Chelsea rozhodla v 89. minutě, Arsenal padl v nastavení

Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
2. 1. 2012 20:29
Wolves-Chelsea 1:2, QPR-Norwich 1:2, Fulham-Arsenal 2:1

Praha - Fotbalisté Chelsea ukončili svou čtyřzápasovou sérii bez vítězství, když ve 20. kole Premier League udolali Wolverhampton 2:1.

V dramatickém závěru o tom rozhodla trefa Franka Lamparda z 89. minuty.

Tým Petra Čecha se tak se 37 body dostal na čtvrté místo před Arsenal. Ten naopak stejným výsledkem podlehl Fulhamu.

Po United prohráli i Citizens. Gólem z 93. minuty
United pokazili Fergusonovi narozeniny, padla i Chelsea

Chelsea dostal na hřišti Wolves do vedení v 54. minutě Ramires. V poslední desetiminutovce však srovnal Stephen Ward a vypadalo to, že ´Blues´ zaznamenají čtvrtou třetí remízu 1:1 z posledních pěti zápasů.

V 89. minutě ale další ztrátu odmítla úspěšná kombinace Fernanda Torrese, Ashleyho Colea a zakončujícího Lamparda. "Tentokrát jsme hráli oproti posledním zápasům hlavně dopředu opravdu dobře. Jen je škoda, že jsme nedali dřív druhý gól a bylo z toho takové drama. Ale tým ukázal velkou sílu," uvedl na svém webu Čech.

Vyloučení a závěrečný obrat

To Arsenalu se koncovka derby s Fulhamem nepovedla vůbec. ´Kanonýři´ sice od 21. minuty vedli zásluhou Laurenta Koscielného, ovšem v závěrečné čtvrthodince přišla pohroma. Odstartovalo ji vyloučení Johana Djouroua, což domácí potrestali trefami Stevea Sidwella a Bobbyho Zamory.

U nepovedeného závěru byl i záložník Tomáš Rosický, který do duelu naskočil v 65. minutě.

Na šokující výhru nad Manchesterem United se nepodařilo navázat Blackburnu. O možnost opustit sestupové pásmo jej v zápase se Stoke připravily branky Petera Crouche, který v 17. minutě dovršil svou úvodní stovku gólů a těsně před přestávkou načal druhou.