Barca vyhrála El Clásico a vystřídala Real v čele ligy

11. 12. 2011 23:30
Real - FC Barcelona 1:3, Betis Sevilla - Valencie 2:1

Praha - Fotbalisté Barcelony porazili v 16. kole španělské ligy Real Madrid na jeho půdě 3:1 a vystřídali odvěkého rivala v čele tabulky. Královský klub je sice vinou horšího skóre druhý, jenže má oproti katalánskému soupeři zápas k dobru.

Nečekaného zaváhání se dopustila třetí Valencie, která po 90 minutách vedla nad Betisem Sevilla 1:0, domácí však stihli v nastaveném čase výsledek otočit.

Na Valencii tak zle dotírá čtvrté Levante. To snížilo ztrátu na jediný bod, když zdolalo FC Sevillu 1:0.

Real i Barca v generálce na El Clásico vysoko vyhrály

Hráči Realu šli do vedení nejrychlejší gólem v historii El Clásika. Barcelonská síť se roztřepetala už po 22 sekundách, když na konci potrestání chyby brankáře Valdése stál Benzema.

Barcelona se dostávala do zakončení spíše sporadicky, přesto se mohla chlubit smrtící účinností. Ve 30. minutě srovnal po Messiho akci Sánchez a zkraje druhé půle tečoval Xaviho pokus Marcelo tak nešťastně, že hosté rázem vedli.

Madrid byl donucen pouštět se do stále riskantnějších výpadů a jeden takový potrestal z rychlého kontru po centru Alvése Fábregas.

Levante - FC Sevilla 1:0