Litvínov vyhrál v Boleslavi. I když prohrával 0:3

Red Spo, ČTK
29. 10. 2009 20:53
BK Mladá Boleslav - HC Benzina Litvínov 3:5
František Lukeš se raduje po vstřelení branky Spartě ve druhé třetině. Nahrával Robert Reichel. | Foto: Ondřej Besperát

Mladá Boleslav - Hokejisté Litvínova otočili v utkání 21. kola extraligy na ledě Mladé Boleslavi nepříznivý stav 0:3 a po výsledku 5:3 slavili už pátou výhru za sebou. V tabulce se tak Benzina posunula na sedmé místo o bod právě před svého dnešního soupeře.

Do první větší šance se dostali v třetí minutě v přesilové hře domácí, když z mezikruží vystřelil osamocený Pabiška do gólmana Jaroslava Hübla. Za necelou minutu už se Pabiška radoval z vedoucího gólu, když stále ještě při trestu Švarného zakončil zblízka po ideální Kasíkově přihrávce do odkryté branky.

Zápas jsme sledovali on-line

V polovině úvodní části odskočili domácí na rozdíl tří branek. Nejdříve našel zpoza branky Nouza osamoceného Boháče, který se trefil přesně pod horní tyč. Za půl minuty si najel mezi kruhy na Šagátovu přihrávku obránce Jiruš a zvýšil na 3:0.

Litvínov snížil v 13. minutě, přestože byl oslaben o vyloučeného kapitána Reichla. Jenáček získal puk a Černý zamířil z prostoru mezi kruhy také přesně. Hosté se pak ubránili i v 55 vteřin trvající přesilovce pěti proti třem. V 18. minutě byl blízko další trefy domácích Šagát, ale hosté odolali.

Druhá třetina přinesla zvrat

Na úvod druhého dějství měl další šanci Boháč, při Vopatově vyloučení pak i Žabka. V 26. minutě ale Severočeši snížili. Reichel ještě Schwarze nepřekonal, ale v pokračující akci po závaru doklepl puk za rozhozeného domácího gólmana Pilař. Schwarz se rozčiloval, že byl atakován, a vysloužil si desetiminutový trest.

Hned za 78 vteřin už bylo vyrovnáno, když po rychlém brejku Litvínova Černý blafákem zakončil do tyče a kotouč za bezmocným Schwarzem dorazil do prázdné branky Trávníček. Domácí se mohli vrátit do vedení při Kroupově trestu, ale dvě možnosti neproměnil Boháč a další ani Sýkora.

Litvínov naopak v 32. minutě Jirušovo vyloučení potrestal. Ránu Švarného si málem tečoval puk do vlastní branky Žabka, což se sice nestalo, ale slovenský bek kotouč ztlumil před Viktora Hübla, který snadno dokonal obrat.

Na začátku třetí třetiny nadělala Schwarzovi potíže Pilařova střela, na druhé straně byli blízko gólu v oslabení Macho a Fabuš.

Litvínov si ale v dalším průběhu náskok pozorně bránil a Mladoboleslavští se těžko prosazovali. Při vyloučení Černého povolili hosté Středočechům jen Kasíkovu střelu od modré čáry.

Litvínovský gólman čelil úspěšně i náporu Sýkorovy řady v 53. minutě. Pojistit náskok hostů mohl vzápětí osamocený Viktor Hübl, ale Schwarz zasáhl vyrážečkou.

V 56. minutě se naskytla domácím po vyloučeních Trávníčka a Kubinčáka na 69 vteřin přesilovka pěti proti třem, ale ani tu nevyužili. Výsledek pak dovršil 33 sekund před koncem při power play Středočechů do prázdné branky Lukeš.

21. kolo hokejové extraligy:
BK Mladá Boleslav - HC Benzina Litvínov 3:5 (3:1, 0:3, 0:1)
Branky a nahrávky:
4. Pabiška (J. Kasík, Král), 10. Boháč (Nouza), 11. Jiruš (Šagát) - 13. J. Černý (Jenáček), 26. Pilař (Jánský, Reichel), 27. Trávníček (J. Černý), 32. V. Hübl (Švarný, Skuhrovec), 60. Lukeš. Rozhodčí: Fraňo, Hribik - Bláha, Kostka. Vyloučení: 6:9, navíc Schwarz (Mladá Boleslav) 10 min. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 3820.
Mladá Boleslav: Schwarz - Žabka, J. Kasík, Šterbák, Duben, Lehikoinen, Jiruš, Němeček, Frolo - Pabiška, Král, Sup - Nouza, T. Sýkora, Boháč - Fabuš, Šagát, Macho - Bahenský, Gajovský, Handlovský. Trenéři: V. Čermák a Šejba.
Litvínov: J. Hübl - Pilař, Kroupa, Skuhrovec, Gureň, Stříteský, Švarný, Punčochář - Jánský, Reichel, Lukeš - Kubinčák, V. Hübl, Jenáček - J. Černý, Vopat, Trávníček - Majdan, Heinisch, Gerhát. Trenéři: Kučera a Šlégr.

1. HC Oceláři Třinec 20 12 2 1 5 71:53 41
2. HC Vítkovice Steel 20 10 2 5 3 67:47 39
3. HC Eaton Pardubice 19 10 2 3 4 67:54 37
4. PSG Zlín 20 8 5 2 5 61:53 36
5. HC Plzeň 1929 20 10 1 4 5 53:53 36
6. HC Slavia Praha 20 10 1 0 9 61:59 32