22. 9. 2011 22:30
Fotbalisté Sivasporu i Besiktase vyhráli 2:1
Tomáš Sivok se trefil za Besiktas.
Tomáš Sivok se trefil za Besiktas. | Foto: Reuters

Istanbul - Českým fotbalistům se dnes v turecké lize dařilo. Jakub Navrátil přispěl v třetím kole jednou brankou k výhře Sivassporu 2:1 na hřišti Ankaragücü, trefil se také další obránce Tomáš Sivok, který pomohl Besiktasi otočit skóre zápasu v Bursasporu na 2:1.

Besiktas prohrával od šesté minuty, kdy se prosadil Ibrahim Teteh Bangura. Stejný hráč byl o dvacet minut později vyloučen, hosté však dlouhou přesilovku nevyužili. Naopak sami přišli v 79. minutě po druhé žluté kartě o útočníka Ricarda Quaresmu.

Inter po tragickém startu sezony převzal Ranieri
Morávek je v Schalke bez kouče, Ragnick je unavený

Vyrovnat se Besiktasi podařilo tři minuty před koncem, kdy se trefil Sivok. Vítězství pak zařídil istanbulskému celku slovenský útočník Filip Hološko.

Navrátil proti Ankaragücü otevřel skóre v 33. minutě a připsal si druhou branku v sezoně. Domácí sice po přestávce vyrovnali, první body však Sivassporu zařídil třináct minut před koncem dánský útočník Morten Rasmussen.

Turecká fotbalová liga - 3. kolo:

Ankaragücü - Sivasspor 1:2 (za hosty gól Navrátil), Bursaspor - Besiktas 1:2 (za hosty gól Sivok).

1. Eskisehirspor 3 2 1 0 6:1 7
2. Fenerbahce 3 2 1 0 5:2 7
3. Büyüksehir 3 2 1 0 4:1 7
4. Bursaspor 3 2 0 1 7:3 6
5. Besiktas 3 2 0 1 6:4 6
6. Antalyaspor 3 2 0 1 3:2 6
7. Mersin 3 2 0 1 5:5 6
8. Genclerbirligi 3 1 1 1 4:4 4