Citizens zachránili remízu, Arsenal prohrál s QPR

31. 3. 2012 18:25
QPR - Arsenal 2:1, Manchester City - Sunderland 3:3
Mario Balotelli
Mario Balotelli | Foto: Reuters

Praha - Fotbalisté Manchesteru City zaznamenali v dramatickém boji o anglický titul další ztrátu, když ve 31. kole Premier League jen remizovali se Sunderlandem 3:3, a přišli o šňůru domácích výher, která čítala 15 duelů.

Alespoň bod Citizens zachránili až v poslední pětiminutovce, kdy se krátce po sobě trefili Balotelli a Kolarov.

Ztrátu na vedoucí United sice snížili na dva body, ovšem svěřenci Alexe Fergusona mají ještě utkání v Blackburnu k dobru.

Manchester United díky gólu Rooneyho zvýšil náskok
City bude v boji o titul chybět Agüero. Popálil se

Rozestupy se zmenšují mezi týmy na třetím až šestém místě, k čemuž přispěly i dnešní zápasy.

Pátá Chelsea porazila 4:2 Aston Villu. Tým Petra Čecha vedl po trefách Sturridge a Ivanoviče 2:0 a jasně kráčel za vítězstvím. Slepenými góly Collinse a Lichaje v 77. a 80. minutě však Aston Villa srovnala. Londýňany to však nezlomilo a o tři minuty později jim vedení vrátil druhým zásahem Ivanovič. Výhru pak v nastavení pojistil Torres.

Třetí Arsenal, v jehož sestavě nechyběl Tomáš Rosický, po sedmizápasové sérii výher podlehl Queens Park Rangers 1:2. O záchranu bojující Rangers poslal do vedení Taarabt. Na to ještě dokázal odpovědět Walcott, ovšem gól Diakitého už odsoudil favorita k porážce definitivně.