Arsenal si dal dva vlastní góly a prohrál v Blackburnu

17. 9. 2011 18:19
Blackburn - Arsenal 4:3, Aston Villa - Newcastle 1:1
Pouhé čtyři body z pěti zápasů, s tím nemůže být trenér Arséne Wenger spokojen
Pouhé čtyři body z pěti zápasů, s tím nemůže být trenér Arséne Wenger spokojen | Foto: Reuters

Praha - Trápení fotbalistů Arsenalu v anglické lize pokračuje.

´Kanonýři´ prohráli v 5. kole Premier League na půdě Blackburnu 3:4, přestože o poločase vedli 2:1.

Ve druhé půli si však dali dva vlastní góly a v závěru zahodili hned několik gólových šancí na vyrovnání.

I nadále tak zůstávají s pouhými čtyřmi body ve spodní části tabulky.

Fulham remizoval s Rovers, Gecov a Grygera si nezahráli
Čech oslavil návrat do branky výhrou 2:1 v Sunderlandu

Zprvu to vypadalo, že svěřenci Arséna Wengera ukončí šestizápasovou sérii bez výhry na venkovních hřištích, když po trefách Gervinha a Artety dvakrát vedli. Za domácí snižoval Yakubu.

Jenže po přestávce přidal Blackburn na aktivitě, hostující obrana přestala stíhat a navíc si Londýňané dvě branky dali sami. Mezi ně se vlezla ještě další trefa Yakubuho a Londýňané rázem prohrávali 2:4.

Pět minut před koncem vykřesal povedenou hlavičkou jiskru naděje Šammach, jenže v posledních sekundách spálili hráči Arsenalu čtyři tutovky a na bod tak nedosáhli.

První ukořistili nováčci nejvyšší soutěže Swansea a Norwich.