29. 11. 2009 20:40
Vítkovice - Plzeň 4:3
Plzeňští by se již dnes mohli radovat z postupu do play-off.
Plzeňští by se již dnes mohli radovat z postupu do play-off. | Foto: Zuzana Hronová

Praha - Hokejisté Vítkovic i po devětadvacátém kole extraligy vedou tabulku, v neděli však přišli o čtyřzápasovou vítěznou sérii po domácí porážce 3:4 s Plzní.

Plzeňští využili porážek Pardubic a Zlína, poskočili na druhé místo a za vedoucími Vítkovicemi zaostávají jen o skóre.

Plzeň porazila lídra

Plzni se v listopadu daří a stoupá vzhůru. Ve Vítkovicích vyhrála zcela zaslouženě a tentokrát nejen zásluhou elitní Strakovy formace.

Zápas jsme sledovali on-line

Hosty poslal do vedení člen třetí řady Martin Heřman. Za domácí srovnal sice Marek Kvapil, ale pak už domácí tahali za kratší konec.

Západočeši byli důraznější, hodně stříleli a domácí tým přehrávali. Hosté šli do trháku na začátku druhé části, kdy na domácí vlétli a zásluhou Vostřáka a Adamského vedli 3:1.

Vítkovice už jen dotahovaly a o možnost na vyrovnání se necelé dvě minuty před koncem připravily hrou v šesti a následným oslabením.

Pardubice srazil Cetkovského trest

Zaváhání Vítkovic mohly využít Pardubice, které však doma prohrály s Karlovými Vary 5:3.

14. Brno 29 65:102 18

Západočeši navázali na páteční výhru nad Slavií. O osudu utkání rozhodl faul Cetkovského ve druhé třetině a jeho následné vyloučení, kdy obdržel trest ve hře a Vary tak měly možnost hrát více jak minutu v přesile dvou mužů.

Hosté vytěžili z výhody trefy Skuhravého, Kumstáta a Deje, po nichž vedli už 5:1. To už vystřídal v brance domácích Růžičku Filip Landsman.

Čtyřgólové manko se pardubičtí hokejisté, jimž se vrátil střelec petr Sýkora, snažili smazat ve třetí třetině, ale ani mohutný tlak podpořený dvěma góly na zvrat nestačil.

Liberec si poradil se Zlínem

Ani hokejisté Zlína nevyužili šanci stáhnout náskok Vítkovic a Pardubic, když v Liberci prohráli 2:3.

Přitom zásluhou Michala Důrase, který překonal gólmana Pince slabou střelou mezi nohy, vedli hosté 1:0. Pak ale dvakrát skóroval Tomáš Klimenta a také Michal Dušek a Liberec v polovině zápasu rázem vedl 3:1.

Na konci druhé třetiny sice vrátil Zlín do hry Bedřich Köhler, ale na víc už hosté nedosáhli.

Sparta v pohodě vyhrála v Brně

Sparta po zásluze vyhrála na ledě poslední Komety Komety Brno 5:3. Kometa, která dohrávala zápas bez Jiřího Dopity, sice vyhrála poslední třetinu 2:1, ale hosté si vybudovali díky efektivitě v zakončení dostatečný náskok v prvních dvou částech.

Po první třetině vedl celek trenérů Volka a Holaně po brankách Broše, Tona a Macholdy 3:1.

Domácí hrající bez Brabenece, Bouretta, Ludvíka a Komy se snažili vzdorovat, ale v prostřední části jim zasadil rozhodující ránu Jakub Langhammer po další využité přesilovce.

Turek přišel o neprůstřelnost

Budějovický brankář Roman Turek sice přišel o neprůstřelnost, která před utkáním s Kladnem trvala sto osmdesát čtyři minut, ale přesto se lepšící se Mountfield raduje z výhry 2:1 po prodloužení.

Turka prostřelil ve třetí třetině David Stieler, když bleskově odpověděl na vedoucí gól Michala Mikesky.

Stav 1:1 vydržel i do konce šedesáté minuty a svěřenci trenéra Františka Výborného vstřelili vítězný gól po nejhezčí akci zápasu v první minutě prodloužení, při níž puk cestoval rychle po ose Snopek, Mikeska a Milan Gulaš, který doklepával do prázdné branky.

Král kraloval v Boleslavi

Třinec po páteční porážce s Budějovicemi neuspěl ani v neděli v Mladé Boleslavi, kde prohrál 3:4.

Boleslavi pomohl v první třetině získat dvougólový náskok dvěma trefami Richard Král. Domácí pak sice trochu polevili a dovolili hostům snížit. Ale ve třetí třetině domácím vrátil dvoubrankový náskok Milan Macho a následný gól Kohna na 3:4 už na dělbě bodů nic nezměnil.

HC Vítkovice Steel - HC Plzeň 1929 3:4 (1:1, 1:3, 1:0)
Branky a nahrávky:
16. Kvapil (Sičák, Burger), 29. Svačina (Stehlík, Klimek), 49. Klimek (Burger) - 14. Heřman (Benák), 21. Vostřák (Straka, Vlasák), 25. Adamský (Hvila), 37. Modrý (Jan Kovář, Stránský). Rozhodčí: Hradil, Jebavý - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:0. Diváci: 3991.
Vítkovice: Štěpánek - Kuboš, Stehlík, Jurečka, Trnka, Sičák, Voráček, od 25. navíc Rehák - Treille, Štefanka, Hubáček - Klimek, Burger, Kvapil - Ujčík, Vrána, Svačina - R. Hruška, Roman, Strapáč. Trenéři: Hadamczik a Konečný.
Plzeň: Francouz - Jeřábek, Jiří Hanzlík, Benda, Modrý, Benák, Dresler, O'Brien - Vostřák, Straka, Vlasák - Hvila, Vampola, Adamský - Scofield, M. Heřman, Dvořák - Stránský, Jan Kovář, Lev. Trenéři: M. Jelínek, Razým a Pejchar.

BK Mladá Boleslav - HC Oceláři Třinec 4:3 (3:1, 0:1, 1:1)
6. Král (Žabka, Sup), 12. Král (Žabka), 18. Macho (Kracík), 44. Macho (Lehikoinen) - 10. Cartelli (Bonk, D. Květoň), 29. Polanský (Martynek, D. Květoň), 48. Kohn (Hampl, Lojek). Rozhodčí: Šindler, Homola - Jelínek, Pešek. Vyloučení: 5:5. Využití: 2:1. Diváci: 3385.
Mladá Boleslav: Schwarz - Žabka, J. Kasík, Šterbák, Duben, Lehikoinen, Frolo, Jindra - Pabiška, Král, Sup - Nouza, T. Sýkora, Boháč - Fabuš, Kracík, Macho - Bahenský, D. Vrbata, Handlovský. Trenéři V. Čermák a Šejba.
Třinec: Hamerlík (18. Duba) - Cartelli, Malec, Zíb, Hrabal, Lojek, Andersons, Výtisk - D. Květoň, Bonk, Polák - Kohn, Polanský, M. Růžička - Tomas, Hampl, Martynek - Pospíšil, Kanko, Mičulka. Trenéři: Marek a Kopřiva.

HC Eaton Pardubice - HC Energie Karlovy Vary 3:5 (1:2, 0:3, 2:0)
9. P. Sýkora, 43. Kolář II (Starý, Havíř), 52. P. Sýkora (Pivko) - 15. Kristek (Zaťovič, Melenovský), 17. Zucker (Skladaný), 31. Skuhravý (Tribuncovs, Němec), 32. Kumstát (Čutta), 32. Dej (Mucha, Skladaný). Rozhodčí: Hodek, Turčan - Charvát, Kalivoda. Vyloučení: 3:10, navíc Cetkovský 5 min. a do konce utkání, Pineault - Tribuncovs oba 10 min. Využití: 1:3. Diváci: 8267.
Pardubice: M. Růžička (32. Landsman) - Píša, Kočí, Kolář II, Havíř, Jillson, MacKenzie, M. Drtina - Cetkovský, Špirko, Somík - Zohorna, Koukal, Starý - P. Sýkora, Kousal, Pivko - Pineault, Radil, Buchtele. Trenéři: V. Sýkora a Votruba.
Karlovy Vary: Sáblík - Němec, Tribuncovs, Dobroň, Čutta, Mucha, Parýzek, Brňák - Kumstát, Skuhravý, Košťál - Hluchý, Dej, Pletka - Melenovský, Kristek, Zaťovič - Kuběna, Skladaný, Zucker. Trenéři: Hynek, Baďouček a Pavel Kněžický.

HC Mountfield České Budějovice - HC Geus Okna Kladno 2:1 v prodloužení (0:0, 0:0, 1:1 - 1:0)
46. Mikeska (Snopek, Šimánek), 61. Gulaš (Mikeska, Snopek) - 49. Stieler (Mudroch, Eberle). Rozhodčí: Mikula, Minář - Čech, Poruba. Vyloučení: 2:4. Bez využití. Diváci: 4551.
České Budějovice: Turek - Ptáček, Tůma, Snopek, Gřegořek, Kotaška, Melichar - Mertl, Vak, Veselý - Gulaš, Mikeska, L. Květoň - Melichárek, Šimánek, Sailer - Hřebejk, Micka, Kotrla. Trenéři: Výborný, Kupka a Gula.
Kladno: Kopřiva - Trončinský, F. Kaberle, Mudroch, Šmach, J. Dlouhý, D. Růžička - Horna, Branda, M. Procházka - Valský, Diviš, Bělohlav - Bílek, Kalla, Frolík - Eberle, Stieler, Kuchler. Trenéři: Müller a P. Kasík.

HC Kometa Brno - HC Sparta Praha 3:5 (1:3, 0:1, 2:1)
6. R. Dlouhý (Bičánek), 44. Erat (Šindel, R. Dlouhý), 57. Varaďa (Lhotský, Zubíček) - 1. Broš (Koreis), 15. Ton, 19. Macholda (Broš, Kratěna) 34. Langhammer (Ručinský, Ton), 52. Koreis (Broš, Kratěna). Rozhodčí: Souček, Šír - Lederer, Gebauer. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 7200 (vyprodáno).
Brno: Hovi - J. Novák, Ovčačík, Houdek, Bičánek, Lhotský, Zubíček, Mojžíš, Kempný - J. Svoboda, Huml, Varaďa - Vondráček, Dopita, R. Dlouhý - Erat, Šindel, Selingr - Sedlák, R. Procházka, Polodna. Trenéři: Trličík a Zábranský.
Sparta: Přikryl - Macholda, Černošek, Gulaši, Jan Hanzlík, Bolf, Vydarený, Mrázek - Kratěna, Broš, Koreis - Ton, Výborný, Podlešák - Kafka, Langhammer, Ručinský - Látal, Hrdel, Vlček. Trenéři: Volek a Holaň.

Bílí Tygři Liberec - PSG Zlín 3:2 (1:1, 2:1, 0:0)
19. Klimenta (Plodek), 22. Klimenta (Plodek, Víšek), 34. Dušek (Čakajík) - 8. Důras (Balán), 39. Köhler (Leška). Rozhodčí: Polák, Svoboda - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 8:7, navíc Hunkes - Důras oba 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 4631.
Liberec: Pinc - Holub, Čakajík, Rýgl, Derner, Malkamäki, Hunkes, Jareš - Bartovič, Dušek, Matějovský - Blatný, Kica, Špaček - Klimenta, Plodek, Víšek - Bárta, Urban, Jech. Trenéři: Kalous, Pešán a Kapoun.</p>
Zlín: Štůrala - Hamrlík, Linhart, Lučka, Míka, Nosek, Švrček - Balaštík, Leška, Köhler - Důras, Balán, F. Čech - Kubiš, Roman Vlach, Sivák - Ondráček. Trenéři: Venera, Rostislav Vlach a Hrazdira.