Slavia srazila Zlín. Kometa slaví první výhru. Pořádnou

Martin Jůzek, Red Spo
4. 10. 2009 19:35
Slavia v neděli porazila Zlín 4:1

Praha - Hokejisté i fanoušci Komety Brno mohou slavit. Po jedenácti neúspěšných zápasech si nováček připsal v O2 extralize první vítězství. V nedělním zápase 12. kola porazil Liberec jasně 7:2.

Trvalo to skoro měsíc, než tým z moravské metropole zažil první ovace od věrných fanoušků v zaplněném Rondu. Dokonce přišel o místo i trenér Kýhos a zkušení hráči bili na poplach. Nakonec se ale dočkali.

Základ nedělnímu triumfu položili domácí v první třetině, kdy se trefil Procházka se Šindelem. Do kolen však poslala hosty až čtyřiadvacátá minuta, v níž se prosadili Vondráček se Svobodou.

Čtěte dále: Sparta zničila osmi góly Kladno. Trápení Komety nekončí

Po další ráně Dlouhého odešel z ledu finský gólman Leinonen. Jeho náhradník Stejskal přesto inkasoval, v poslední třetině oba celky nastřílely po dvou brankách, a zápas tak skončil vysokým vítězstvím Komety. Hrdinou zápasu byl domácí brankář Trvaj.

Jestliže Brno mělo oporu mezi třemi tyčemi, v Pardubicích mělo platit to samé.

Překvapivě se ale do brány nepostavil Hašek, ale náhradník Růžička. Ten přesto vychytal východočeskému celku výhru nad Mladou Boleslaví v poměru 4:2. Hvězdou utkání se stal Petr Sýkora - jeden gól dal, na dva nahrál.

Také Slavia doma nezaváhala a porazila Zlín 4:1.

Domácí vstoupili dobře již do samého úvodu zápasu, kdy se trefil Červenka a Čermák. Ještě před koncem prvního dějství zvýšil na rozdíl tří branek Drtina, v polovině duelu vše korunoval Branda. Zlín už jen v závěru snížil Galvasem.

Kladno prohrálo doma teprve podruhé

Naopak na vlastním ledě se nedařilo Kladnu. Teprve druhou domácí porážku způsobil středočeskému klubu Třinec, který tam vyhrál 2:1. Slezané se tak posunuli na druhé místo tabulky za Vítkovice.

Ačkoliv se kladenští hokejisté na začátku druhé třetiny dostali zásluhou premiérového gólu Františka Kaberleho, který dal první gól po návratu do extraligy, do vedení, Oceláři ještě před přestávkou skóre otočili. Tři body zajistili hostům Růžička a Malec.

Před fanoušky neuspěla ani Plzeň, jež v dramatickém duelu podlehla Litvínovu 4:5.

Jestliže u Komety se dost možná projevilo kouzlo nového trenéra, v tomto případě to platí dvojnásobně. Asistent Šlégr ve dvojici s hrajícím Reichlem zapomněli na nezdar z Třince a teď nenechali nic náhodě.

Tedy až na samotný úvod, kdy hned po deseti sekundách inkasovali z hokejky Bomersbacka. Hned o chvíli později srovnal Černý a do šesté minuty už to bylo díky Lukešovi a Jánskému 3:1.

První třetina pak po dalších dvou brankách skončila výhrou hostů 4:2 a přestože Plzeň během prostřední části srovnala díky trefám Vlasáka, Lukeš rozhodl o tom, že tři body si odveze tým ze severu Čech.

Nejvíce času trval zápas na jihu Čech a radost domácím fanouškům nepřinesl. České Budějovice totiž se Spartou prohrály 2:3 po nájezdech, ačkoliv ještě sedm minut před koncem vedly 2:1. Pak srovnal Ton a rozhodující nájezd proměnil Netík.

HC Slavia Praha - PSG Zlín 4:1 (3:0, 1:0, 0:1)
Branky a nahrávky:
2. Červenka (Branda), 3. M. Čermák (Endál), 18. Drtina (Červenka, V. Růžička ml.), 33. Branda (Sklenář) - 55. Galvas (Leška, Balaštík).
Rozhodčí: Homola, Šír - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:1. Diváci: 3285.
Slavia: Slipčenko - Kadlec, Vašíček, Roth, Kolařík, Drtina, Žižka, Špelda - D. Hruška, Beránek, Tomica - Branda, Červenka, Sklenář - P. Jelínek, V. Růžička ml., Vondrka - Micka, M. Čermák, Endál. Trenéři: V. Růžička st. a Čelanský.
Zlín: Sedláček - Hamrlík, Galvas, Nosek, Švrček, Míka, Linhart, od 21. navíc Bořuta - Balaštík, Leška, Köhler - Důras, Kollár, Rachůnek - Kubiš, Roman Vlach, Sivák - Záhorovský, Balán, F. Čech. Trenéři: Venera, Rostislav Vlach a Hrazdira.

HC Kometa Brno - Bílí Tygři Liberec 7:2 (2:0, 3:0, 2:2)
7. R. Procházka (Brabenec, J. Svoboda), 18. Šindel (Huml), 24. Vondráček (Houdek), 24. J. Svoboda (R. Procházka, Brabenec), 27. R. Dlouhý (Vondráček), 44. Ludvík (Šindel, Huml), 48. Brabenec (R. Procházka) - 50. P. Nedvěd (Hlaváč), 53. Hunkes (V. Nedorost).
Rozhodčí: Minář, Hribík - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 8:6, navíc Bartovič (Liberec) 10 min. Využití: 3:2. Diváci: 7120.
Kometa Brno: Trvaj - Richter, Bičánek, J. Novák, Ovčačík, Houdek, Zubíček, - Erat, Dopita, Ludvík - Šindel, Huml. Ludvík - Vondráček, Pucher, R. Dlouhý - J. Svoboda, R. Procházka, Brabenec. Trenéři: Pazourek a Baďouček.
Liberec: Leinonen (27. Stejskal) - Rýgl, Čakajík, Derner, Hunkes, J. Moravec, Jareš, od 21. navíc Pavlů - Klimenta, P. Nedvěd, Hlaváč - Bárta, Kašpařík, Víšek - Bartovič, V. Nedorost, Špaček - Blatný, Ondřej, Dušek. Trenéři: Kalous a Pešán.

HC Geus Okna Kladno - HC Oceláři Třinec 1:2 (0:0, 1:2, 0:0)
23. F. Kaberle (Bělohlav, Patera) - 35. M. Růžička (Peterek, Kohn), 39. Malec (Peterek, D. Květoň).
Rozhodčí: Jebavý, Fraňo - Charvát, Kalivoda. Vyloučení: 2:6. Využití: 1:0. Diváci: 2693.
Kladno: M. Kopřiva (39.-39. Cigánek) - V. Kameš, F. Kaberle, Mudroch, Trončinský, Toman, J. Dlouhý - Diviš, Patera, Tomajko - Bělohlav, Čurilla, Kuchler - Bílek, Kalla, Frolík - Eberle, Stieler, Valský. Trenéři: Müller a P. Kasík.
Třinec: Duba - Seman, Malec, Zíb, Hrabal, Lojek, Výtisk, Andersons, Cartelli - D. Květoň, Martynek, Peterek - Kohn, Polanský, M. Růžička - Tomas, Podešva, V. Polák - Ostřížek, Kanko, Kútny. Trenéři: Marek a B. Kopřiva.

HC Plzeň 1929 - HC Benzina Litvínov 4:5 (2:4, 2:0, 0:1)
1. Bomersback (Benda), 16. Straka (Benda, Modrý), 33. Vlasák (Straka, Bomersback), 40. Vlasák (Straka, Modrý) - 1. J. Černý (V. Hübl, Gureň), 3. Lukeš z trest. střílení, 6. Jánský (Kroupa), 17. Majdan (Punčochář), 43. Lukeš (Reichel).
Rozhodčí: Jeřábek, Husička - M. Čech, Vengřín. Vyloučení: 6:11, navíc Mezei (Plzeň) 5 min. a do konce. Využití: 3:1. Diváci: 5881.
Plzeň: Francouz - Benda, Modrý, Benák, Jiří Hanzlík, Dresler, O' Brien, Mezei - Bomersback, M. Straka, Vlasák - Adamský, Vampola, Tvrdík -Scofield, Jan Kovář, Matějovský - Kracík, M. Heřman, Dvořák. Trenéři: Jelínek, Razým a Pejchar.
Litvínov: J. Hübl - Kroupa, Kubát, Švarný, Gureň, Punčochář, Skuhrovec - Jánský, Reichel, Lukeš - J. Černý, V. Hübl, Jenáček - Majdan, Vopat, Trávníček - Heinisch, Gerhát, Bojer. Trenéři: Kučera a Šlégr.

HC Eaton Pardubice - BK Mladá Boleslav 4:2 (0:0, 2:2, 2:0)
21. Špirko (P. Sýkora, Pivko), 29. Píša (Genoway, Somík), 42. P. Sýkora (Čáslava, Špirko), 60. Špirko (P. Sýkora) - 23. Fabuš (Macho), 36. Jiruš (Macho).
Rozhodčí: Turčan, Pešina - Jindra, Kreuzer. Vyloučení: 7:6. Využití: 2:1. Diváci: 7620.
Pardubice: M. Růžička - Kočí, Čáslava, Nakládal, Havíř, Píša, Kolář II, Jillson - P. Sýkora, Špirko, Pivko - Zohorna, Koukal, Starý - Cetkovský, Genoway, Somík - Klejna, Semorád, Rákos - Buchtele. Trenéři: V. Sýkora a Votruba.
Mladá Boleslav: Schwarz - J. Kasík, Lehikoinen, Šterbák, Duben, Frolo, Jiruš - Pabiška, D. Vrbata, Sup - Fabuš, Šagát, Macho - Handlovský, T. Sýkora, Boháč. Trenéři: V. Čermák a Šejba.

HC Mountfield České Budějovice - HC Sparta Praha 2:3 SN (0:0, 1:1, 1:1 - 0:0)
32. Kůrka (Melichárek), 46. Kůrka (Kotrla) - 40. Ručinský (J. Hlinka, Vykoukal), 53. Ton (Černošek), rozhodující nájezd Netík.
Rozhodčí: Homola, Hradil - Guth, Rittich. Vyloučení: 8:6. Využití: 1:0. Diváci: 5131.
České Budějovice: Turek (na nájezdy Jakub Kovář) - L. Poživil, Vydarený, Gřegořek, Ptáček, Snopek, Melichar, Macháček - Melichárek, Mertl, Kůrka - Gulaš, Vak, Kotrla - Sailer, Šimánek, L. Květoň - M. Hudec, Tähtinen, Veselý. Trenéři Tlačil a Kupka.
Sparta Praha: Chábera - Vykoukal, Gulaši, Macholda, Hanzlík, Černošek, S. Hudec, J. Mrázek - Ton, Broš, Kratěna - D. Výborný, J. Hlinka, Netík - Ručinský, Langhammer, Látal - Koreis, Podlešák, Hromas. Trenéři Hynek a F. Výborný.