10. 4. 2012 23:32
Premier League: Blackburn - Liverpool 2:3
Andy Carroll rozhodl.
Andy Carroll rozhodl. | Foto: Reuters

Praha - Sérii špatných výsledků v anglické Premier League ukončili fotbalisté Liverpoolu. Svěřenci Kennyho Dalglishe vyhráli na půdě o sestup bojujícího Blackburnu 3:2.

Kouč Reds postavil do základu řadu mladíků a odvážný tah se mu ze začátku vyplácel. Mezi třináctou a šestnáctou minutou dvakrát skóroval jeden z těch zkušenějších fotbalistů, Maxi Rodriguez.

Rosický hrdinou fanoušků, v Arsenalu je hráčem měsíce
Chelsea opět ztratila, Newcastle útočí na třetí místo

Po pětadvaceti minutách se ale nadějná situace pro favorita zkomplikovala, když byl vyloučen brankář Doni.

Blackburn ještě před poločasem přesilovku využil. Trefil se Yakubu. Tentýž hráč po hodině hry proměnil pokutový kop a zdálo se, že Liverpool ztratí další body. Slavný klub ovšem spasil v první minutě nastavení útočník Andy Carroll.

Liverpool i přes výhru zůstává až na osmém místě ligové tabulky, o bod za městským rivalem Evertonem.

Anglická fotbalová liga - 33. kolo:

Blackburn - Liverpool 2:3 (36. a 61. z pen. Yakubu - 13. a 16. Maxi Rodríguez, 90.+1 Carroll).