21. 12. 2011 23:14
Udine-Juventus 0:0, Neapol-Janov 6:1, Lazio-Chievo 0:0
Juventuský Mirko Vučinič (vpravo) v souboji s Gianlukou Zambrottou z AC Milán
Juventuský Mirko Vučinič (vpravo) v souboji s Gianlukou Zambrottou z AC Milán | Foto: Reuters

Řím - Fotbalisté Juventusu uhráli ve šlágru dohrávaného 1. kola italské ligy bezbrankovou remízu na hřišti Udine.

Po souboji, jehož vítěz se měl posunout na první místo tabulky, zůstal v čele AC Milán, který má při stejném bodovém zisku lepší skóre než turínský tým.

Zápasem na hřišti Udine měl nový ročník italské ligy startovat, po srpnové stávce hráčů kvůli jednání o nové kolektivní smlouvě jím ale naopak soutěž vyvrcholila před zimní pauzou.

V utkání chudém na výrazné brankové příležitosti byli ke skórování nejblíže hostující Claudio Marchisio a Fabio Quagliarella, na druhé straně v největší šanci neuspěl Mauricio Isla. Juventus udržel neporazitelnost a zkazil Udine stoprocentní domácí bilanci.

AC Milán zdolal Cagliari 2:0 a vede Serii A

V souboji dvou týmů s 21 body napravila Neapol vrchovatě své zaváhání z posledního kola s AS Řím. Janov rozstřílela čtyřmi brankami už během první půle, dvakrát se trefil Cavani, po jednom zásahu přidali Hamšík a Panděv.

Marek Hamšík
Marek Hamšík | Foto: Reuters

Po poločase překonali nebohého brankáře Freie ještě Gargano a Zúňiga a konečným skóre 6:1 stanovila Neapol nejvyšší výsledek sezony. V italské lize dosud jeden tým vstřelil v zápase nejvíce čtyři branky.

Inter Milán počtvrté v řadě zvítězil, tentokrát 4:1 nad Lecce. Doma sice s posledním týmem tabulky prohrával už od 19. minuty po brance Muriela, za čtvrt hodiny ale odpověděl Pazzini a po poločasové přestávce rozhodl zápas ve prospěch úřadujícího vicemistra Milito. Další branky přidali Cambiasso a Álvarez.

Gólově bohatý večer dohrávaného kola stvrdily ještě vítězství Bergama 4:1 nad Cesenou a remízy 3:3 Parmy s Catanií a 2:2 Novary s Palermem. Bez branek naopak skončil zápas Lazia s Chievem, do kterého z dvojice Libor Kozák, Kamil Vacek z lavičky zasáhl jen prvně jmenovaný útočník římského týmu.