Pardubice vyhrály ve Vrchlabí. Hašek vychytal nulu

ČTK ČTK, Red Spo
6. 8. 2009 22:27
Vrchlabí - Pardubice 0:3
Urputný bezbrankový souboj rozhodly tři góly v posledních třech minutách.
Urputný bezbrankový souboj rozhodly tři góly v posledních třech minutách. | Foto: Zuzana Hronová

Vrchlabí - Hokejisté Pardubic vstoupili do Tipsport Hockey Cupu ve druhém kole základní skupiny C výhrou nad prvoligovým Vrchlabím 3:0.

V brance Moelleru se poprvé představil čtyřiačtyřicetiletý gólman Dominik Hašek, který oblékl pardubický dres po téměř patnácti letech a celkem snadno si připsal čisté konto. Dvěma góly se blýskl slovenský útočník Radovan Somík.

Vrchlabí po úvodní porážce s Kladnem 1:6 ani v druhém utkání proti extraligovému týmu neuspělo.

Návrat někdejšího nejužitečnějšího hráče a nejlepšího gólmana NHL na led poprvé od dubna 2008, kdy chytal za Detroit, téměř zcela zaplnil Elektromont Arénu v podkrkonošském městě. Hašek však ze svého umění neměl možnost moc ukázat, protože byl dlouho prakticky bez práce.

Vedení získal Pardubicím ve třetí minutě Bláha a potom zvýšil v početní převaze Somík. Olympijský šampion z Nagana a dvojnásobný vítěz Stanleyova poháru v kleci řešil jen několik nahození, jen v 18. minutě se více zapotil při závaru po Kubešově akci.

Pardubický favorit si v poklidu hlídal náskok, který ještě v 35. minutě navýšil dvou druhou trefou Somík. V dalším průběhu měl už Hašek více práce, ale radost z výjimečné trefy hráčům Vrchlabí nepovolil.

Výsledky Tipsport Cupu:

2. kolo
Skupina A:
Sparta Praha - Plzeň 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky:
28. Hrdel (Koreis), 48. Hromas (D. Výborný). Rozhodčí: Pešina - Kostka, Bláha. Vyloučení: 5:5, navíc Bomersback (Plzeň) 10 min. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 650.

Hradec Králové - České Budějovice 0:3 (0:0, 0:2, 0:1)</p>
33. Vak (Havran), 39. Červený (Melichárek, Kotrla), 47. Hřebejk (Ptáček, Havran). Vyloučení: 8:5. Využití: 0:1.

Skupina B:
Litvínov - Mladá Boleslav 5:4 (3:1, 1:1, 1:2)
12. Rindoš (Jánský), 17. Černý (Reichel, Šlégr), 18. Jánský (Gerhát), 33. Bojer (Majdan, Švarný), 43. Přeučil (Zíma, Stříteský) - 4. T. Sýkora (Bauer, Boháč), 36. Macho (Pabiška), 48. Jindra (Pabiška, Bauer), 52. Boháč (Bahenský). Rozhodčí: Fraňo - Charvát, Pavlovič. Vyloučení: 10:9. Využití: 2:3. V oslabení: 1:0. Diváci: 837.

Ústí nad Labem - Karlovy Vary 4:2 (1:2, 0:0, 3:0)
16. Hovorka (Sklenička, Pajič), 51. Šagát, 52. Gýna (Pajič, Hovorka), 60. Alinč (Klobouček, Gýna) - 9. Zucker (Dobroň), 19. Rohan (Zaťovič, Haščák). Rozhodčí: Smitka - Žídek, Podrazil. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:1. Diváci: 1121.

Skupina C:
Vrchlabí - Moeller Pardubice 0:3 (0:2, 0:1, 0:0)
3. Bláha, 5. Somík (Kolář II), 35. Somík (Zohorna, Klejna). Rozhodčí: Hrubý - Hejl, Kajínek. Vyloučení: 4:8. Využití: 0:1. Diváci: 1820

Slavia Praha - Kladno 4:2 (1:1, 1:0, 2:1)
8. Červenka (Vondrka), 34. Endál (Kadlec), 48. Červenka (Vondrka), 54. M. Čermák (Endál) - 17. Majeský (Patera, Diviš), 50. Majeský.

Skupina D:
PSG Zlín - Orli Znojmo 7:2 (2:0, 3:0, 2:2)
1. Důras (Köhler), 2. F. Čech (Mokrejš), 26. Rachůnek (Balaštík, Leška), 29. Balaštík (Leška, Hamrlík), 32. Balaštík (Leška), 45. Důras (Köhler), 58. Galvas (F. Čech, Matějka) - 53. Sedlák (Štach, Protivný), 59. Sedlák. Rozhodčí: Husička - Chytil, Čech. Vyloučení: 8:10. Využití: 2:1. Oslabení: 1:0. Diváci: 550.

Vítkovice - Třinec 4:3sn (0:0, 2:3, 1:0 - 0:0)
24. Varaďa (Hubáček, Burger), 35. Jurečka (Burger), 52. Krenželok, rozhodující sam. nájezd Ujčík - 27. D. Květoň (Peterek), 37. Hampl (Polák), 38. Peterek (Cartelli). Rozhodčí: Přikryl - Poruba, Vengřín. Vyloučení: 7:8, navíc Výtisk (Třinec) 10 min. Využití: 3:0. Oslabení: 0:1. Diváci: 800