17. 12. 2011 23:00
AC Milán - Siena 2:0, Fiorentina - Bergamo 2:2
Zlatan Ibrahimovič.
Zlatan Ibrahimovič. | Foto: Reuters

Milán - Obhájci italského titulu, fotbalisté AC Milán, už zase vévodí tabulce Serie A. Do čela se vyšvihli po sobotním vítězství 2:0 nad Sienou.

Nováček sice favorita poměrně dlouho trápil, nakonec ale nestačil odolat vzrůstajícímu tlaku Rossoneri. V 54. minutě se trefil přesně k tyči záložník Antonio Nocerino.

O deset minut později o výhře Milána definitivně rozhodl Zlatan Ibrahimovič. Švédská hvězda proměnila pokutový kop a připsala si již desátou branku v sezoně.

Inter se zvedá, díky brance Nagatoma vyhrál v Janově

V dalším zápase remizovala Fiorentina s Bergamem 2:2. V 9. minutě poslal domácí do vedení Gilardino a dalších sedmdesát minut se zdálo, že těsné vedení udrží až do konce.

Pak ale hosté během pěti minut skóre otočili. Za další dvě minuty ovšem vyrovnal Černohorec Jovetič.

Italská fotbalová liga - 16. kolo:

Chievo - Cagliari 2:0 (35. Thereau, 59. Sardo), AC Milán - Siena 2:0 (54. Nocerino, 64. Ibrahimovic z pen.), Fiorentina - Bergamo 2:2 (9. Gilardino, 88. Jovetič - 81. Masiello, 86. Denis).