Ve finále Španělského poháru se střetnou Barca a Bilbao

8. 2. 2012 23:28
Barcelona v odvetě porazila Valencii 2:0
Xavi.
Xavi. | Foto: Reuters

Barcelona - O Španělský pohár se v květnu utká FC Barcelona s Athleticem Bilbao. Rozhodly o tom odvety semifinálových utkání.

Barcelona po remíze 1:1 v úvodním utkání porazila na Nou Campu Valencii 2:0 a finále si zahraje stejně jako v loňském roce.

O výhře katalánského velkoklubu rozhodl v 16. minutě Cesc Fábregas, který využil přesné Messiho přihrávky. Ve druhé půli ale nebylo daleko k zápletce. Hosté měli několik šancí, které však pochytal brankář Pinto.

Barca přidala pojišťovací gól až devět minut před koncem. Po přistrčení Fábregase se trefil přesně do horního rohu tvůrce hry Xavi.

O titul se svěřenci Pepa Guardioly utkají s Bilbaem, které v úterý rázně ukončilo tažení třetiligového Mirandésu. Baskický celek vyhrál doma 6:2 a finále Copy del Rey si zahraje po třech letech.

Španělský fotbalový pohár - semifinále, odvety:

Bilbao - Mirandés (III.) 6:2 (72. a 75. Llorente, 11. Muniain, 14. Susaeta, 22. Aurtenetxe, 88. vlastní César - 57. a 86. Blanco). První zápas 2:1, postoupilo Bilbao.

Barcelona - Valencia 2:0 (16. Fábregas, 81. Xavi). První zápas 1:1, postoupila Barcelona.