Rudé ďábly zachránil vlastní gól, Chelsea zaváhala

14. 8. 2011 19:19
Londýňané remizovali se Stoke 0:0

Praha - Úvodní kolo Premier League nevyšlo vedle Arsenalu a Liverpoolu ani dalšímu favoritu - londýnské Chelsea.

Aktuální vicemistr, z jehož lavičky tým premiérově v soutěžním zápase vedl nový trenér André Villas-Boas, pouze remizoval na hřišti Stoke 0:0.

Vstup velkoklubů do soutěže tak zachránil alespoň Manchester United, který veze výhru 2:1 z hřiště West Bromwiche.

Premier League: Liverpool a Arsenal na úvod remizovali
Wengera rozlítilo vyloučení Gervinha. Prý nemělo být

Londýňané, jejichž bránu hájil po celý zápas Petr Čech, se především v ofenzivní fázi hodně trápili. Nepomohlo ani to, že se stihl uzdravit Fernando Torres, ani posílení útoku o Nicolase Anelku a Didiera Drogbu po přestávce.

Do výraznější tlaku se ´Blues´ dostali až v poslední čtvrthodině, ale jejich největší šance skončila jen na břevně. Chelsea tak tři body z prvního zápasu nebrala poprvé po devíti letech.

Manchester sice dostal proti West Bromwichi do vedení už ve 13. minutě Wayne Rooney, ale na gól ryšavého ostrostřelce ještě do konce první půle odpověděl Shane Long. Velký podíl na vyrovnávací brance měl rovněž brankář David de Gea, jemuž prošla slabá střela pod rukou podobně jako v nedávném Superpoháru.

´Rudé ďábly´ v cestě za třemi body zachránila až vlastní branka domácích deset minut před koncem.