Plzeň vyhrála v Brně, Sparta prohrála popáté v řadě

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
26. 11. 2010 21:05
ČB-Litvínov 4:6,Brno-Plzeň 4:5,Liberec-Sparta 4:1

Praha - Hokejisté Plzně přerušili ve 24. kole extraligy šestizápasovou vítěznou sérii Komety Brno na domácím ledě. Zvítězili 5:4, přestože po první třetině prohrávali už 0:3.

Plzeň však za pouhých 15 minut v průběhu druhé části otočila čtyřmi góly výsledek. Vítěznou branku si pak připsal ve 43. minutě Radek Duda, který je v Plzni na hostování z Chomutova.

Indiáni tak vyhráli za tři body i třetím utkání po odpočtu 19 bodů za neoprávněné starty hráčů. Na jedenáctou Spartu pak ztrácejí už jen tři body.

Zlín vyhrál v Karlových Varech a poskočil na 4. místo
Třinec potřetí v řadě prohrál na nájezdy. Se Slavií
Zlín 4 góly zničil Spartu. Vítkovice jsou znovu druhé
Sparta začíná řešit krizi. Propustila obránce Salcida

Velkou měrou se na plzeňské výhře podílel brankář Plzně Petr Přikryl, který se v plzeňském dresu objevil po 15 kolech. Do branky si stoupnul v 15. minutě za stavu 0:3 za Dušana Salfického a inkasoval jen jednou.

Druhým plzeňským hrdinou je nejproduktivnější hráč extraligy Tomáš Vlasák, který dva góly dal a na jeden přihrál. Naopak dvě branky Radima Hrušky po přihrávkách Marka Kvapila Kometě na zisk bodů nestačily.

Sparta prohrála popáté v řadě

Naopak Sparta opět potvrdila herní mizérii. Po reprezentační přestávce prohrála i popáté, celkově poosmé z posledních devíti zápasů. Tentokrát padla 1:4 na ledě Liberce, kde se jí dlouhodobě nedaří.

Na severu Čech prohrála posedmé za sebou, naposledy tam vyhráli v říjnu 2007.

V sestavě Sparty už chyběl americký obránce Brian Salcido, s nímž vedení ukončilo smlouvu kvůli neuspokojivým výkonům.

Svěřencům kouče Miloslava Hořavy nepomohl ani vedoucí gól Petra Tona v 18. minutě, Liberec ve druhé třetině během čtyř minut skóre otočil. Gól a asistenci si připsal kapitán Liberce a bývalý hráč Sparty Petr Nedvěd.

Na vedoucí Třinec se bodově dotáhli hokejisté Vítkovic, kteří zvítězili na domácím ledě nad Mladou Boleslaví 4:1. Velkou měrou se na výhře Ostravanů podílel Jan Káňa, který si připsal dva góly a jednu asistenci.

Vítkovice tak v ČEZ Aréně neprohráli už posedmé v řadě.

Litvínov vyhrál poprvé venku

Poprvé v sezoně zvítězili na ledě soupeře hokejisté Litvínova, kteří přestříleli České Budějovice 6:4. Dvěma góly se na tom podílel Martin Jenáček, gól a tři asistence si připsal Viktor Hübl.

Domácímu týmu nepomohly k výhře ani dva góly Martina Podlešáka. Mountfield si tak připsal pátou prohru z šesti posledních duelů.

Dva góly si připsal i pardubický Jiří Cetkovský, který tak přispěl k domácí výhře 5:2 nad Kladnem. Úspěšnou premiéru tak na lavičce Východočechů prožil nově jmenovaný asistent trenéra Josefa Jandače Pavel Hynek.

Pardubice tak ukončily sérii tří porážek a zároveň prodloužily vítěznou šňůru v domácím prostředí ve vzájemných soubojích s Kladnem na sedm.

24. kolo hokejové extraligy:

HC Vítkovice Steel - BK Mladá Boleslav 4:1 (2:1, 2:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 5. Burger (Káňa, Rehák), 8. Káňa (Barinka, Burger), 23. Káňa, 33. Šedivý (Húževka) - 14. Barney (Pabiška, Hay). Rozhodčí: Homola, Trombík - Dřínovský, Vengřín. Vyloučení: 2:4. Využití: 0:1. Diváci: 5659.
Vítkovice: Málek - Punčochář, Barinka, Ovčačík, Trnka, Malík, Voráček, Rehák - Szturc, Ujčík, Tomas - Huna, Burger, Káňa - Pohl, Klimek, Kucsera - Šedivý, Húževka, J. Sýkora - Strapáč. Trenéři: Trličík a Moták.
Mladá Boleslav: Schwarz - Žabka, Jindra, Marušák, Macháček, Hay, Duben, Lehikoinen - Barney, Divíšek, Boháč - Fabuš, Vrbata, Macho - Pabiška, Tvrdík, Bahenský - Hrdel, Nouza, Gajovský - od 41. navíc Loskot. Trenéři: Holaň a Hiadlovský.

HC Mountfield České Budějovice - HC Benzina Litvínov 4:6 (2:2, 1:3, 1:1)
Branky a nahrávky: 8. L. Květoň (Gulaš, Novák), 15. Ptáček (Snopek, R. Pšurný), 33. Podlešák (Červený), 60. Podlešák - 10. Kubát (V. Hübl), 20. Jenáček (Hübl, Ručinský), 28. Lukeš (V. Hübl), 28. Černý (Kracík), 36. Jenáček (Kubinčák, Kubát), 45. V. Hübl (Švarný, Ručinský). Rozhodčí: Baluška, Konc (oba SR) - Bláha, Kostka. Vyloučení: 6:5. Využití: 2:3. Diváci: 4518.
České Budějovice: Jakub Kovář - Snopek, Kotaška, Ptáček, Jank, Novák, Šulc, Kolarz - Šimánek, Mikeska, R. Pšurný - Gulaš, Langahmmer (32. Červený), L. Květoň - Pletka, Kašpařík, Martynek - Kuchejda, Mertl, Podlešák. Trenéři: F. Výborný a Kupka.
Litvínov: J. Hübl - Skuhrovec, Černošek, Kroupa, Kubát, Kousalík, Švarný, Gula - Kubinčák, V. Hübl, Lukeš - Černý, Kracík, Ručinský - Jánský, Vopat, Trávníček - Majdan, Jenáček, Bojer. Trenéři: Reichel a Kučera.

HC Kometa Brno - HC Plzeň 1929 4:5 (3:0, 1:4, 0:1)
Branky a nahrávky: 3. Huml (Malec, Mojžíš), 10. Hubáček (Stehlík), 15. R. Hruška (Kvapil, Bičánek), 40. R. Hruška (Kvapil) - 21. Jan Kovář (Vostřák, Vlasák), 28. Vlasák (Jan Kovář, Duda), 32. Duda (Lammers), 35. Vlasák (Jan Kovář, Slaney), 43. Duda (Straka). Rozhodčí: Šindler, Gašilov (Rus.) - Jelínek, Pešek. Vyloučení: 3:5. Využití: 2:1. Diváci: 7200 (vyprodáno).
Brno: Hovi - Houdek, Stehlík, Bičánek, Zubíček, Mojžíš, Malec, Protivný - Erat, Dopita, Hubáček - Veselý, R. Hruška, Kvapil - Jakub Svoboda, Brabenec, Dlouhý - Jaroslav Svoboda, Huml, Polodna. Trenéři: V. Jeřábek a Lubina.
Plzeň: Salfický (15. Přikryl) - J. Jeřábek, Jiří Hanzlík, Slaney, Modrý, Benák, Dresler, Frolo - Vostřák, Jan Kovář, Vlasák - Lammers, Straka, Johnson - Duda, M. Heřman, J. Heřman - Plášek, Haman, Pitule - od 21. navíc Stránský. Trenéři: M. Jelínek, Razým a Pejchar.

HC Eaton Pardubice - HC Vagnerplast Kladno 5:2 (0:1, 3:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 24. Starý (Kolář I), 34. Cetkovský (Kousal), 38. Cetkovský (Rákos), 53. Pivko (Bartek, Píša), 53. Bartek (Cetkovský, Nakládal) - 4. Knotek (Eberle), 48. S. Treille (Kalla). Rozhodčí: Hribik, Pešina - Kis, Prchal. Vyloučení: 5:6. Využití: 2:0. Diváci: 8295.
Pardubice: A. Svoboda - Nakládal, Kaberle, Piša, Kočí, Jillson, Mezei, Kolář II - Kolář I, Koukal, Starý - Bartek, Cetkovský, Pivko - Pineault, Špirko, Somík - Kousal, Rákos, Zohorna. Trenéři: Jandač a Hynek.
Kladno: Cikánek - Šmach, L. Procházka, Drtina, Kameš, D. Růžička, Toman, Mrázek, Piskáček - Bicek, Patera, Kuchler - S. Treille, Kalla, Bílek - Bělohlav, Stieler, Látal - Eberle, Knotek, Valský. Trenéři: Tatíček a Kopecký.

Bílí Tygři Liberec - HC Sparta Praha 4:1 (0:1, 2:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 23. Hunkes (Čakajík, Nedvěd), 27. Vak (Moravec), 48. Derner, 59. Nedvěd (Dušek) - 18. Ton (D. Výborný). Rozhodčí: Minář, R. Polák - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. Diváci: 6881.
Liberec: Vošvrda - Hunkes, Čakajík, Derner, Trončinský, Pavlů, Moravec - Kudrna, Nedvěd, Dušek - Klimenta, Vak, M. Hořava - Vantuch, Podkonický, Víšek - Ondřej, Bárta, Špaček. Trenéři: Kalous, Pešán a Kapoun.
Sparta Praha: Pöpperle - Vykoukal, Jan Hanzlík, Philipp, Gulaši, Macholda, Zacpálek - Kůrka, D. Výborný, Ton - Pacovský (21. D. Tůma), Koreis, Hromas - Y. Treille, Broš, Smoleňák - Bartánus, Kafka, od 21. navíc Karpov. Trenéři: M. Hořava st. a Rulík.