38. kolo: Slavia - Zlín 4:3 po prodl.
Slávisté vyhráli po šesti porážkách
Slávisté vyhráli po šesti porážkách | Foto: Ondřej Besperát

Praha - Hokejisté Slavie Praha se po měsíci opět dočkali vítězství.

Po šestizápasové sérii porážek jsou tak na dobré cestě zažehnat krizi, v níž šokovala především řada tří porážek v domácím prostředí.

Počtvrté za sebou už "sešívaní" svou arénu vyloupit nenechali, přestože si hosté jeden bod na Moravu vezou.

Slavnostní osmistý zápas obránce Petra Kadlece si však žádal, aby šli slávisté od začátku za vítězstvím, jenže jejich územní převaha byla dlouho velmi platonická.

Utkání jsme sledovali online ZDE:

Až v 16. minutě se jim podařilo výrazněji udeřit a hned to znamenalo otevření skóre. Před brankou Zlína se dobře zorientoval Svoboda a dorážkou poslal Slavii do vedení.

Zlínští produkovali úsporný, ale velmi efektivní hokej, což se projevilo o necelé dvě minuty později. Vlach zkusil Slipčenka obelstít blafákem, což se mu příliš nepovedlo. Slávistický gólman však svým pohybem reagoval na Vlachovu fintu, a tak mu kotouč přece jen za záda proklouzl.

Druhou část začali lépe znovu bíločervení, kteří šli po hezké kombinaci zakončené Vondrkou znovu do vedení. Zlínští se však nenechali zahanbit a hru otevřeli, za což byli v polovině zápasu odměněni vyrovnávací brankou v bleskově využité přesilovce.

Také napotřetí strhli vedení na svou stranu domácí, avšak znovu jim dlouho nevydrželo. Tentokrát dělilo Kůrkovu branku na 3:2 a vyrovnání Záhorovského 75 sekund.

Tři a půl tisíce diváků se tak dočkalo prodloužení, v němž ukončil ostudnou slávistickou sérii šesti porážek Havel.

Předehrávka 38. kola hokejové extraligy:

HC Slavia Praha - PSG Zlín 4:3 v prodloužení (1:1, 1:1, 1:1 - 1:0)
Branky:
16. T. Svoboda (Holec), 22. Vondrka (Červenka, Kadlec), 45. Kůrka (Vondrka, Červenka), 62. Havel (Červenka) - 18. Roman Vlach (Sivák, Galvas), 31. Linhart (Leška, Balaštík), 47. Záhorovský (F. Čech). Rozhodčí: Minář, Hribik - Bryška, Chytil. Vyloučení: 5:5. Využití: 2:1. Diváci: 3457.

Slavia Praha: Slipčenko - Sloboda, Vašíček, Kadlec, Špelda, J. Drtina, Kolařík, Žižka - Kůrka, Červenka, Vondrka - Havel, Beránek, Tomica - T. Svoboda, Sklenář, Doležal - Holec.
Zlín: Sedláček - Hamrlík, Linhart, Nosek, Lučka, Švrček, Galvas, Míka, Bořuta - Balaštík, Leška, Köhler - Důras, Balán, Rachůnek - Kubiš, Roman Vlach, Sivák - Ondráček, F. Čech, Záhorovský.