4. 1. 2012 22:15
Baroš pomohl k výhře Galatasaraye, Sivok Besiktase
Chorvatsko - Česko: Tomáš Sivok
Chorvatsko - Česko: Tomáš Sivok | Foto: Reuters

Istanbul - Tomáš Sivok pomohl v turecké lize svým třetím gólem v sezoně k vítězství Besiktase 2:0 nad Eskisehirsporem. Osmadvacetiletý reprezentant otevřel skóre hlavičkou po rohu v 54. minutě.

Sváteční střelec Sivok tak už nyní zaznamenal nejvíce gólů v sezoně za své čtyřleté působení v Turecku. Tři branky v ročníku měl na kontě naposledy v roce 2006 ještě v dresu pražské Sparty.

Besiktas je po středeční výhře třetí s odstupem pěti bodů za vedoucím Galatasarayem, za nějž se v úterý trefil Milan Baroš.

Ten v úterním zápase přispěl Galatasarayi jednou brankou k vítězství 4:1 nad Büyüksehirem. Třicetiletý fotbalista se trefil v 72. minutě, kdy svým pátým gólem v sezoně zvýšil na 3:1.

Rajnoch bude hrát za turecký Sivasspor

Dvěma brankami se na vítězství Galatasaraye podílel Emre Colak, který už v sedmé minutě otevřel skóre.

Büyüksehir poté vyrovnal po zásahu Edina Višči, čtyři minuty před koncem prvního poločasu ale hosté přišli po červené kartě o Pierra Weba. Domácí po přestávce díky druhé brance Colaka, Barošovi a zásahu Selcuka Inana přesilovku využili.

Galatasaray vyhrál sedmý zápas za sebou a svou neporazitelnost prodloužil na deset utkání. Na prvním místě tabulky zvýšil náskok na čtyři body před Fenerbahce.

Kayserispor - Bursaspor 0:2, Sivasspor - Karabükspor 3:0, Trabzonspor - Manisaspor 2:1, Galatasaray - Büyüksehir 4:1 (za domácí gól Baroš), Mersin - Ankaragücü 1:2, Genclerbirligi - Samsunspor 1:1, Orduspor - Fenerbahce 1:1, Besiktas - Eskisehirspor 2:0 (gól Sivok), Gaziantepspor - Antalyaspor 1:0.

1. Galatasaray 18 12 4 2 31:12 40
2. Fenerbahce 18 10 6 2 25:15 36
3. Besiktas 18 10 5 3 27:17 35
4. Eskisehirspor 18 9 3 6 19:17 30
5. Genclerbirligi 18 8 5 5 26:21 29
6. Trabzonspor 18 7 6 5 26:22 27
7. Mersin 18 7 6 5 21:18 27
8. Sivasspor 18 7 6 5 29:29 27