Třinec deklasoval Kladno, Liberec se rozstřílel v Plzni

24. 9. 2010 23:10
Třinec - Kladno 7:3, Zlín - Kometa 1:4, ČB - MB 3:2, Litvínov - Pardubice 3:1, K. Vary - Vítkovice 2:6
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Zuzana Hronová

Praha - Hokejisté Třince ve 4. kole extraligy doma deklasovali Kladno 7:3 a připsali si třetí výhru v sezoně. Zranil se jim však brankář Tomáš Duba, který kvůli poraněným tříslům na marodce doplní druhého golmana Třince Petera Hamerlíka.

Od 23. minuty se tak do brány postavila původní třinecká trojka, pětatřicetiletý veterán Martin Vojtek.

Za Třinec, který už ve 2. minutě vedl 2:0, si připsal jako první hráč sezony hattrick mistr světa Martin Růžička. Ve 33. minutě vedli Slezané už 7:0, ve druhé polovině hry však domácí polevili a 'nechali' Kladno třikrát skórovat.

Famózní obrat zajistil Spartě výhru i v hokejovém derby
Sparťané září: Vládneme Praze. Slipčenko reklamuje gól

Naopak první prohru v sezoně si připsali obhájci titulu z Pardubic, kteří podlehli 1:3 na ledě Litvínova.

A to přesto, že se zásluhou Rákose ujali vedení už ve 47. sekundě. Litvínov však za 13 minut výsledek otočil a v 51. minutě zásluhou proměněného trestného střílení Jánského výhru završil.

Do čela se vrátili hokejisté Liberce, kteří zvítězili 6:1 na ledě vítězů základní části z uplynulé sezony - indiánů z Plzně. Na výhře se velkou měrou podílel Miloslav Hořava, který vstřelil oba góly Bílých Tygrů v úvodní třetině.

Třikrát vyhráli i hokejisté Českých Budějovic, kteří porazili na svém ledě Mladou Boleslav, a připsali si třetí výhru v řadě.

Kometa Brno letos do baráže z první ligy nepostoupila. I přesto se může po třinácti letech znovu radovat z extraligové příslušnosti. | Foto: Ivo Dostál

K výhře Jihočechům pomohl dobrý start. Po 38 vteřinách hry se trefil Gulaš, ve čtvrté minutě skóroval hned po návratu z trestné lavice Martynek.

Potřetí zvítězily i Vítkovice, které vyhrály 6:2 na ledě loňského mistra z Karlových Varů. Západočeši prožívají nejhorší start do sezony, ve třech zápasech jako jediný tým extraligy ještě nezískali ani bod.

Vary přitom vedly už od 4. minuty, Vítkovice však čtyřmi brankami v druhé třetině skóre otočily. Největší zásluhu na výhře hostů měl obránce Marek Malík, který si připsal čtyři kanadské body za gól a tři asistence.

V moravském derby zvítězila Kometa Brno na ledě Zlína 4:1. Jihomoravané si zajistili výhru už v 7. minutě, ve které skórovali hned dvakrát. Zlín tak prohrál i druhý zápas na domácím ledě v této sezoně.

4. kolo hokejové extraligy:

HC Oceláři Třinec - HC Vagnerplast Kladno 7:3 (3:0, 4:2, 0:1)
Branky a nahrávky:
1. M. Růžička (Kohn, Polanský), 2. Varaďa (Hudec, Bonk), 12. Hudec (Polák, Bonk), 23. M. Růžička (Hrabal, Krajíček), 26. M. Růžička (Adamský), 30. Adamský (Peterek), 33. Polák - 37. Bělohlav (L. Procházka, Knotek), 39. Melka (Kalla, Toman), 48. Kuchler (Knotek, Toman). Rozhodčí: Polák, Souček - Lhotský, Rozlílek. Vyloučení: 10:13, navíc L. Procházka (Kladno) 10 min. Využití: 3:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 2803.
Třinec: Duba (23. Vojtek) - Krajíček, Hrabal, Zíb, Seman, Lojek, Hudec, Cartelli - Kohn, Polanský, M. Růžička - D. Květoň, Peterek, Adamský - Polák, Bonk, Varaďa - Havel, Hampl (43. McGregor), Mičulka. Trenéři: Marek a B. Kopřiva.
Kladno: Cikánek (26. Falter) - J. Drtina, Mnacjan, Piskáček, Toman, L. Procházka, Šmach - Látal, Patera, Eberle - Valský, Kalla, Melka - Bělohlav (43. Gengel), Knotek, Kuchler - Kafka, Stieler, Luňák. Trenéři: Vejvoda a Kasík.

PSG Zlín - HC Kometa Brno 1:4 (1:2, 0:1, 0:1)
17. Švrček (T. Sýkora) - 7. Veselý (Hubáček), 7. Huml (Jaroslav Svoboda), 29. Kvapil (R. Hruška, Zubíček), 56. Balej (Kvapil, Malec). Rozhodčí: Blecha, Minář - Poruba, Vengřín. Vyloučení: 6:8. Využití: 0:2. Diváci: 5803.
Zlín: Sedláček - Hamrlík, Linhart, Švrček, Galvas, Řezníček, Bořuta, Kučný, Lučka - Balaštík, Leška, Köhler - Důras, T. Sýkora, I. Rachůnek - Kubiš, Roman Vlach, Sivák - Záhorovský, Balán, F. Čech. Trenéři: Venera a Rostislav Vlach.
Kometa Brno: Trvaj - Mojžíš, Stehlík, Malec, Richter, Houdek, Zubíček, Protivný - Veselý, R. Procházka, Hubáček - Jaroslav Svoboda, Huml, Brabenec - Balej, R. Hruška, Kvapil - Jakub Svoboda, Erat, Pospíšil. Trenéři: Jeřábek a Lubina.

HC Mountfield České Budějovice - BK Mladá Boleslav 3:2 (2:1, 1:1, 0:0)
1. Gulaš (Ptáček), 4. Martynek (R. Pšurný), 24. R. Pšurný (Kuchejda) - 12. Fabuš (Marušák, Macho), 36. Milroy (Vrbata). Rozhodčí: Pešina, Turčan - Bláha, Kostka. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:1. Diváci: 4227.
České Budějovice: Kovář - Snopek, Vydarený, Ptáček, Melichar, J. Novák, Šulc - Šimánek, Mikeska, Kuchejda - Gulaš, Mertl, Květoň - Martynek, Kašpařík, Pletka - R. Pšurný, Červený, Podlešák. Trenéři: F. Výborný, Kupka a Gula.
Mladá Boleslav: Schwarz - Žabka, Jindra, Marušák, Lehikoinen, Hay, Macháček, Duben - Nouza, Divíšek, Boháč - Fabuš, Macho, Pabiška - Bahenský, Gajovský, Matějovský - Milroy, Vrbata, Handlovský - Loskot. Trenéři: Tlačik a Gudas.

HC Benzina Litvínov - HC Eaton Pardubice 3:1 (2:1, 0:0, 1:0)
3. Černošek (Kracík, Vopat), 13. Kubinčák (Lukeš, V. Hübl), 51. Jánský z tr. střílení - 1. Rákos (Koukal). Rozhodčí: Husička, Trombík - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 8:8. Využití: 1:0. Diváci: 4234.
Litvínov: J. Hübl - Kroupa, Švarný, Jareš, Gula, Černošek, Kubát, Skuhrovec - Lukeš, V. Hübl, Kubinčák - Bojer, Kracík, Černý - Jenáček, Vopat, Jánský - Rindoš, Gerhát, Majdan. Trenéři: Reichel a Kučera.
Pardubice: M. Růžička - Nakládal, F. Kaberle, Kočí, Kolář II, Jillson, Mezei, Kudělka - Rákos, Koukal, Starý - Bartek, Zohorna, Pivko - Pineault, Špirko, Somík - Cetkovský, Kousal, Buchtele. Trenéři: Jandač a Votruba.

HC Energie Karlovy Vary - HC Vítkovice Steel 2:6 (2:1, 0:4, 0:1)
4. Dej (D. Hruška), 13. Čutta (Nosek) - 9. Káňa (Vrána), 25. Svačina (Malík, Vrána), 36. Huna, 38. Pohl (Malík, Vrána), 39. Svačina (Malík, Burger), 47. Malík (Huna, Burger). Rozhodčí: Šindler, Fraňo - Pešek, D. Jelínek. Vyloučení: 5:8. Využití: 1:3. V oslabení: 0:1. Diváci: 2893.
Karlovy Vary: Mensator (47. Sáblík) - Nosek, Čutta, Kokko, Parýzek, Sloboda, Gřegořek, Dobroň, Prošek - Kumstát, Skuhravý, Zaťovič - D. Hruška, Dej, Košťál - Hřebejk, Pech, Sailer - Saarinen, Melenovský, Skladaný. Trenéři: Stavjaňa, Baďouček a Kněžický.
Vítkovice: Málek - Punčochář, Barinka, Ovčačík, Trnka, Malík, Voráček, Rehák - Huna, Burger, Svačina - Szturc, Húževka, J. Sýkora - Vrána, Pohl, Klimek - Šedivý, Strapáč, Káňa. Trenéři: Trličík a Moták.

HC Plzeň 1929 - Bílí Tygři Liberec 1:6 (0:2, 1:2, 0:2)
40. Vlasák (Straka, Slaney) - 13. Hořava (Vak, Čakajík), 20. Hořava (Nedvěd), 21. Čakajík (Hunkes, Nedvěd), 31. Klimenta (Rýgl), 55. Dušek (Podkonický, Nedvěd), 56. Klimenta (Víšek, Plodek). Rozhodčí: Björk (Švéd.), Jeřábek - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 11:11, navíc Dvořák - Podkonický oba 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:5. Diváci: 4415.
Plzeň: Salfický - Jeřábek, Modrý, Slaney, Jiří Hanzlík, St. Pierre, Frolo, Dresler - Lammers, Straka, Vlasák - Langfeld, Jan Kovář, Johnson - Stránský, M. Heřman, Dvořák - Vostřák, Tvrdík, J. Heřman - od 23. navíc Obdržálek. Trenéři: Jelínek, Razým a Pejchar.
Liberec: Pinc - Hunkes, Výtisk, Trončinský, Derner, Moravec, Čakajík, Rýgl, Holub - Podkonický, Nedvěd, Dušek - Hořava, Vak, Kudrna - Klimenta, Plodek, Víšek - Bárta, Ondřej, Špaček. Trenéři: Kalous, Pešán a Kapoun.