11. 12. 2009 20:50
Třinec - Zlín 2:3SN, Sparta - Mladá Boleslav 7:4
Zlín dál vede extraligovou tabulku.
Zlín dál vede extraligovou tabulku. | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Praha - Hokejistům Třince se nepodařilo v utkání se Zlínem odčinit porážku s Kometou Brno, když na vlastním ledě prohráli s aktuálním lídrem tabulky 2:3 na samostatné nájezdy.

Zlín výhrou pouze za dva body dal šanci Plzni a Vítkovicím, aby jej v tabulce předskočily, ale ani jeden z těchto týmů nakonec nevyhrál za plný počet bodů, a tak si Zlín vedení v soutěži udržel.

V první třetině viděli diváci v třinecké Werk aréně velice vyrovnaný hokej, avšak na góly si museli počkat až do druhé části, kdy se střídaly obrovské šance na obou stranách hřiště. Každý z týmů z nich vytěžil jednu branku.

Do vedení šli hosté ve 32. minutě díky trefě Pavla Kubiše, jemuž po parádní akci nahrál Roman Vlach, ale už za čtyři minuty bylo srovnáno, když se po šťastném odrazu puku trefil Radek Bonk.

14. Kometa Brno 23

Také ve třetí části padlo po jedné brance na každé straně, když se trefili v rozmezí několika desítek vteřin Balaštík a Květoň. Nerozhodlo ani prodloužení, a tak vítěze určily až nájezdy, po nichž byl díky Hamrlíkovi šťastnější Zlín.

Řádná hrací doba nakonec nerozhodla ani zápasy dvou hlavních pronásledovatelů Zlína v tabulce, Plzně a Vítkovic.

Západočeši už v jedenáctém utkání v řadě bodovali, ačkoliv zápas s Pardubicemi nakonec ve svůj prospěch rozhodli až v prodloužení gólem Martina Adamského.

K dvoubodovému zisku jim pomohl i první gól Jana Bendy v sezoně, který si tak „pokazil" neuvěřitelnou statistiku 0+25, kterou měl před tímto zápasem.

Vítkovice stejně jako Zlín dovedly svůj zápas až k samostatným nájezdům, ačkoliv v utkání s Litvínovem prohrávaly už 0:2.

Pak se ale Ostravané vzchopili, snížili brankou Hrušky, a o vyrovnání se postaral čtyři minuty před koncem základní hrací doby Burger.

Obrat při samostatných nájezdech dokonal Viktor Ujčík, který proměnil hned dva, a zajistil tak Vítkovicím i druhý bod.

Na Spartě pršely branky, Slavia neuspěla na Kladně

Opulentní hostinu v podobě hned jedenácti branek přichystali divákům v Holešovicích domácí Sparta ve spolupráci s hostující Mladou Boleslaví.

Domácí vstoupil do utkání rázně a po třiceti minutách již vedli 4:0. Ačkoliv by se zdálo, že je rozhodnuto, opak byl pravdou.

Sparťané se radovali z vítězství i postupu.
Sparťané se radovali z vítězství i postupu. | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Festival ofenzivního hokeje totiž pokračoval a zapojili se do něj i hosté, takže po šedesáti minutách hry svítil na ukazateli skóre hodně divoký výsledek 7:4 pro Spartu.

Ta si připsala teprve druhou výhru z posledních šesti zápasů a v tabulce odskočila právě od Mladé Boleslavi, která před zápasem na Pražany ztrácela pouze jediný bod.

Neuspěl naopak městský rival Holešovických Slavia, která na Kladně po samostatných nájezdech prohrála 2:3.

Výhru Středočechům vystřelil Stieler, který v nájezdech hned dvakrát nedal šanci ex-kladenském Orctovi v brance Slavie, a vicemistr se tak musí spokojit pouze s bodem.

V posledním pátečním zápase se ze tří bodů radoval Liberec, jenž si doma poradil s úřadujícím mistrem z Karlových Varů. V pohledném utkání nakonec "Bílý tygři" porazili Energii 3:1, přičemž vítěznou branku si připsal Radek Matějovský.

Všechna utkání 32. kola jsme sledovali živě zde

32. kolo hokejové extraligy:

HC Oceláři Třinec - PSG Zlín 2:3 po sam. nájezdech (0:0, 1:1, 1:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 37. Bonk (Seman, Peterek), 51. D. Květoň (Peterek, Martynek) - 33. Kubiš (Roman Vlach, Švrček), 50. Balaštík (Leška, F. Čech), rozhodující sam. nájezd Hamrlík. Rozhodčí: Fraňo, Pešina - Guth, Rittich. Vyloučení: 5:8, navíc Kanko (Třinec) 10 minut. Využití: 1:1. Diváci: 2949.

Sestavy:

Třinec: Hamerlík - Zíb, Hrabal, Seman, Malec, Cartelli, Výtisk, Lojek, Andersons - Kohn, Polanský, Růžička - D. Květoň, Peterek, Polák - Tomas, Bonk, Martynek - Pospíšil, Kanko, Hampl. Trenéři: Marek a Kopřiva.

Zlín: Sedláček - Hamrlík, Linhart, Nosek, Lučka, Míka, Švrček, Kučný, Galvas - Balaštík, Leška, F. Čech - Důras, Balán, Rachůnek - Kubiš, Roman Vlach, Sivák - J. Ondráček, Finsterle, Záhorovský. Trenéři: Venera, Rostislav Vlach a Hrazdira.

HC Plzeň 1929 - HC Eaton Pardubice 3:2 v prodl. (1:0, 0:2, 1:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: 16. Vostřák (Straka, Vlasák), 45. Benda (Modrý, Straka), 63. Adamský (Modrý) - 29. P. Sýkora (Kočí, Pivko), 35. Zohorna. Rozhodčí: Jeřábek, Šír - Bryška, Chytil. Vyloučení: 5:9. Využití: 2:0. Diváci: 7862.

Sestavy:

Plzeň: Pöpperle - Jeřábek, Jiří Hanzlík, Benda, Modrý, Benák, Dresler, O'Brien - Vostřák, Straka, Vlasák - Hvila, Vampola, Adamský - Bomersback, Scofield, M. Heřman - Stránský, Jan Kovář, Dvořák. Trenéři: M. Jelínek, Razým a Pejchar.

Pardubice: M. Růžička - Kolář II, Kočí, Nakládal, Havíř, Jilsson, MacKenzie, M. Drtina - P. Sýkora, Špirko, Pivko - Kolář II, Koukal, Starý - Pineault, Zohorna, Somík - Bláha, Kousal, Semorád. Trenéři: V. Sýkora a Votruba.

HC Benzina Litvínov - HC Vítkovice Steel 2:3 po sam. nájezdech (1:0, 1:1, 0:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 2. Trávníček (J. Černý, Vopat), 24. V. Hübl (Švarný, Jenáček) - 29. R. Hruška (Ujčík, Kvapil), 56. Burger (Klimek, Hubáček), rozhodující sam. nájezd Ujčík. Rozhodčí: Homola, Kubeš - Kostka, Bláha. Vyloučení: 5:4, navíc Hubáček (Vítkovice) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 4005.

Sestavy:

Litvínov: J. Hübl - K. Pilař, Kousalík, Kroupa, Švarný, Stříteský, Gureň, Skuhrovec, Punčochář - Majdan, Reichel, Lukeš - Kubinčák, V. Hübl, Jenáček - J. Černý, Vopat, Trávníček. Trenéři: Kučera a Šlégr.

Vítkovice: Štěpánek - Jurečka, Rehák, Kuboš, Stehlík, Sičák, Trnka - Klimek, Burger, Hubáček - Treille, Štefanka, Svačina - Ujčík, R. Hruška, Kvapil - od 41. navíc Vrána, Šedivý. Trenéři: Hadamczik a Konečný.

HC Sparta Praha - BK Mladá Boleslav 7:4 (3:0, 2:2, 2:2)

Branky a nahrávky: 1. Broš, 7. Broš (Koreis), 13. Langhammer (Netík, Vykoukal), 31. Ton (Jan Hanzlík), 36. Netík (Broš, Koreis), 54. Gulaši (Vykoukal, Ton), 59. Ton (Langhammer, Hromas) - 35. Fabuš (Macho, Kracík), 38. Macho (Fabuš, Lehikoinen), 51. Bahenský (Šterbák, Pabiška), 55. Boháč (Nouza, Žabka). Rozhodčí: Hribik, Souček - Kis, Pavlovič. Vyloučení: 5:8, navíc Koreis - Bahenský oba 10 min. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 5516.

Sestavy:

Sparta Praha: Chábera - Vykoukal, Gulaši, Vydarený, Jan Hanzlík, Macholda, J. Mrázek - Netík, Broš, Koreis - Ton, D. Výborný, Hromas - Látal, Langhammer, Ručinský - Kafka, Hrdel, Podlešák. Trenéři: Volek a Holaň.

Mladá Boleslav: Schwarz (13. Valent) - Žabka, J. Kasík, Šterbák, Duben, Lehikoinen, Frolo, Čížek, Jindra - Pabiška, Král, Sup - Bahenský, Nouza, Boháč - Fabuš, Kracík, Macho - Krejčík, Vrbata, Handlovský. Trenéři: V. Čermák a Šejba.

HC Geus Okna Kladno - HC Slavia Praha 3:2 po sam. nájezdech (1:1, 0:0, 1:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 15. Kalla (Frolík), 46. Kuchler (Eberle), rozhodující sam. nájezd Stieler - 20. Beránek, 44. Doležal (Sloboda, P. Jelínek). Rozhodčí: Svoboda, Turčan - Rozlílek, Kreuzer. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:1. Diváci: 2153.

Sestavy:

Kladno: Kopřiva - Kameš, F. Kaberle, Toman, Dlouhý, Trončinský, Šmach, D. Růžička - Branda, Patera, Martin Procházka - Bílek, Kalla, Frolík - Eberle, Stieler, Kuchler - Valský, Šinágl, Bělohlav. Trenéři: Müller a P. Kasík.

Slavia: Orct - Kadlec, Špelda, Roth, Žižka, Kolařík, Drtina, Sloboda - Kůrka, Červenka, Vondrka - Havel, Beránek, Tomica - D. Hruška, Sklenář, M. Čermák - P. Jelínek, V. Růžička ml., Doležal. Trenéři: V. Růžička st. a Čelanský.

Bílí Tygři Liberec - HC Energie Karlovy Vary 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 2. Klimenta (Dušek, Jareš), 36. Matějovský (Podkonický), 47. Hunkes (Bartovič, Podkonický) - 35. Pletka (Melenovský, Kristek). Rozhodčí: Polák, Šindler - Jelínek, Pešek. Vyloučení: 6:5. Využití: 2:1. Diváci: 5030.

Sestavy:

Liberec: Pinc - Moravec, Čakajík, Rýgl, Derner, Malkamäki, Hunkes, Jareš - Bartovič, Podkonický, Matějovský - Špaček, Blatný, Kica - Víšek, Dušek, Klimenta - Jech, Urban, Bárta. Trenéři: Kalous, Pešán a Kapoun.

Karlovy Vary: Mensator - Parýzek, Němec, Čutta, Dobroň, Tribuncovs, Mucha, Prošek, Brňák - Kumstát, Skuhravý, Košťál - Melenovský, Kristek, Milan Procházka - Hluchý, Dej, Pletka - Zaťovič, Kuběna, Zucker. Trenéři: Hynek, Baďouček a Kněžický.