28. 12. 2010 21:49
Vítkovice - Pardubice 2:1 sn., Slavia - Plzeň 3:1
Vítkovičtí hráči debatují po prohraném finálovém zápase.
Vítkovičtí hráči debatují po prohraném finálovém zápase. | Foto: Zuzana Hronová

Praha - Hokejisté Vítkovic potvrdili ve 34. kole extraligy svou vedoucí pozici, když porazili Pardubice po samostatných nájezdech 2:1. Vyrovnané utkání rozhodl Pohl.

Naopak zaváhal druhý Třinec, který odjel poražen výsledkem 3:6 z ledu Litvínova.

Ve skvělé sérii pokračuje Slavia. V domácím prostředí vyhrála už pošesté v řadě.

´Kocourkov´pokračuje, Šulc vrátil kauzu zpět komisi
Slavia porazila Vary, je sedmá. Zlín deklasoval Chemiky

Reprízu posledního finále začali aktivněji hosté, ale z převahy nic nevytěžili a Severomoravané postupem času srovnali krok. A ve 28. minutě šli Vítkovičtí do vedení, když odražený kotouč napálil do sítě Vrána.

Východočeši dokázali srovnat až zkraje třetí části. Za Málka uklidil puk u tyče stojící Somík.

Vyrovnaný zápas, jemuž dominovali oba gólmani, rozhodovaly samostatné nájezdy. Na vítěznou branku se v ČEZ aréně čekalo až do osmé série, než o prémiovém bodu rozhodl Pohl.

Hattrick Jánského utnul stíhací jízdu Třince

To v Litvínově se zdálo být o výsledku rozhodnuto už v polovině utkání. Ve 33. minutě zvyšoval Jánský na 4:1. Jenže Třinečtí se nevzdali a snížili na rozdíl jediného gólu. Chemici se však znovu prosadili ve své parádní úterní disciplíně, když využitou přesilovkou a dokonaným hattrickem Jánského Ocelářům zálusk na bodový zisk zahnali.

Devět gólů a pět využitých přesilových her viděli rovněž diváci v Českých Budějovicích, které uhájily tři body před Brnem. Na výhře 5:4 se hned čtyřmi body podílel Langhammer.

Do první šestky se dravě dere Slavia, která vstřelila úvodní branku proti Plzni ve 26. minutě. Na štastnou branku Svobody zareagoval o chvíli později využitou přesilovkou Duda, ale to bylo ze strany Západočechů všechno. Přes mohutnou podporu plzeňských fandů už skórovali jen domácí. Ve 37. minutě se z kruhu trefil Micka a pojistku přidal Benda.

Liberec vedl nad Kladnem už 3:0, přesto Středočeši udělali dvěma góly ze zápasu drama. Na začátku třetí třetiny přidal čtvrtou branku domácích Dušek, což Kladenské zlomilo. Gólem a dvěma asistencemi se blýsknul kapitán Nedvěd.

Téměř dva měsíce trvalo, než Karlovy Vary znovu získaly doma plný počet bodů. Nelichotivou sérii ukončily až proti Mladé Boleslavi, kterou porazily 4:1.

34. kolo hokejové extraligy:

HC Vítkovice Steel - HC Eaton Pardubice 2:1 po sam. náj. (0:0, 1:0, 0:1 - 0:0)
Branky a nahrávky:
28. Vrána (Klimek), rozhodující nájezd Pohl - 42. Somík (Bartek). Rozhodčí: Jeřábek, Minář - Poruba, Vengřín. Vyloučení: 7:6, navíc Starý (Pardubice) 10 minut. Bez využití. Diváci: 6658.

Vítkovice: Málek - Rehák, Punčochář, Trnka, Ovčačík, Malík, Voráček, Bartoň - Huna, Burger, Szturc - Svačina, Húževka, J. Sýkora - Pohl, Vrána, Klimek - Ujčík, Strapáč, Tomas. Trenéři: Trličík a Moták.
Pardubice: A. Svoboda - Nakládal, Kaberle, Píša, Kočí, Kolář II, Mezei - Kolář I, Koukal, Starý - Bartek, Zohorna, Somík - Radil, Buchtele, Kousal - Špirko, Rákos, Pineault. Trenéři: Jandač a Hynek.

HC Mountfield České Budějovice - HC Kometa Brno 5:4 (2:2, 1:0, 2:2)
2. Martynek (Pletka, Kašpařík), 15. Gulaš (Langhammer), 36. Gulaš (Ptáček, Langhammer), 44. Červený (Langhammer), 47. Langhammer (Gulaš, Podlešák) - 5. Stehlík (R. Hruška), 16. R. Hruška (Stehlík), 46. Malec (Kvapil, R. Hruška), 60. Bičánek (Stehlík, Brabenec). Rozhodčí: Homola, Lacina - Svoboda, Kalivoda. Vyloučení: 9:10, navíc Novák (Č. Budějovice) 10 min. Využití: 2:3. Diváci: 5022.

České Budějovice: Jakub Kovář - Snopek, Šulc, Kolarz, Ptáček, Novák, Vydarený - Šimánek, Mikeska, Červený - Gulaš, Langhammer, Podlešák - Martynek, Kašpařík, Pletka - Kuchejda, Mertl, Roman Pšurný. Trenéři: F. Výborný a Kupka.
Brno: Trvaj - Kempný, Bičánek, Mojžíš, Malec, Houdek, Stehlík, Protivný - Veselý, R. Hruška, Kvapil - Jaroslav Svoboda, Huml, Brabenec - Erat, R. Procházka, Dlouhý - Fúzik, Křivohlávek, Jakub Svoboda. Trenéři: Jeřábek a Lubina.

HC Slavia Praha - HC Plzeň 1929 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)
26. T. Svoboda (Roth), 37. Micka (Sklenář, Kuboš), 52. Benda (Vondrka) - 29. Duda (Jiří Hanzlík, Straka). Rozhodčí: Hradil, Trombík - Bryška, Novák. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:1. Diváci: 8497.

Slavia Praha: M. Kopřiva - Kadlec, Špelda, Roth, Žižka, Kuboš, Vašíček, Kolařík, Barák - Pospíšil, Benda, Vondrka - T. Svoboda, Třetina, Tomica - Žejdl, P. Jelínek, Doležal - Micka, Poletín, Sklenář. Trenéři: V. Růžička st., Čelanský a Beránek.
Plzeň: Horčička - Benák, Jiří Hanzlík, Dresler, Modrý, Frolo, Slaney - Vostřák, Jan Kovář, Vlasák - Stránský, Straka, Duda - Plášek, Haman, Lev - Lammers, Dvořák, M. Heřman. Trenéři: M. Jelínek, Razým a Pejchar.

HC Benzina Litvínov - HC Oceláři Třinec 6:3 (1:0, 3:1, 2:2)
14. Jánský (V. Hübl, Ručinský), 24. Lukeš (Ručinský) 31. Ručinský (V. Hübl), 33. Jánský (V. Hübl, Jareš), 52. Jánský (Jenáček), 60. Trávníček (Jenáček, Ručinský) - 29. M. Růžička (Peterek, Seman), 41. D. Květoň (Adamský), 50. McGregor (Bonk, Varaďa). Rozhodčí: Šír, Mikula - Lederer, Gebauer. Vyloučení: 4:7, navíc M. Růžička (Třinec) 10 min. Využití: 4:1. Diváci: 3981.

Litvínov: J. Hübl - Černošek, Kubát, Jareš, Gula, Skuhrovec, Švarný, Stříteský - Jánský, V. Hübl, Ručinský - Kubinčák, Jenáček, Lukeš - Černý, Vopat, Trávníček - Bojer, Kracík, Rindoš. Trenéři: Reichel a Kučera.
Třinec: Hamerlík (31. Vojtek) - Krajíček, Seman, Zíb, Hrabal, Lojek, Hudec, Richter, Vágner - Kohn, Zagrapan, M. Růžička - Varaďa, Bonk, McGregor - D. Květoň, Adamský, Polanský - Mičulka, Peterek, Hrňa. Trenéři: Marek a B. Kopřiva.

Bílí Tygři Liberec - HC Vagnerplast Kladno 4:2 (2:0, 1:2, 1:0)
Branky a nahrávka:
10. Dušek (Nedvěd), 10. Vak, 26. Nedvěd (M. Hořava), 41. Dušek (Kudrna, Nedvěd) - 30. Bílek, 37. Kuchler (Patera). Rozhodčí: Souček, Turčan - Blümel, Barvíř. Vyloučení: 5:8, navíc Bicek (Kladno) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 7034.

Liberec: Pinc - Čakajík, Moravec, Derner, Hunkes, Trončinský, Výtisk, Štich, Pavlů - Kudrna, Nedvěd, Dušek - M. Hořava, Vak, Klimenta - Víšek, Podkonický, Vantuch - Ondřej, Plodek, Špaček. Trenéři: Kalous, Pešán a Kapoun.
Kladno: Falter - Drtina, Šmach, L. Procházka, Toman, Pískáček, D. Růžička - Bicek, Patera, Kuchler - Bílek, Kalla, S. Treille - Bělohlav, Látal, Valský - Knotek, Kotrla, Eberle. Trenéři: Tatíček a Kopecký.

HC Energie Karlovy Vary - BK Mladá Boleslav 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)
11. D. Hruška (Pech), 27. Melenovský (Sailer), 31. Košťál (Skuhravý, Kumstát), 58. D. Hruška (Skuhravý, Košťál) - 42. Jindra (Hrdel, Boháč). Rozhodčí: Hribik, Pešina - Kostka, Jílek. Vyloučení: 4:6. Bez využití. Diváci: 3195.

Karlovy Vary: Mensator - Čutta, Kokko, Dobroň, Gřegořek, Nosek, Rohan, Přindiš, Prošek - Kumstát, Skuhravý, Košťál - D. Hruška, Pech, Zaťovič - Skladaný, Melenovský, Sailer - Dej, Kuběna, Vachovec. Trenéři: Stavjaňa, Baďouček a Kněžický.
Mladá Boleslav: Schwarz - Hay, Macháček, Mikuš, Jindra, Marušák, Žabka, Lehikoinen - Pabiška, Divíšek, Macho - Vrbata, Štefanka, Bahenský - Nouza, Hrdel, Boháč - Matějovský, Gajovský, Barney - Loskot. Trenéři: Holaň a Hiadlovský.