Střelci Realu zničili Osasunu, Barca porazila Bilbao

1. 4. 2012 23:15
Pamplona - Real Madrid 1:5, FC Barcelona - Bilbao 2:0
Gonzalo Higuain se raduje z gólu, který vstřelil v zápase Ligy mistrů Real - CSKA Moskva | Foto: Reuters

Madrid - Fotbalisté Realu Madrid bez problémů porazili ve španělské lize 5:1 Pamplonu, které ve dvou vzájemných duelech této sezony nastříleli dohromady dvanáct gólů.

Barcelona zdolala Bilbao 2:0 a za královským týmem si na druhém místě tabulky udržela ztrátu šesti bodů.s Bilbaem vedou tabulku před Katalánci o devět bodů.

Real nasměroval k vítězství už v sedmé minutě nechytatelným volejem Karim Benzema. Do přestávky se ještě prosadili zbývající dva z trojlístku nejlepších střelců "Bílého baletu" Cristiano Ronaldo a Gonzalo Higuaín.

Real Madrid drží náskok před Barcou, Ronaldo má rekord

Hned po půli dal fanouškům na stadionu Reyno de Navarra naději hlavičkou Nino, jenže honba za srovnáním se nekonala. Portugalec Ronaldo dal s tečí obránce v 70. minutě z přímého kopu svůj už 37. gól v La lize, jubilejní stou ligovou branku Realu v sezoně dal pak znovu Higuaín.

Lionel Messi, gesto po gólu do sítě Leverkusenu
Lionel Messi, gesto po gólu do sítě Leverkusenu | Foto: Reuters

Barcelona si poradila doma 2:0 s Bilbaem, které v Evropské lize nedávno vyřadilo Manchester United a ve čtvrtek zaujalo vítězstvím 4:2 na půdě Schalke. Na Nou Campu ale Baskové potvrdili, že v lize na rozdíl od evropské soutěže nehrají v dobré formě. Bez tří bodů zůstali už popáté.

Převaha Katalánců vyústila v prvním poločase v jedinou platnou branku, kterou zaznamenal ve 40. minutě Andrés Iniesta. Po přestávce napjal síť z pokutového kopu Lionel Messi, další gól už ale nepřidal, takže na nejlepšího střelce ligy Ronalda ztrácí jeden zásah.

Zaragoza podruhé v řadě vybojovala tři body gólem z nastavení, třetím vítězstvím v řadě se navíc odpoutala z poslední příčky. O triumfu 2:1 nad Gijónem rozhodl záložník Ángel Lafita.

Gijón - Zaragoza 1:2