Bitvu mezi Plzní a Spartou rozhodl nájezd Straky

21. 9. 2010 21:15
Hned čtyři zápasy rozhodovaly samostatné nájezdy

Praha - Hokejisté Plzně porazili ve šlágru 3. kola extraligy Spartu po samostatných nájezdech 4:3 a připsali si tak v novém ročníku druhou výhru.

Do stejného rozuzelní dospěly také další tři zápasy. Šťastnějšími týmy byly Vítkovice, Zlín a Třinec, které zvítězily shodně 3:2.

To Brnu a Českým Budějovicím stačila k vítězství 3:1 normální hrací doba.

Pardubice opět nezaváhaly, Sparta porazila Kladno
Mistr z Pardubic porazil Spartu. Plzeň přestřílela Vary

Tradiční bitvu mezi ´indiány´ a Spartou začali lépe Pražané, kteří už v 8. minutě vedli po trefách O´Briena a Broše 2:0. Jenže ještě do poloviny zápasu o vedení přišli. A když prohospodařili dlouhou přesilovku 5 na 3, poslal domácí do vedení Modrý. Ve 43. minutě srovnal Jan Hanzlík, a utkání tak dospělo až k samostatným nájezdům. V nich se jako jediný trefil Straka.

O tom, že Vítkovice doma neprohrají, rozhodly dvě trefy Svačiny v 1. a 55. minutě. Mezi ně se vešly góly libereckých střelců Podkonického a Nedvěd na začátku druhé a třetí třetiny. Také nájezdy v Ostravě měly jediného úspěšného exekutora - domácího Pohla.

První body v letošní sezoně ztratila Mladá Boleslav v souboji s Třincem. Ocelářům k zisku dvou bodů pomohly především dvě využité přesilovky a vítězný nájezd Poláka.

I čtvrtý zápas mezi Kladnem a Zlínem nepoznal za šedesát minut vítěze, přestože Moravané remízu 2:2 zachránili až v 59. minutě, kdy srovnal po velké chybě soupeře Leška. Stejný hráč pak rozhodl úspěšným nájezdemi o prémiovém bodu pro své barvy.

Za tři body jen Kometa a České Budějovice

Na třetí pokus se výhry dočkala Kometa, která přemohla Litvínov. Brněnští si vytvořili velký tlak, ovšem jako první skóroval Hübl. Ve 33. minutě se domácí konečně trefili z hole Hrušky. Vítěznou si v polovině třetí části připsal Veselý, pojistku přidal v samém závěru znovu Hruška.

Pozorná obrana, skvělý brankář Kovář a dobrá produktivita - to byl úspěšný recept Českých Budějovic na vítězství na Slavii. Vedení Jihočechů 2:0 sice zdramatizoval v 57. minutě Branda, při power-play domácích však přidal pojistku Šimánek.

3. kolo hokejové extraligy:

BK Mladá Boleslav - HC Oceláři Třinec 2:3 po sam. nájezdech (1:0, 0:1, 1:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 8. Fabuš (Lehikoinen), 47. Divíšek - 23. Polák (Hudec, Bonk), 46. Kohn (Polanský, M. Růžička), rozhodující sam. nájezd Polák. Rozhodčí: Mikula, Minář - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:2. Diváci: 3220.

Mladá Boleslav: Valent - Žabka, Jindra, Marušák, Lehikoinen, Hay, Macháček, Duben - Nouza, Divíšek, Boháč - Fabuš, Macho, Pabiška - Bahenský, Vrbata, Matějovský - Milroy, Gajovský, Handlovský - od 29. navíc Loskot. Trenéři: Tlačil a Gudas.
Třinec: Duba - Hrabal, Zíb, Krajíček, Seman, Vágner, Lojek, Cartelli, Hudec - Kohn, D. Květoň, M. Růžička - Polanský, Peterek, Adamský - Polák, Bonk, Varaďa - Havel, Mičulka, Hampl. Trenéři: Marek a B. Kopřiva.

Slavia Praha - Mountfield České Budějovice 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 57. Branda (Vašíček, Vondrka) - 10. Mikeska (Vydarený, Snopek), 32. R. Pšurný (Vydarený, Podlešák), 60. Šimánek (Kašpařík). Rozhodčí: Hodek, Fraňo - Pešek, D. Jelínek. Vyloučení: 5:5, navíc T. Svoboda (Slavia) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 3025.

Slavia Praha: M. Kopřiva (19. Slipčenko) - Kadlec, Špelda, Roth, Žižka, Kuboš, Vašíček, Kolařík - Branda, Štefanka, Vondrka - T. Svoboda, Holec, Tomica - Jaškin, V. Růžička ml., Krenželok - Micka, Endál, Sklenář - P. Jelínek. Trenéři: V. Růžička st. a Čelanský.
České Budějovice: Jakub Kovář - Snopek, Vydarený, Ptáček, Melichar, J. Novák, Šulc, Tůma - Šimánek, Mikeska, Kuchejda - Gulaš, Langhammer, L. Květoň - Martynek, Kašpařík, Pletka - Mertl, R. Pšurný, Podlešák. Trenéři: F. Výborný, Kupka a Gula.

HC Kometa Brno - HC Benzina Litvínov 3:1 (0:1, 1:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 33. R. Hruška (Kvapil, Balej), 50. Veselý, 60. R. Hruška (Kvapil) - 12. V. Hübl (Kubinčák, Lukeš). Rozhodčí: Polák, Hradil - Bryška, Novák. Vyloučení: 6:9, navíc Kubát (Litvínov) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 7200 (vyprodáno).

Kometa Brno: Trvaj - Mojžíš, Stehlík, Malec, Richter, Houdek, Zubíček, Protivný - Veselý, R. Procházka, Hubáček - Jaroslav Svoboda, Huml, Brabenec - Balej, R. Hruška, Kvapil - Pospíšil, Jakub Svoboda. Trenéři: Jeřábek a Lubina.
Litvínov: J. Hübl - Kroupa, Švarný, Jareš, Gula, Černošek, Kubát, Skuhrovec, Kousalík - Bojer, V. Hübl, Kubinčák - Černý, Kracík, Lukeš - Jenáček, Vopat, Jánský - Rindoš, Gerhát, Maxa. Trenéři: Reichel a Kučera.

HC Plzeň 1929 - HC Sparta Praha 4:3 po sam. nájezdech (1:2, 2:0, 0:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 14. Johnson (Tvrdík), 27. Jan Heřman (Vostřák, Stránský), 39. Modrý (Vlasák), rozhodující sam. nájezd Straka - 5. O'Brien (Kůrka, Salcido), 8. Broš (Ručinský), 43. Jan Hanzlík (Hromas, Koreis). Rozhodčí: Pešina, Turčan - Lhotský, Rozlílek. Vyloučení: 8:9. Využití: 1:1. Diváci: 6121.

Plzeň: Salfický - Jiří Hanzlík, Modrý, Slaney, Dresler, St. Pierre, Frolo - Lammers, Straka, Vlasák - Vostřák, Jan Kovář, Petruška - Langfeld, Tvrdík, Johnson - Stránský, M. Heřman, Dvořák - od 26. navíc Jan Heřman. Trenéři: M. Jelínek, Razým a Pejchar.
Sparta Praha: Pöpperle - O'Brien, Jan Hanzlík, Vykoukal, Gulaši, Philipp, Salcido - Kůrka, Broš, Ručinský - Ton, D. Výborný, Smoleňák - Hlaváč, J. Hlinka, Treille - Bartánus, Hromas, Koreis. Trenéři: Holaň a Volek.

HC Vítkovice Steel - Bílí Tygři Liberec 3:2 po sam. nájezdech (1:0, 0:1, 1:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 1. Svačina (Burger), 55. Svačina (Malík, Huna), rozhodující nájezd Pohl - 24. Podkonický (Ondřej, Víšek), 42. Nedvěd (Urban). Rozhodčí: Baluška, Konc (oba SR) - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 2:4. Bez využití. Diváci: 3281.

Vítkovice: Málek - Punčochář, Barinka, Ovčačík, Trnka, Voráček, Malík - Huna, Burger, Svačina - Szturc, Húževka, J. Sýkora - Pohl, Vrána, Klimek - Šedivý, Strapáč, Káňa. Trenéři: Trličík a Moták.
Liberec: Pinc - Moravec, Čakajík, Hunkes, Výtisk, Rýgl, Holub, Trončinský, Derner - Klimenta, Nedvěd, Podkonický - Kudrna, Vak, Hořava - Dušek, Víšek, Urban - Bárta, Ondřej, Špaček. Trenéři: Kalous, Pešán a Kapoun.

HC Vagnerplast Kladno - PSG Zlín 2:3 po sam. nájezdech (0:0, 1:1, 1:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 28. Piskáček (Toman, Kalla), 44. Piskáček (Toman, Kalla) - 40. Galvas (I. Rachůnek, T. Sýkora), 59. Leška (Hamrlík, Balaštík), rozhodující sam. nájezd Leška. Rozhodčí: Hribik, Šír - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 7:7. Využití: 2:1. Diváci: 2084.

Kladno: Cikánek - J. Drtina, Mnacjan, Piskáček, Toman, L. Procházka, Šmach - Látal, Patera, Eberle - Valský, Kalla, Melka - Bělohlav, Knotek, Kuchler - Kafka, Vlček, Gengel. Trenéři: Vejvoda a Kasík.
Zlín: Sedláček - Hamrlík, Linhart, Kučný, Galvas, Míka, Bořuta, Řezníček, Lučka - Balaštík, Leška, Köhler - Důras, T. Sýkora, I. Rachůnek - Kubiš, Roman Vlach, Sivák - Záhorovský, Balán, F. Čech. Trenéři: Venera a Rostislav Vlach.