Juventus vyhrál šlágr s AC Milán a vrátil se do čela

2. 10. 2011 23:00
Juventus Turín - AC Milán 2:0 (0:0)
Juventus je v nové sezoně jako vyměněný, nezastavil ho ani obhájce titulu
Juventus je v nové sezoně jako vyměněný, nezastavil ho ani obhájce titulu | Foto: Sport

Turín - Fotbalisté mistrovského AC Milán prohráli ve šlágru italské ligy na hřišti vedoucího Juventusu Turín 0:2 a z pěti odehraných zápasů jen jednou zvítězili. Záložník Claudio Marchisio vstřelil úvodní branku v 87. minutě, druhou přidal v třetí minutě nastavení.

"Rossoneri" se svou největší hvězdou Zlatanem Ibrahimovicem nenavázali na středeční výhru nad Plzní ve skupině Ligy mistrů. V Turíně propadli a jen jednu vystřelili na branku.

Hráči "Staré dámy" se přesto dočkali výhry až v závěrečných minutách. K prvnímu Marchisiovu zásahu pomohl tečí obránce Daniele Bonera, na druhém měl zase výrazný podíl chybující brankář Christian Abbiati.

Zkroušený Inter dál tápe, tentokrát vyhořel s Neapolí

Šance AC na případný závěrečný tlak ještě snížil ghanský záložník Kevin-Prince Boateng, který byl dvě minuty před koncem vyloučen po druhé žluté kartě.

Výsledky:

Novara - Catania 3:3 (49. Rigoni z pen., 66. Morimoto, 85. Jeda - 14. Legrottaglie, 56. Lodi, 90.+1 Gómez), Cesena - Chievo 0:0, Fiorentina - Lazio Řím 1:2 (8. Cerci - 28. Hernanes, 83. Klose), Lecce - Cagliari 0:2 (10. Ribeiro, 40. Biondini), Palermo - Siena 2:0 (19. Migliaccio, 90.+4 Hernández z pen.), Parma - FC Janov 3:1 (29. a 42. z pen. Giovinco, 50. Morrone - 90.+2 Palacio z pen.), Udine - Boloňa 2:0 (29. Benatia, 72. Di Natale z pen.), Juventus Turín - AC Milán 2:0 (87. a 90.+3 Marchisio).