Sparta přetlačila Plzeň a slaví druhou výhru po sobě

7. 12. 2010 20:35
Sparta - Plzeň 4:3, Kladno - Zlín 3:2 po prodl.

Praha - Hokejová Sparta se pomalu odráží ode dna. V extralize si po nedělní výhře nad Kladnem připsala druhou výhru v řadě. Tentokrát přivítala doma v přímém souboji o jedenácté místo Indiány z Plzně.

Cesta za vítězstvím ale nebyla vůbec jednoduchá. Už ve 4. minutě sice poslal Spartu do vedení Hromas, pak ale přišly chvíle hostujícího kapitána Straky. Nejprve v 7. minutě vyrovnal a čtyři vteřiny před koncem první části šokoval domácí fanoušky gólem na 1:2.

Sparta nesparta,každý zápas je jak o život, zní z Plzně
Sparta v baráži? Padne Bříza? Klidně si vsaďte
Sparta zabrala proti Kladnu, v čele extraligy je Třinec

Sparta se ale tentokrát nesesypala. V polovině utkání byl v samostatném nájezdu nedovoleně zadržen Francouz Treille a nařízené trestné střílení proměnil brilantním blafákem. Treille byl po utkání vyhlášen nejlepším hráčem Sparty.

Hrál se vyrovnaný hokej, třetí třetinu ale lépe zahájila Sparta. Na 3:2 skóroval Bartánus. V 53. minutě sice vyrovnal hostující Johnson, Sparťané ale vysypali z rukávu bleskovou odpověď. Rozhodující gól vstřelil o 30 vteřin později Kůrka.

Probralo se i Kladno, které ve 29. kole doma přívitalo Zlín. Na branku domácího Bílka ze 17. minutě odpověděl na začátku druhé části Linhart a Zlín dostal do vedení o chvíli později Balán. Středočeši si však v poslední třetině vynutili prodloužení, když se trefil Bicek.

Prodloužení rozhodnutí nepřineslo a tak se rozhodovalo v nájezdech. Ten rozhodující proměnil kladenský Kalla a Vagnerplast díky němu vybojoval dva cenné body.

Na vítězné vlně se veze brněnská Kometa, která si doma poradila v pohodě s Litvínovem a posunula se za Třinec na druhé místo extraligové tabulky. Gólově se tentokrát neprosadil kanonýr Kvapil, zastoupili ho však jiní. Erat si připsal gól a asistenci, Hubáček dvakrát na gól přihrával.

Nevídaný kolaps si v úterním kole připsali hokejisté Pardubic. V první třetině totiž vyřídili Karlovy Vary 3:0 a přesto nakonec prohráli. Nejprve se mezi střelce zapsali domácí Buchtele, Nakládal a Starý, západočechům však pomohly dva slepené góly uprostřed druhé třetiny. Na rozdíl jediné branky snížili Pech a Zaťovič.

A pak už mělo utkání jediného střelce, karlovarského Davida Hrušku. Kanonýr nejprve pět minut před koncem srovnal a ve 4. minutě nastavení rozhodl o famózním obratu Varů.

Poslední Boleslav porazila první Třinec

Mladou Boleslaví mávají aféry i nezdary na ledě, tentokrát ovšem mohli být boleslavští fanoušci na své hráče pyšní. Bruslařský klub hostil vedoucí Třinec a když se v 10. minutě zaskvěl gólem hostující zkušený Bonk, vypadalo to na jasnou záležitost.

Hubený stav 0:1 svítil na tabuli celých šestatřicet minut, než ho srovnala čerstvá boleslavská posila Juraj Štefanka. Jenže o pár desítek sekund později Oceláři znovu vedli. Nadšený finiš středočechů se ale vyplatil a v čase 59:21 srovnal Hay po přihrávce Vrbaty.

Boleslav nakonec vybojovala i bonusový druhý bod, rozhodujícím samostatným nájezdem se blýskl Loskot.

Uspěla i pražská Slavia, která doma přehrála České Budějovice. Dlouho platil nerozhodný stav 1:1, Slávisté ale rozhodli v posledních sedmi minutách zápasu. Postupně se trefili Jelínek, Sklenář a Tomica a Slavia porazila Jihočechy vysoko 4:1.

29. kolo hokejové extraligy:

HC Sparta Praha - HC Plzeň 1929 4:3 (1:2, 1:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 4. Hromas (Ton, Philipp), 32. Y. Treille z tr. střílení, 47. Bartánus (Broš, Hanzlík), 53. Kůrka (Vykoukal) - 7. Straka (Duda), 20. Straka (Jiří Hanzlík, Vlasák), 53. Johnson (Duda). Rozhodčí: Hribik, Mikula - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 6:3. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 3318.

Sparta: Pöpperle - Vykoukal, Gulaši, Philipp, Jan Hanzlík, Macholda, O'Brien - Kůrka, D. Výborný, Kafka - Ton, Koreis, Hromas - Y. Treille, Broš, Luňák - Smoleňák, Karpov, Bartánus. Trenéři: M. Hořava st. a Rulík.
Plzeň: Přikryl - Jeřábek, Jiří Hanzlík, Slaney, Modrý, Benák, Dresler - Vostřák, Jan Kovář, Vlasák - Duda, Straka, Johnson - Lammers, M. Heřman, Dvořák - Plášek, Pitule, Haman. Trenéři: Jelínek a Razým.

HC Vagnerplast Kladno - PSG Zlín 3:2 po sam. nájezdech
(1:0, 0:2, 1:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 17. Bílek (Toman, Patera), 47. Bicek (Kuchler, Piskáček), rozhodující sam. nájezd Kalla - 21. Linhart (Balaštík, Leška), 26. Balán (Hamrlík). Rozhodčí: Šindler, Lacina - Bláha, Kostka. Vyloučení: 7:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 1574.

Kladno: Falter - Kameš, D. Růžička, Mrázek, Toman, L. Procházka, Piskáček - Bicek, Patera, Kuchler - S. Treille, Kalla, Bílek - Látal, Stieler, Bělohlav - Eberle, Knotek, Kotrla. Trenéři: Tatíček a Kopecký.
Zlín: Sedláček - Hamrlík, Linhart, Lučka, Míka, Grof, Řezníček, Švrček, Galvas - Balaštík, Leška, Köhler - Ondráček, Rachůnek, Balán - Kubiš, Sivák, T. Sýkora - Holík, Roman Vlach, F. Čech. Trenéři: Venera a Rostislav Vlach.

Kometa Brno - HC Benzina Litvínov 4:1
(2:0, 1:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 7. Stehlík (Houdek, Dopita), 18. Erat (Hubáček, Dopita), 37. Houdek (Erat, Hubáček), 58. R. Hruška (Kvapil, Zubíček) - 44. Ručinský (Jenáček, Lukeš). Rozhodčí: Minář, Polák - Tošenovjan, Hlavatý. Vyloučení: 3:9, navíc Kracík (Litvínov) 10 min. Využití: 2:1. Diváci: 7046.

Brno: Hovi - Houdek, Stehlík, Bičánek, Zubíček, Mojžíš, Malec, Vyrůbalík - Erat, Dopita, Hubáček - Veselý, R. Hruška, Kvapil - Jakub Svoboda, Brabenec, Huml - Jaroslav Svoboda, Kucharczyk. Trenéři: V. Jeřábek a Lubina.
Litvínov: Franěk - Černošek, Gula, Kousalík, Jareš, Kubát, Skuhrovec, od 24. navíc Hora - Kubinčák, V. Hübl, Lukeš - Jánský, Kracík, Ručinský - Trávníček, Vopat, Černý - Jenáček, Bojer, Majdan. Trenéři: Kučera a Reichel.

HC Eaton Pardubice - HC Energie Karlovy Vary 3:4 v prodloužení
(3:0, 0:2, 0:1 - 0:1)
Branky a nahrávky: 4. Buchtele (Zohorna), 10. Nakládal (Starý), 18. Starý (Kaberle, Kolář I) - 28. Pech, 30. Zaťovič (Pech, Gřegořek), 55. D. Hruška, 64. D. Hruška (Pech). Rozhodčí: Fraňo, Pešina - Bejček, Charvát. Vyloučení: 7:6, navíc Skladaný (Karlovy Vary) 10 min. Využití: 2:2. Diváci: 7650.

Pardubice: A. Svoboda - Nakládal, Kaberle, Kočí, Mezei, Jillson, Kolář II - Kolář I, Koukal, Starý - Bartek, Cetkovský, Somík - Pineault, Radil, Rákos - Kousal, Zohorna, Buchtele. Trenéři: Jandač a Hynek.
Karlovy Vary: Mensator - Čutta, Kokko, Sloboda, Gřegořek, Dobroň, Rohan, Mucha, Přindiš - Kumstát, Skuhravý, Dej - D. Hruška, Pech, Zaťovič - Skladaný, Melenovský, Milan Procházka - Sailer, T. Klíma, Košťál. Trenéři: Stavjaňa, Baďouček a Kněžický.

BK Mladá Boleslav - HC Oceláři Třinec 3:2 po sam. nájezdech
(0:1, 0:0, 2:1 - 0:0)
Branka a nahrávka: 46. Štefanka (Loskot), 60. Hay (Vrbata), rozhodující sam. nájezd Loskot - 10. Bonk (M. Růžička), 48. Zíb (D. Květoň, Polanský). Rozhodčí: Hrubý, Jeřábek - Podrazil, Kajínek. Vyloučení: 6:8, navíc Vrbata (Mladá Boleslav) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 2160.

Mladá Boleslav: Valent - Žabka, Mikuš, Hay, Macháček, Jindra, Marušák - Pabiška (21. Loskot), Štefanka, Matějovský - Fabuš, Vrbata, Bahenský - Barney, Hrdel, Boháč - Nouza, Gajovský, Macho. Trenéři: Holaň a Hiadlovský.
Třinec: Hamerlík - Seman, Krajíček, Hudec, Zíb, Richter, Lojek, Vágner - M. Růžička, Bonk, Varaďa - D. Květoň, Polanský, V. Polák - Hrňa, Adamský, Peterek - McGregor, Orsava, Mičulka. Trenéři: Marek a B. Kopřiva.

HC Slavia Praha - HC Mountfield České Budějovice 4:1
(1:0, 0:1, 3:0)
Branky a nahrávky: 20. T. Svoboda (Kadlec, Benda), 53. P. Jelínek, 58. Sklenář (Vondrka). 59. Tomica (P. Jelínek) - 31. Podlešák (Mertl). Rozhodčí: Souček, Turčan - Kis, R. Prchal. Vyloučení: 10:9. Využití: 1:0. V oslabení: 2:0. Diváci: 3129.

Slavia Praha: M. Kopřiva - Kadlec, Špelda, Roth, Žižka, Kuboš, Vašíček, Kolařík - Pospíšil, V. Růžička ml., Vondrka - Benda, T. Svoboda, Tomica - Krenželok, P. Jelínek, Doležal - Micka, Žejdl, Poletín - Sklenář. Trenéři: V. Růžička st. a Čelanský.
České Budějovice: Jakub Kovář - Snopek, Šulc, Kolarz, Ptáček, Jan Novák, Tůma - Šimánek, Mikeska, Pletka - Gulaš, Kašpařík, Martynek - Mertl, Langhammer, Podlešák - Kuchejda, Červený, R. Pšurný. Trenéři: F. Výborný a Kupka.