11. Litvínov       31  42
12. K. Vary      32   40
13. Kladno       31   33
14. Brno           31   21

Praha - Ve 31. kole O2 extraligy vyhrála Plzeň v Mladé Boleslavi v prodloužení 4:3 a odpoutala se od Vítkovic na čele tabulky. Bodově i gólově naprázdno vyšla Sparta v Liberci. Překvapivou výhru slavila Kometa, která si vyšlápla na Třinec.

Zápasy jsme sledovali ŽIVĚ

Plzeň jde do čela

Přestože mladoboleslavský kapitán Richard Král oslavil vstup do desáté stovky odehraných zápasů třemi kanadskými body, jeho tým získal pouze jeden. Do Metrostav arény totiž přijela šplhající Plzeň, kterou by bodový úspěch poslal do čela tabulky.

Po první třetině, v níž padl pouze jeden gól, vtrhly oba týmy do prostřední dvacetiminutovky jako uragán a rázem to bylo 3:3. Přispěly k tomu i dvě branky Mladé Boleslavi v oslabení a proměněné trestné střílení Krále.

Následně se však střelci znovu odmlčeli, a tak o druhém bodu pro Západočechy rozhodnul zkraje prodloužení Jiří Hanzlík.

Mezi oslabenými Liberečtí králem

V Liberci se utkali oslabení domácí se Spartou, které rovněž chybělo několik hráčů základní sestavy.

Po úvodní nezáživné třetině se Bílí Tygři do Pražanů mocně zakousli. Nejprve využil přesilovku Víšek, poté další faul hostů potrestal z trestného střílení Bartovič.

Na konci druhé dvacetiminutovky si Sparta vynutila tlak, Hanzlík dokonce nastřelil břevno.

Hned zkraje třetí třetiny však vedení domácích pojistil Blatný a počtvrté rozjásal zaplněnou arénu další využitou přesilovku ranou od modré znovu Bartovič.

Zápas nedochytal sparťanský gólman Přikryl, kterého ochromila dělovka Dernera.

Nečekanou práci měl Zlín s Karlovými Vary. Přestože si po velkou část zápasu držel dvoubrankové vedení, pomýšleli Západočeši na remízu, o kterou se posledních osm minut pokoušeli. Poslední půlminutu dokonce hráli přesilovku 6 na 4, ale bez úspěchu.

Zlínští se vítězství odpoutali na třetím místě od Pardubic, které doma překvapivě zaváhali s Litvínovem.

Chemikům se skvěle povedla druhá třetina, kterou vyhráli 3:0. A když Stříteský v 54. minutě zvýšil na 4:1, mohli Východočeši hodit do ringu ručník. Domácí však snížili trefou Sýkory, a poté si Reichel srazil do brány Špirkovu přihrávku. Vyrovnat však již nedokázali.

Kometa si vyšlápla na Třinec

Nečekaný výsledek se urodil také v Brně. Dvakrát domácí vedli nad favorizovanými Oceláři, ale jako tradičně o náskok přišli. Až do třetice dokázali po trefě Dopity vítězství udržet a přidat Brabencem pojistkový gól.

Jak je důležité míti Červenku. To Slavia moc dobře ví. Přesto to sešívaný útočník v zápase s Českými Budějovicemi znovu dokazoval. Přihrál na úvodní gól Kadlecovi a poté v prodloužení překlonil remízový výsledek na stranu Pražanů brankou na 4:3.

Zápasy 31. kola O2 extraligy:

BK Mladá Boleslav - HC Plzeň 1929 3:4 v prodl. (0:1, 3:2, 0:0 - 0:1)
21. Pabiška (Král), 24. Pabiška (Král), 38. Král z trestného střílení - 17. Adamský (Vampola), 32. Vampola (Jiří Hanzlík), 37. Vlasák (Straka, Jan Kovář), 61. Jiří Hanzlík (Straka, Vlasák). Diváci: 3920.
Mladá Boleslav: Schwarz - Žabka, J. Kasík, Šterbák, Duben, Lehikoinen, Frolo - Pabiška, Král, Sup - Bahenský, Nouza, Boháč - Fabuš, Macho, Handlovský.
Plzeň: Pöpperle - Jeřábek, Jiří Hanzlík, Benda, Modrý, Benák, Dresler, O'Brien - Vostřák, Straka, Vlasák - Hvila, Vampola, Adamský - Pitule, M. Heřman, Dvořák - Stránský, Jan Kovář, Lev.

Bílí Tygři Liberec - HC Sparta Praha 4:0 (0:0, 2:0, 2:0)
26. Víšek (Podkonický, Bartovič), 32. Bartovič z trestného střílení, 42. Blatný, 50. Bartovič (Hunkes, Víšek). Diváci: 7500.
Liberec: Pinc - Holub, Čakajík, Rýgl, Derner, Malkamäki, Hunkes, Jareš - Bartovič, Podkonický, Matějovský - Špaček, Dušek, Kica - Víšek, Blatný, Klimenta - Jech, Urban, Bárta.
Sparta: Přikryl (43. Chábera) - Macholda, Černošek, J. Mrázek, Gulaši, Jan Hanzlík, Vydarený, od 21. navíc Bolf - Ton, D. Výborný, Podlešák - Látal, Langhammer, Ručinský - Kafka, Hrdel, Koreis.

PSG Zlín - HC Energie Karlovy Vary 3:2 (2:0, 0:1, 1:1)
12. Hamrlík (Nosek, Leška), 20. Důras (Rachůnek), 46. Balaštík (Hamrlík, Leška) - 31. Kumstát (Dobroň, Skuhravý), 52. Pletka (Kristek, Melenovský). Diváci: 4378.
Zlín: Sedláček - Hamrlík, Linhart, Nosek, Lučka, Míka, Švrček, Kučný - Balaštík, Leška, Köhler - Důras, Balán, Rachůnek - Kubiš, Roman Vlach, Sivák - Ondráček, Finsterle, F. Čech.
Karlovy Vary: Mensator - Němec, Parýzek, Dobroň, Čutta, Mucha, Tribuncovs, Prošek, Brňák - Kumstát, Skuhravý, Košťál - Pletka, Kristek, Dej - Skladaný, Melenovský, Hluchý - Zaťovič, Kuběna, Zucker.

HC Eaton Pardubice - HC Benzina Litvínov 3:4 (1:0, 0:3, 2:1)
18. P. Sýkora (Špirko, Jillson), 57. P. Sýkora (Píša, Nakládal), 59. Špirko (Somík) - 21. V. Hübl (Kubinčák, Kroupa), 30. Jenáček (Lukeš), 39. Jenáček (Kubinčák, V. Hübl), 54. Stříteský (Kubinčák, V. Hübl). Diváci: 7680.
Pardubice: M. Růžička - Píša, Kočí, Nakládal, Havíř, Jillson, MacKenzie, Kolář II - P. Sýkora, Špirko, Somík - Zohorna, Koukal, Starý - Pineault, Divíšek, Pivko - Bláha, Kousal, Semorád.
Litvínov: Franěk - K. Pilař, Stříteský, Skuhrovec, Švarný, Punčochář, Gureň, Kubát, Kroupa - Majdan, Reichel, Lukeš - Kubinčák, V. Hübl, Jenáček - J. Černý, Vopat, Trávníček - Bojer, Gerhát, Heinisch.

HC Mountfield České Budějovice - HC Slavia Praha 3:4 v prodl. (0:1, 1:0, 2:2 - 0:1)
34. L. Květoň (Gulaš), 47. Vak (Sailer), 52. Gulaš (Veselý, Ptáček) - 19. Kadlec (Sloboda, Červenka), 41. Kůrka (Beránek, Roth), 58. Roth (Žižka, Tomica), 62. Červenka (Žižka). Diváci: 5133.
České Budějovice: Turek - Ptáček, Jank, Snopek, Tůma, Kotaška, Melichar - Micka, Vak, Veselý - Gulaš, Mikeska, L. Květoň - Melichárek, Šimánek, Sailer - Hřebejk, Mertl, Kotrla.
Slavia Praha: Neruda - Kadlec, Špelda, Roth, Žižka, J. Drtina, Kolařík, Sloboda - Kůrka, Červenka, Vondrka - Havel, Beránek, Tomica - D. Hruška, V. Růžička ml., Doležal - P. Jelínek, M. Čermák, Sklenář.

HC Kometa Brno - HC Oceláři Třinec 4:2 (1:1, 1:0, 2:1)
5. Brabenec (J. Svoboda, Huml), 40. Huml (J. Novák, Erat), 50. Dopita (R. Dlouhý, J. Novák), 58. Brabenec (Dopita) - 20. Kohn (Zíb, M. Růžička), 47. Kohn (M. Růžička, Zíb). Diváci: 6927.
Brno: Trvaj - Bičánek, Houdek, Mojžíš, Zubíček, J. Novák, Ovčačík - Varaďa, Dopita, R. Dlouhý - Erat, Šindel, Vondráček - J. Svoboda, Huml, Brabenec - Ludvík, R. Procházka, Selingr.
Třinec: Duba - Zíb, Hrabal, Malec, Seman, Cartelli, Výtisk, Lojek, Andersons - M. Růžička, Polanský, Kohn - Martynek, Peterek, D. Květoň - Tomas, Bonk, V. Polák - Hampl, Kanko, Podešva.

Předehráno: HC Vítkovice Steel - HC GEUS OKNA Kladno 3:2