutta, Sloboda, M. Rohan, Přindiš, Prošek - Kumstát, Skuhravý, Košťál - Sailer, Pech, Zaťovič - Skladaný, Kuběna, Dej - L. Klíma, T. Klíma, T. Rohan. Trenéři: Stavjaňa, Baďouček a Kněžický.

Brno: Trvaj - Mojžíš, Malec, Bičánek, Kempný, Houdek, Stehlík, Protivný - Erat, Dopita, Veselý - Jakub Svoboda, R. Hruška, Kvapil - R. Procházka, Širokovs, Hubáček - Brabenec, Huml, Dlouhý. Trenér: Lubina a Číhal.

PSG Zlín - BK Mladá Boleslav 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 40. Kubiš (Holík, Řezníček), 48. Důras (I. Rachůnek) - 20. Divíšek (Hay). Rozhodčí: Homola, Smitka - Bejček, Charvát. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. Diváci: 4866.

Sestavy:

Zlín: Sedláček - Hamrlík, Linhart, Galvas, Švrček, Řezníček, Grof, Míka, Lučka - Balaštík, Leška, Köhler - I. Rachůnek, Balán, Důras - Kubiš, T. Sýkora, Sivák - Holík, Roman Vlach, J. Ondráček. Trenéři: Venera a Rostislav Vlach.

Mladá Boleslav: Schwarz - Hay, Mikuš, Marušák, Lehikoinen, Žabka, Chaloupka - Boháč, Divíšek, Gajovský - Bahenský, Štefanka, Hyka - Pabiška, Tvrdík, Plodek - Loskot, Vrbata, Nouza. Trenéři: Holaň a Hiadlovský.

HC Eaton Pardubice - Bílí Tygři Liberec 3:5 (0:1, 0:2, 3:2)

Branky a nahrávky: 46. Koukal (Starý), 50. Koukal (Kolář I, Kaberle), 57. Mezei (Bartek, Špirko) - 8. Vantuch (Urban), 29. Kudrna (Čakajík, Dušek), 40. Kudrna (Vak, Moravec), 42. M. Hořava (Nedvěd), 60. Kudrna. Rozhodčí: Šindler, Jeřábek - Jindra, Kostka. Vyloučení: 2:7, navíc Čakajík (Liberec) 10 min. Bez využití. Diváci: 8645.

Sestavy:

Pardubice: A. Svoboda - Kaberle, Kolář II, Píša, Kočí, Jillson, Mezei, Nakládal - Bartek, Koukal, Starý - Kolář I, Špirko, Buchtele - Pineault, Zohorna, Kůrka - Kousal, Nahodil, Rákos. Trenéři: Jandač a Hynek.

Liberec: Pinc - Hunkes, Čakajík, Moravec, Holub, Derner, Trončinský, Pavlů - Bartovič, Podkonický, M. Hořava - Kudrna, Nedvěd, Dušek - Klimenta, Vak, Špaček - Kica, Vantuch, Urban. Trenéři: Kalous, Pešán a Kapoun.

HC Sparta Praha - HC Oceláři Třinec 3:5 (1:2, 1:2, 1:1)

Branky a nahrávky: 2. Bartánus (D. Výborný), 34. Bartánus (Kratěna), 42. Luňák (Bartánus, Vykoukal) - 4. Varaďa (Bonk, Polák), 5. Orsava (Hrabal, Hrňa), 31. Seman (Polák, Varaďa), 33. Peterek (Zagrapan, Lojek), 60. M. Růžička (Krajíček). Rozhodčí: Hodek, Mikula - Bádal, Kalivoda. Vyloučení: 6:4. Využití: 1:0. Diváci: 4368.

Sestavy:

Sparta Praha: Pöpperle - Vykoukal, Gulaši, Macholda, O'Brien, Philipp, Jan Hanzlík, od 33. navíc Husák - Ton, Broš, Smoleňák - Kratěna, D. Výborný, Bartánus - Kafka, Koreis, Hromas - Žalčik, Karpov, Luňák - od 41. navíc Rubeš. Trenéři: M. Hořava st. a Rulík.

Třinec: Hamerlík - Krajíček, Seman, Zíb, Hrabal, Richter, Lojek - D. Květoň, Polanský, M. Růžička - Zagrapan, Peterek, Adamský - Polák, Bonk, Varaďa - Hrňa, McGregor, Orsava. Trenéři: Marek a B. Kopřiva.

HC Mountfield České Budějovice - HC Vagnerplast Kladno 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 18. Kuchejda (Kotaška, R. Pšurný), 39. Šimánek (Mikeska, Ptáček) - 33. Bicek (D. Růžička, Eberle). Rozhodčí: Minář, Šír - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 4:7, navíc Patera (Kladno) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 4736.

Sestavy:

České Budějovice: Jakub Kovář - Kotaška, Vydarený, Kolarz, Ptáček, Novák, Šulc - Šimánek, Mikeska, Podlešák - Mertl, Langhammer, L. Květoň - Martynek, Kašpařík, Pletka - Kuchejda, R. Pšurný. Trenéři: F. Výborný a Kupka.

Kladno: Falter - L. Procházka, D. Růžička, Mrázek, Toman, Piskáček, Šmach - Bicek, Patera, Kuchler - S. Treille, Melka, Bělohlav - Bílek, Kotrla, Látal - Valský, Stieler, Eberle. Trenéři: Tatíček a Kopecký.

HC Benzina Litvínov - HC Plzeň 1929 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)

Branka a nahrávky: 30. V. Hübl (Lukeš, Černošek). Rozhodčí: Pešina, Hribik - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 6:6, navíc Trávníček (Litvínov) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 4491.

Sestavy:

Litvínov: Volke - Černošek, Kubát, Stříteský, Jareš, Skuhrovec, Švarný, Gula - Kubinčák, V. Hübl, Lukeš - Černý, Jenáček, Hanzl - Majdan, Vopat, Trávníček - Jánský, Rindoš, Gerhát. Trenéři: Kýhos a Kučera.

Plzeň: Horčička - Benák, Jiří Hanzlík, Jeřábek, Modrý, Dresler, Frolo, St. Pierre - Vostřák, Jan Kovář, Vlasák - Duda, Straka, Plášek - Lammers, M. Heřman, Johnson - T. Rachůnek, Haman, Dvořák. Trenéři: M. Jelínek, Razým a Pejchar.