Třinec dostal bůra od Sparty, extraligu vedou Vítkovice

av
12. 12. 2010 20:45
Třinec - Sparta 1:5, Vítkovice - Slavia 7:1

Praha - Hokejová Sparta v 31. kole extraligy překvapivě udeřila na ledě vedoucího týmu soutěže. Oceláře Třinec rozdrtila 5:1, když o svém vítězství rozhodla během šesti minut druhé třetiny.

Do poloviny zápasu gól nepadl, pak ale začala sázet jeden za druhým Sparta. Postupně se trefili Smoleňák, Luňák a Kůrka. ve třetí třetině Polanský snížil a v hlavách Pražanů se začaly objevovat vzpomínky na poslední vzájemný zápas, ve kterém Třinečtí dvoubrankové vedení Sparty smázli čtyřmi góly ve 3. třetině.

Slavia vrátila Spartu na zem. Boleslav dostala desítku
Liberec proti Plzni málem dohnal nemožnou ztrátu
Schwarz: Hlavně se vyhnout baráži. Na příkoří nemyslíme

Jenže tentokrát Sparťané podobný kolaps nedopustili. Minutu před koncem zvýšil Petr Ton a na konečných 5:1 v samotném závěru upravil nejlepší střelec týmu Radek Smoleňák. Sparta získala tři body na cizím ledě teprve podruhé v sezoně.

Selhání Ocelářů dokonale využili druhé Vítkovice. Ty se naopak doma vynikajícím způsobem popasovaly s pražskou Slavií. Soupeře přehrály ve všech směrech, zvítězily vysoko 7:1 a posunuly se na čelo tabulky. Dvěma góly se blýskl zkušený Viktor Ujčík. Utkání okořenila hromadná bitka na konci druhé třetiny, po které dostali trest do konce utkání hostující Vašíček s Kadlecem.

Kromě Třince prohrála na domácím ledě také třetí Kometa Brno. Moravané nestačili na Karlovy Vary, které si z Brna odvážejí tři body za výhru 4:2.

Na úvodní gól domácího Dopity z 10. minuty bleskově odpověděl hostující Melenovský. Ještě rychlejší odpověď ale ve druhé třetině předvedli domácí. Po brance Zaťoviče na 1:2 uběhlo pouhých 10 vteřin, když Kvapil znovu srovnal skóre.

Pak už ale dávali góly jenom karlovarští. Ve 29. minutě překonal Hoviho dorážkou zblízka Petr Kumstát a na konečných 2:4 upravil Jan Košťál svou stou brankou v dresu Karlových Varů.

Dalšího zaváhání Komety využili Bílí Tygři z Liberce. Severočeši si totiž odvezli dva body z Pardubic a díky lepšímu skóre poskočili na třetí příčku extraligy. Přitom do prodloužení dovedli zápas až gólem Vaka minutu před koncem. Výhru 3:2 v prodloužení pak hostům zajistil gólem dvě vteřiny před koncem nastavení produktivní obránce Martin Čakajík.

Poslední Mladá Boleslav pokračuje v nepovedených výkonech. Tentokrát doma přenechala všechny tři body Zlínu. Valaši vyhráli 2:0 díky brankám Kubiše a Sýkory z první třetiny, a na skóre se dostali před Pardubice. Naopak zadařilo se předposlednímu Kladnu, které doma přesvědčivě přehrálo České Budějovice. Velký podíl na výhře měl domácí brankář Martin Falter, který si připsal druhé čisté konto v letošním ročníku extraligy.

Hokejisté Litvínova navýšili náskok před Plzní v důležitém vzájemném zápasu na plzeňském ledě. Severočeši dokázali proti domácím Indiánům uhrát remízu 3:3, bonusový druhý bod si připsali díky lepší mušce při samostatných nájezdech. Ten rozhodující proměnil Jenáček.

31. kolo hokejové extraligy:

HC Kometa Brno - HC Energie Karlovy Vary 2:4 (1:1, 1:3, 0:0)
Branky a nahrávky: 10. Dopita (Erat, Hubáček), 24. Kvapil - 11. Melenovský (Sloboda), 24. Zaťovič (Pech, Dobroň), 29. Kumstát, 32. Košťál (Mucha). Rozhodčí: Hradil, Šindler - Jelínek, Pešek. Vyloučení 3:4. Využití: 0:1. Diváci: 7200 (vyprodáno).

Kometa Brno: Hovi - Houdek, Stehlík, Bičánek, Zubíček, Mojžíš, Malec, Šenkeřík - Erat, Dopita, Hubáček - Veselý, R. Hruška, Kvapil - Jakub Svoboda, Huml, Brabenec - Kucharczyk, Jaroslav Svoboda, Švaňhal. Trenéři: V. Jeřábek a Lubina.
Karlovy Vary: Mensator - Čutta, Mucha, Dobroň, Gřegořek, Sloboda, Kokko, Rohan, Přindiš - Kumstát, Skuhravý, Košťál - Cyganov, Pech, Zaťovič - Skladaný, Melenovský, Milan Procházka - Sailer, Klíma, Dej. Trenéři: Stavjaňa, Baďouček a Kněžický.

HC Oceláři Třinec - HC Sparta Praha 1:5
(0:0, 0:3, 1:2)
Branky a nahrávky: 49. Polanský (Polák, Peterek) - 32. Smoleňák (Gulaši, Kůrka), 34. Luňák (Y. Treille), 38. Kůrka (Kafka, D. Výborný), 59. Ton, 60. Smoleňák (Broš). Rozhodčí: Ország, Müllner (oba SR) - Prchal, Kis. Vyloučení: 2:3. Bez využití. Diváci: 3604.

Třinec: Hamerlík - Seman, Zíb, Hudec, Lojek, Richter, Vágner - D. Květoň, Kohn, M. Růžička - Varaďa, Bonk, V. Polák - McGregor, Peterek, Adamský - Mičulka, Polanský, Hrňa. Trenéři: Marek a B. Kopřiva.
Sparta Praha: Pöpperle - Vykoukal, Gulaši, Philipp, Jan Hanzlík, Macholda, O'Brien - Kůrka, D. Výborný, Kafka - Ton, Koreis, Hromas - Y. Treille, Broš, Luňák - Bartánus, Karpov, Smoleňák. Trenéři: M. Hořava st. a Rulík.

BK Mladá Boleslav - PSG Zlín 0:2
(0:2, 0:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 10. Kubiš (T. Sýkora), 12. T. Sýkora (Rachůnek, Galvas). Rozhodčí: Jeřábek, Homola - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 6:3. Bez využití. Diváci: 2530.

Mladá Boleslav: Schwarz - Hay, Mikuš, Marušák, Macháček, Lehikoinen, Jindra, Čížek, Duben - Fabuš, Štefanka, Macho - Mikulík, Vrbata, Bahenský - Nouza, Hrdel, Boháč - Loskot, Gajovský, Barney. Trenéři: Holaň a Hiadlovský.
Zlín: Duba - Hamrlík, Linhart, Švrček, Galvas, Grof, Řezníček, Lučka, Míka - Balaštík, Leška, Köhler - Důras, Balán, Rachůnek - Kubiš, T. Sýkora, Sivák - Holík, Roman Vlach, F. Čech. Trenéři: Venera a Rostislav Vlach.

HC Eaton Pardubice - Bílí Tygři Liberec 2:3 v prodl.
(1:1, 0:0, 1:1 - 0:1)
Branky a nahrávky: 9. Koukal (Somík, Bartek), 52. Kaberle (Koukal, Kolář I) - 2. Podkonický (Klimenta), 59. Vak (Hunkes, Nedvěd), 65. Čakajík (Klimenta). Rozhodčí: Blecha, Souček - Bejček, Charvát. Vyloučení: 9:11, navíc Koukal (Pardubice) 10 min. Využití: 2:1. Diváci: 8855.

Pardubice: A. Svoboda - Nakládal, Kaberle, Kočí, Mezei, Jillson, Kolář II, - Kolář I, Koukal, Starý - Bartek, Zohorna, Somík - Radil, Rákos, Buchtele - Kousal, Semorád, J. Šeda. Trenéři: Jandač a Hynek.
Liberec: Vošvrda - Moravec, Výtisk, Pavlů, Štich, Hunkes, Trončinský, Derner, Čakajík - Kudrna, Nedvěd, Dušek - Klimenta, Vak, M. Hořava - Vantuch, Podkonický, Víšek - Bárta, Ondřej, Špaček. Trenéři: Kalous, Pešán a Kapoun.

HC Vagnerplast Kladno - HC Mountfield České Budějovice 4:0
(2:0, 0:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 12. Valský (Bělohlav, Látal), 20. S. Treille (Toman), 48. Patera (Bicek, Bělohlav), 55. Bílek (S. Treille, Kalla). Rozhodčí: Trombík, Mikula - Hlavatý, Pouzar. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 2030.

Kladno: Falter - Kameš, Drtina, D. Růžička, Toman, L. Procházka, Piskáček - Bicek, Patera, Kuchler - S. Treille, Kalla, Bílek - Látal, Valský, Bělohlav - Eberle, Knotek, Kotrla. Trenéři: Tatíček a Kopecký.
České Budějovice: Jakub Kovář (48. Hrubec) - Snopek, Šulc, Kolarz (41. Kotaška), Ptáček, J. Novák, Tůma - Šimánek, Mikeska, Pletka - Gulaš, Kašpařík, Martynek - Mertl, Langahmmer, Podlešák - Kuchejda, Červený, R. Pšurný. Trenéři: F. Výborný a Kupka.

HC Plzeň 1929 - HC Benzina Litvínov 3:4 po sam. nájezdech
(0:0, 2:2, 1:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 31. Vlasák (Straka, Jan Kovář), 38. Duda (Modrý, M. Heřman), 53. Straka (Vlasák, Duda) - 29. Černý (Kubát), 36. Jánský (V. Hübl, Lukeš), 55. Kubát (Lukeš), rozhodující sam. nájezd Jenáček. Rozhodčí: Fraňo, Polák - Jílek, Jindra. Vyloučení: 5:10. Využití: 3:0. Diváci: 6542.

Plzeň: Mazanec (na třetí nájezd Halmoši) - J. Jeřábek, Jiří Hanzlík, Frolo, Modrý, Benák, Dresler - Vostřák, Jan Kovář, Vlasák - Duda, Straka, Johnson - Pitule, M. Heřman, Dvořák - Petruška, Lammers, Diviš. Trenéři: M. Jelínek, Razým a Pejchar.
Litvínov: J. Hübl (na třetí nájezd Franěk) - Černošek, Kubát, L. Poživil, Jareš, Skuhrovec, Švarný - Jánský, V. Hübl, Lukeš - Kubinčák, Jenáček, Ručinský - Černý, Vopat, Trávníček - Hanzl, Bojer. Trenéři: Reichel a Kučera.

HC Vítkovice Steel - HC Slavia Praha 7:1
(2:0, 3:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 14. Pohl (Trnka, Vrána), 18. Vrána (Punčochář, Pohl), 30. Szturc (Tomas), 33. Ujčík, 39. Tomas z tr. střílení, 53. Ujčík (Barinka), 59. Huna (Barinka, Malík) - 27. Micka (P. Jelínek). Rozhodčí: Hodek, Hribik - Bláha, Kostka. Vyloučení: 8:12, navíc Vašíček 5 min. a do konce utkání, Kadlec (oba Slavia) do konce utkání. Využití: 4:0. Diváci: 3340.

Vítkovice: Málek - Punčochář, Barinka, Ovačík, Trnka, Malík, Voráček, Rehák - Huna, Burger, Strapáč - Svačina, Húževka, J. Sýkora - Pohl, Vrána, Klimek - Szturc, Ujčík, Tomas. Trenéři: Trličík a Moták.
Slavia: M. Kopřiva (41. Furch) - Kadlec, Špelda, Roth, Žižka, Kuboš, Vašíček, Kolařík - Pospíšil, V. Růžička ml., Vondrka - T. Svoboda, Benda, Tomica - Krenželok, P. Jelínek, Doležal - Micka, Sklenář, Poletín. Trenéři: V. Růžička st. a Čelanský.