Slavia zničila Liberec. Zlín uhájil vedení v lize

Red Spo
15. 11. 2009 21:20
Liberec - Slavia 1:6

Praha - Hokejisté Zlína si ve čtyřiadvacátém kole extraligy udrželi vedení v tabulce, když zvítězili v Českých Budějovicích 5:3.

Z jednoznančné výhry 6:1 na ledě Liberce se raduje Slavia, jejíž hrdinou se stal opět Roman Červenka. Pardubicím se zase povedl skvělý obrat ve Vítkovicích z 0:3 na 4:3 po samostatných nájezdech.

Zlín vyhrál přestřelku

Přetahovanou na jihu Čech zvrátil Zlín na svojí stranu na začátku třetí třetiny, kdy poslal hosty do vedení Filip Čech a po něm zvýšil v přesilovce Jan Svrček.

Zápas jsme sledovali on-line

Necelých deset minut před koncem vrátil Budějovice do hry kontaktním gólem na 3:4 Michal Mikeska. Ale na víc už Mountfield nedosáhl, navíc Leška vstřelil pojišťovací gól na 5:3.

Trenér František Výborný tak v novém angažmá ani napodruhé neuspěl.

14. Brno 25 52:85 16

Třinec uhájil v tabulce druhou příčku, přestože v Litvínově prohrál po nájezdech 2:3.

Zdálo se, že Třinečtí už mají zápas pod kontrolou a dovedou ho do vítězného konce.

V Litvínově dvakrát vedli, ale domácí po houževnatém závěrečném náporu srovnali i podruhé, když si na dlouhou přihrávku nabruslil mezi obránce Peter Jánský a prostřelil Hamerlíka mezi betony.

V samostatných nájezdech poté rozhodl Jenáček.

Slavia zničila Liberec

Pražská Slavia deklasovala na severu Čech Liberec 6:1. Po první třetině už bylo prakticky rozhodnuto.

Hosté byli daleko agresivnější a dravější a v 17. minutě vedli už 3:0 po brankách Kůrky, Červenky a Tomicy.

Slávisté si dělali s domácí obranou, co chtěli a Liberci nasázeli ještě tři góly. Hvězdou utkání se stal se čtyřmi body Roman Červenka.

Pardubice předvedly velký obrat

Pardubice si znovu zahrály prodloužení, ale na rozdíl od pátku se v neděli mohly radovat ve Vítkovicích z výhry 4:3 po samostatných nájezdech. A to prohrávaly už 0:3.

Pardubičtí si vezou bod navíc, přestože je trápí obrovské problémy s brankáři. Místo zraněného Haška a Růžičky nastoupil Landsman, jehož však po třetím inkasovaném gólu nahradil Vladislav Koutský.

Pardubicím výměna pomohla. Dokázaly srovnat v poslední minutě a v nájezdech vystřelil výhru Petr Koukal.

Plzeň se v derby pomstila Varům

Hokejisté Plzně se pomstili za poslední debakl z ledu Karlových Varů, když v západočeském derby doma porazili obhájce titulu 4:1. Na třech gólech se podílel Martin Straka. Plzeňští tak utli sérii pěti těsných porážek za sebou.

Bývalý kouč Plzně a Sparty Pavel Hynek se tentokrát vrátil na plzeňský led s Karlovými Vary a na úspěšnou páteční premiéru v novém působišti nenavázal.

Plzeň dostal do vedení už ve druhé minutě v přesilovce Tomáš Vlasák. Ve druhé třetině domácí navýšili vedení na 3:0, když využili nejprve dvojnásobné výhodu díky Marku Bomersbackovi a chyba v obraně hostů přinesla gól i Martinu Strakovi.

Hosté dvojnásobnou výhodu nevyužili a čestného úspěchu se dočkali až ve třetí třetině zásluhou Pavla Kumstáta. Ale Bomersback vrátil v závěru domácím tříbrankový náskok.

Sparta vyhrála v Kladně

Spartě zatím trenérská výměna svědčí. Holešovičtí vyválčili v neděli výhru v derby v Kladně 4:1.

Kladenští chtěli napravit rekordní debakl z duelu s Libercem a do odvěkého rivala se také náležitě pustili. Vedení se však v polovině zápasu ujala Sparta zásluhou Michala Broše. Záhy však srovnal Marek Trončinský.

Sparta zavelela k trháku v poslední třetině, kdy se dvakrát trefil Langhammer a jednou Ton. Kladno prohrálo popáté v řadě.

Boleslav vyhrála po nájezdech

Hokejisté Mladé Boleslavi vyhráli v repríze památného semifinále první ligy z roku 2008 na ledě Komety Brno 2:1 po samostatných nájezdech.

K vítězství v základní hrací době měli blížehosté, ale své velké šance neproměnili. Za stavu 1:1 tak rozhodovaly samostatné nájezdy, které rozhodl David Vrbata.

HC Mountfield České Budějovice - PSG Zlín 3:5 (1:0, 1:2, 1:3)
Branky a nahrávky:
2. Veselý (Gřegořek), 38. Vak (Gulaš, Gřegořek), 51. Mikeska (Gulaš, Snopek) - 24. Rachůnek (Linhart), 36. Sivák (Balán), 43. F. Čech (Švrček, Leška), 46. Švrček (F. Čech, Balán), 59. Leška (Rachůnek). Rozhodčí: Husička, Šindler - Guth, Rittich. Vyloučení: 7:9. Využití: 3:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 4553.
České Budějovice: Turek - Ptáček, S. Hudec, Snopek, Gřegořek, Melichar, Macháček - Gulaš, Vak, Veselý - Hřebejk, Mikeska, L. Květoň - Melichárek, Šimánek, Sailer - Micka, Mertl, Kotrla. Trenéři: F. Výborný, Kupka a Gula.
Zlín: Sedláček (8.-9. Štůrala) - Hamrlík, Linhart, Nosek, Lučka, Bořuta, Kučný, Míka, Švrček - Balaštík, Leška, Ondráček - Důras, Záhorovský, Rachůnek - Kubiš, Rom. Vlach, Sivák - Finsterle, Balán, F. Čech. Trenéři: Venera, Rost. Vlach a Hrazdira.

HC Kometa Brno - BK Mladá Boleslav 1:1 (0:0, 1:1, 0:0) po třetí třetině
29. Selingr (Dopita, Erat) - 23. Boháč (Nouza). Rozhodčí: Hradil, Souček - Kalivoda, Charvát.
Brno: Hovi - Richter, Zubíček, Koma, Bičánek, Novák, Ovčačík, Houdek, Mojžíš - J. Svoboda, R. Procházka, R. Dlouhý - Erat, Dopita, Selingr - Varaďa, Huml, Vondráček - Brabenec, Bourret, Ludvík. Trenéři: Pazourek a Trličík.
Mladá Boleslav: Schwarz - Žabka, J. Kasík, Duben, Šterbák, Jiruš, Lehikoinen, Jindra, Frolo - Pabiška, Král, Handlovský - Nouza, T. Sýkora, Boháč - Fabuš, Bahenský, Macho - Vrbata, Virkkunen, Gajovský. Trenéři: V. Čermák a Šejba.

Bílí Tygři Liberec - HC Slavia Praha 1:6 (0:3, 1:2, 0:1)
31. Dušek (Jareš, Podkonický) - 5. Tomica (Beránek, D. Hruška), 6. Červenka (Kůrka), 17. Kůrka (Červenka, Kadlec), 21. Červenka (Kůrka, Žižka), 26. Havel (Sloboda, Červenka), 53. Tomica (Beránek, D. Hruška). Rozhodčí: Kubeš, Pešina - D. Jelínek, Pešek. Vyloučení: 6:5, navíc Žižka (Slavia) 10 min. Využití: 1:2. Diváci: 7500 (vyprodáno).
Liberec: Pinc (23. Leinonen) - Holub, DeSantis, Hunkes, Čakajík, Rýgl, Jareš, Derner - Podkonický, Nedvěd, Klimenta - Bartovič, Kašpařík, Dušek - Víšek, Plodek, Bárta - Špaček, Blatný, Jech. Trenéři: Kalous, Pešán a Kapoun.
Slavia Praha: Slipčenko - Kadlec, Žižka, Roth, Vašíček, Špelda, Drtina, Sloboda, Kolařík - D. Hruška, Beránek, Tomica - Kůrka, Červenka, Sklenář - Havel, P. Jelínek, Vondrka - Kubica, M. Čermák, Doležal. Trenéři: V. Ružička st. a Čelanský.

HC Plzeň 1929 - HC Energie Karlovy Vary 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)
2. Vlasák (Bomersback, Straka), 29. Bomersback (Straka), 32. Straka (O´Brien), 58. Bomersback - 46. Kumstát (Tribuncovs). Rozhodčí: Mikula, R. Polák - Krauzer, Jindřich. Vyloučení: 7:7. Využití: 2:0. Diváci: 8222.
Plzeň: Pöpperle - Jeřábek, Jiří Hanzlík, Benák, Modrý, Benda, O'Brien, Dobrovolný, Dresler - Vostřák, M. Straka, Vlasák - Bomersback, Vampola, Tvrdík - Hvila, Jan Kovář, Adamský - Scofield, M. Heřman, Dvořák. Trenéři: M. Jelínek, Razým a Pejchar.
Karlovy Vary: Mensator - Němec, Tribuncovs, Mucha, Hájek, Dobroň, Prošek, od 16. min. navíc Parýzek - Kumstát, Skuhravý, Košťál - Hluchý, Pech, Pletka - Melenovský, Kristek, Skladaný - Kuběna, Dej, Zaťovič. Trenéři: Hynek, Baďouček a Kněžický.

HC Geus Okna Kladno - HC Sparta Praha 1:4 (0:0, 1:1, 0:3)
32. Trončinský - 31. Broš (Koreis), 46. Ton (Hromas, D. Výborný), 57. Langhammer (Ručinský, Netík), 59. Langhammer (Ručinský, Vydarený). Rozhodčí: Minář, Rochette (Švýc.) - Bláha, Kostka. Vyloučení: 5:4. Bez využití. Diváci: 3373.
Kladno: Kopřiva - Kameš, F. Kaberle, Mudroch, Šmach, Toman, Trončinský - Branda, Patera, M. Procházka - Bělohlav, F. Mrázek, Mikulík - Horna, Kalla, Bílek - Eberle, Stieler, Kuchler. Trenéři: Müller a P. Kasík.
Sparta: Chábera - Vykoukal, Černošek, Macholda, Jan Hanzlík, Gulaši, Vydarený - Kratěna, Broš, Koreis - Ton, D. Výborný, Hromas - Netík, Langhammer, Ručinský - Hrdel. Trenéři: Volek a Holaň.

HC Vítkovice Steel - HC Eaton Pardubice 3:4 po sam. nájezdech (2:0, 1:2, 0:1 - 0:0)
3. Krenželok (Kuboš), 8. Sičák (Kuboš, Krenželok), 21. Svačina (Voráček) - 23. Kočí (Divíšek), 25. Jillson (Divíšek, Somík), 60. Somík (Píša), rozhodující nájezd Koukal. Rozhodčí: Fraňo, Svoboda - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 6:7. Využití: 2:3. Diváci: 6843.
Vítkovice: Šindelář (na nájezdy Vošvrda) - Jurečka, Voráček, Sičák, Trnka, Kuboš, Rehák - Klimek, Burger, Hubáček - Ujčík, Vrána (41. R. Hruška), Svačina - Treille, Štefanka, Krenželok - Strapáč, Roman, Kvapil. Trenéři: Hadamczik a Konečný.
Pardubice: Landsman (21. Koutský) - Jillson, Kočí, Nakládal, Kolář II, Píša, MacKenzie, Havíř - P. Sýkora, Divíšek, Somík - Kolář I, Koukal, Zohorna - Cetkovský, Špirko, Buchtele - Pineault, Kousal, Rákos - od 21. min. navíc M. Drtina. Trenéři: V. Sýkora a Votruba.