Norimberk s Pekhartem a Hlouškem podlehl Dortmundu

3. 2. 2012 22:46
Norimberk - Dortmund 0:2

Norimberk - Fotbalisté Dortmundu se ujali vedení v německé lize. Do čela tabulky je vynesla dnešní výhra 2:0 v předehrávce 20. kola na hřišti Norimberku. V sestavě poražených nechyběli čeští fotbalisté Tomáš Pekhart a Adam Hloušek.

Norimberk proti obhájcům titulu začal hodně odvážně a v úvodu měl více ze hry. Velkou zásluhu na tom měli také Pekhart a především Hloušek, který byl na levé straně hodně aktivní. Po jeho centrech z rohových kopů také přišly největší šance, ale Maroh nepropálil hradbu těl před sebou a Simonsův pokus vyhlavičkoval z brankové čáry Kagawa.

Morávek má smůlu. Zranil se a čeká ho měsíční pauza
Jiráček byl v základu proti Bayernu, prohru neodvrátil

V 19. minutě pak měl solidní šanci Pekhart, ale z úhlu brankáře Weidenfellera nepropálil. Krátce nato v další dobré šanci zblízka přestřelil.

Výkon Dortmundu v úvodu odpovídal mrazivým teplotám téměř 20 stupňů Celsia pod nulou, ale postupně se Borussia rozehrála a krátce po změně stran se ujala vedení. Hloušek neuhlídal Piszczeka, který našel na malém vápně Kehla a ten otevřel skóre.

Snahu Norimberka o vyrovnání utnul osm minut před koncem Barrios, který doklepl do brány vyražený míč.

Dortmund vyhrál i třetí utkání po zimní přestávce.