Bayern ve šlágru ligy pokořil Schalke. Zářil Ribéry

Aleš Vávra Aleš Vávra
26. 2. 2012 19:30
Bundesliga: Bayern - Schalke 2:0, Dortmund - Hannover 3:1

Berlín - Ve šlágru německé ligy porazil Bayern Mnichov Schalke 2:0 a vrátil se na druhé místo tabulky za Borussii Dortmund. Tým z Gelsenkirchenu zůstává čtvrtý.

Výhru bavorského klubu nad přemožitelem Plzně z Evropské ligy zařídil dvěma góly francouzský středopolař Franck Ribéry. Bayern se dokázal gólově prosadit po dvou zápasech.

Krizi Herthy v německé lize nezlomil ani Rehhagel
Hamburk s Drobným a Jarolímem uspěl v Mönchengladbachu

Ribéry poprvé skóroval ve 36. minutě, kdy si pěkně přehodil brankáře hostů Hildebranda a poté bez problémů zakončil do prázdné branky. Druhý zásah přidal  deset minut po přestávce díky spolupráci s Thomasem Müllerem.

Na čele je o čtyři body před Bayernem mistrovský Dortmund. Vestfálský tým si poradil s houževnatým Hannoverem 3:1. Dvakrát se trefil polský útočník Robert Lewandovski a po snížení hostujícího Ya Konana definitivně rozhodl střídající Perišič.

Německá fotbalová liga - 23. kolo:

Bayern Mnichov - Schalke 2:0 (36. a 55. Ribéry), Dortmund - Hannover 3:1 (27. a 54. Lewandowski, 90.+2 Perišič - 60. Ya Konan)