Drobného Hamburk v bundeslize poprvé vyhrál

23. 9. 2011 23:05
Hamburk vyhrál 2:1 ve Stuttgartu a už není poslední
Hamburk v bundeslize konečně zvítězil.
Hamburk v bundeslize konečně zvítězil. | Foto: Sport

Stuttgart - Fotbalisté Hamburku se v 7. bundesligovém kole dočkali prvního vítězství v sezoně. Severoněmecký tým s Jaroslavem Drobným v brance vyhrál 2:1 ve Stuttgartu a minimálně do soboty se dostal z posledního místa tabulky.

Hamburk po pondělním odvolání Michaela Oenninga vedl jako hlavní kouč dosavadní trenér rezervy Rodolfo Cardoso a zpočátku to vypadalo, že zůstane vše při starém.

Morávek je v Schalke bez kouče, Ragnick je unavený
Hamburk jako Baník a Budějovice. V krizi a mění kouče

Domácí se ujali vedení v 18. minutě, kdy Drobný vyrazil prudkou Kuzmanovičovu ránu pouze před sebe a míče se zmocnil hamburský rodák s rakouským pasem Harnik, který otevřel skóre.

Poslednímu týmu tabulky se podařilo otočit zápas v druhém poločase během čtvrt hodiny díky brankám po rohových kopech. Nejprve v 51. minutě vyrovnal Bruma a v 67. minutě umístěnou střelou poslal hosty do vedení Tesche.

Fotbalistům Hamburku se už podařilo cenný výsledek udržet a k remíze z druhého kola proti Hertě Berlín přidali poprvé tři body. Poslední minutu v dresu vítězů odehrál střídající David Jarolím.