Liberec otočil šlágr kola.Porazil Slavii drtivým koncem

rav
9. 10. 2007 21:13
Hrálo se 10. kolo O2 Extraligy

Praha - Hokejisté Liberce zdolali v 10. kole O2 extraligy Slavii 5:2, když o úspěchu rozhodli drtivou třetí třetinou. V ní nastříleli Pražanům čtyři branky.

Slávisté přitom do utkání vstoupili výborně a v 17. minutě svojí první extraligovou brankou zvyšoval Karol Svoboda na 2:1 pro hosty.

Všechny úterní zápasy on-line ZDE

Domácí si všechno úsilí schovali do posledních dvanácti minut, kdy odstartovali doslova peklo. První se ve 48. minutě trefil ranou z dálky Jiří Moravec. Za 73 vteřin jej podobně povedenou střelou napodobil Tomáš Klimenta.

O pět minut později přivedl domácí publikum do varu Jan Plodek, který v 58. minutě pečetil obrat i stav zápasu na konečných 5:2.

Liberec je tak s 22 body čtvrtý, ale dohnal před ním stojící Slavii i Karlovy Vary. V čele jsou České Budějovice, které mají o pět bodů více.

Pokračovalo trápení hokejistů Zlína, Pardubic a Kladna.

Výchočeši neudrželi ve Vítkovicích aspoň remízu a prohráli 2:4, když rozhodující gól dal do prázdné pardubické branky Róbert Petrovický.

Zlín nedokázal Plzni vstřelit jediný gól a díky výbornému Málkovi v brance hostí prohrál doma 0:4. Je to už sedmá prohra týmu po sobě.

Třinečtí nepustili Ústí do žádných vážnějších šancí a ve třetí třetině kontrolovali a hlídali si své vedení 4:1.

Hokejisté Kladna dostali v Litvínově šest branek, z toho po dvou z hole Reichla a Lukeše. České Budějovice si zásluhou bezchybného Turka odvezly tři body ze Znojma a dál vedou extraligovou tabulku.

Sparta vyhrála v Karlových Varech až po samostatných nájezdech, když v 55. minutě srovnával na 3:3 domácí Hanzlík.Před zápasem oslavil domácí bek Josef Řezníček 911. zápas kariéry, čímž přeskočil v počtu odehraných zápasů Ladislava Lubinu.

Výsledky - 10. kolo:
Bílí Tygři Liberec - HC Slavia Praha 5:2 (1:2, 0:0, 4:0)
Branky: 54. a 58. Plodek, 10. Čermák, 48. Moravec, 49.Klimenta - 5. Vondrka, 17. Sloboda.
Liberec: Hnilička Žabka, Zíb, Moravec, Jiruš, Hunkes, Krstev Hruška, Holub, Nedorost Pabiška, Procházka, Čermák Klimenta, Kašpařík, Novák Plodek, Víšek, Vantuch - Špaček, Dušek.
Slavia: Svoboda - Kadlec, Vašíček, Žižka, Sloboda, Hlavačka, Němeček, Kolařík, Drtina - Tomica, Sup, Červenka - Beránek, Bednář, Růžička - Vondrka, Hruška, Rataj - Doležal, Micka, Duda.
Zápas jsme sledovali ON-LINE ZDE

HC Energie Karlovy Vary - HC Sparta Praha 3:4  po sam. náj. (1:2, 1:0, 1:1 - 0:0, 0:1)
Branky: 9. Skuhravý, 22. Kraft, 55. Hanzlík - 2. Vaic, 14. Jerofejevs, 43. Netík, 65. P. Nedvěd (rozhodující SN)
Počet diváků: 3360
K. Vary: Mensator - Dobroň, Duben, Grof, Hanzlík, Mudroch, Němec, Ustrnul, Řezníček - Bílek, Hluchý, Košťál - Kraft, Kristek, Kumstát - Skuhravý, Melenovský, Pech - Procházka, Skladaný, Zucker
Sparta: Duba - Ptáček, Jerofejevs, Vykoukal, Hanzlík, Nedvěd J., Černošek, Cuník, Protivný, Zelenka, Nedvěd P., Havel, Ton, Vaic, Štrba, Netík, Sivek, Melichárek, Hromas, Langhammer, Podlešák.

RI Okna Zlín - HC Lasselsberger Plzeň 0:4 (0:1, 0:2, 0:1)