23. 10. 2011 19:15
Výprask Manchesteru United. Od Citizens dostal ´šestku´
Mario Balotelli se do sítě ´Red devils´ trefil dvakrát
Mario Balotelli se do sítě ´Red devils´ trefil dvakrát | Foto: Reuters

Praha - Tak tohle nečekali fotbalisté Manchesteru United ani v nejčernějším snu. V 9. kole anglické ligy utrpěli před svými fanoušky od městského rivala City hrozivý debakl 1:6. Polovinu gólů si přitom nechali nasázet až v závěrečném nastavení.

Po dvou brankách nasázeli Balotelli s Džekem, další trefy přidali Agüero a Silva.

Svěřenci kouče Alexe Fergusona tak v této sezoně poprvé prohráli, zatímco Citizens dál vedou tabulku Premier League bez jediné porážky.

Liverpool neporazil Norwich, Newcastle ještě neprohrál
Van Persie dvěma góly zajistil Arsenalu třetí výhru

Špatný den si vybrala také Chelsea. Ta podlehla v londýnském derby Queens Park Rangers 0:1. Jedinou branku vstřelil domácí Helguson z penalty už v 10. minutě. ´Blues´ navíc museli skousnout dvě vyloučení Bosingwy a Drogby.

Mnohem povedenější odpoledne zažil Arsenal, který proti Stoke nastoupil k jubilejnímu stému utkání na Emirates Stadium. Na branku Gervinha ještě záhy odpověděl Crouch, ovšem v koncovce druhé půle se ještě dvakrát prosadil domácí střelec Van Persie a zajistil ´Kanonýrům´ výhru 3:1. Kapitán české reprezentace Tomáš Rosický se do hry nedostal.