Pekhart v Německu opět skóroval, Norimberk ale prohrál

13. 8. 2011 20:30
Norimberk - Hannover 1:2, Schalke - Kolín 5:1
Tomáš Pekhart.
Tomáš Pekhart. | Foto: Reuters

Norimberk - Dva zápasy, dva góly. Taková je bilance reprezentačního útočníka Tomáše Pekharta ve fotbalové bundeslize. Bývalý hráč Jablonce skóroval i ve druhém utkání za Norimberk, tentokrát ovšem jeho gól týmu k bodům nepomohl.

Norimberk prohrál na domácí půdě s Hannoverem 1:2, Pekhart ve druhém poločase hlavičkou z bezprostřední blízkosti pouze korigoval výsledek.

Druhý nejlepší střelec minulého ročníku Gambrinus ligy mohl vzápětí i vyrovnat, gólman Hannoveru Zieler ale výborně zasáhl.

Pekhartův úvod: Vysoký jalovec i bouřlivá oslava gólu
VIDEO Pekhart premiéru v Bundeslize oslavil gólem
Pospěch začal v Mohuči vítězně, Bayern na úvod prohrál

Vysokou výhru si připsalo Schalke, když porazilo Kolín 5:1. V základní sestavě domácích se po boku Raúla či Huntelaara představil i český záložník Jan Morávek.

Bronzový medailista z Eura jednadvacítek dokonce přihrál na gól právě slavnému Raúlovi. Nizozemec Huntelaar se trefil třikrát.

Raúl Gonzalez.
Raúl Gonzalez. | Foto: Reuters

První porážku v sezoně musel skousnout mistrovský Dortmund, který na půdě Hoffenheimu podlehl nejtěsnějším rozdílem 1:0. Utkání rozhodl již v 9. minutě Salihovič.

Po porážce v úvodním kole si první tři body připsal Bayern Mnichov. Pomohlo mu k nim ale výrazně štěstí. Jediný gól zápasu ve Wolfsburgu totiž vstřelil až v samotném závěru Brazilec Luis Gustavo.

Brankář Hamburku Jaroslav Drobný vychytal remízu 2:2 proti svému bývalému zaměstnavateli, Herthě Berlín. Posledních 20 minut odehrál i záložník David Jarolím.

Tabulku vede Mohuč, v jejíž sestavě chyběl zraněný Zdeněk Pospěch. Jeho tým i bez něj zvítězil ve Freiburgu, za který nastoupil stoper Pavel Krmaš, 2:1.

Německá fotbalová liga - 2. kolo:

Freiburg - Mohuč 1:2 (90. Cissé - 64. Riise, 79. Choupo Moting), Hamburk - Hertha Berlín 2:2 (25. Petrič z pen., 61. Son Hung-min - 43. Torun, 88. Mijatovič), Hoffenheim - Dortmund 1:0 (9. Salihovič), Norimberk - Hannover 1:2 (56. Pekhart - 16. Abdellaoue, 27. Rausch z pen.), Schalke - Kolín nad Rýnem 5:1 (42. z pen., 47. a 84. Huntelaar, 48. Holtby, 59. Raúl - 12. Podolski), Wolfsburg - Bayern Mnichov 0:1 (90. Gustavo), Mönchengladbach - Stuttgart 1:1 (67. Daems z pen. - 71. Cacau).

1. Mohuč 2 2 0 0 4:1 6
2. Hannover 2 2 0 0 4:2 6
3. Stuttgart 2 1 1 0 4:1 4
4. Mönchengladbach 2 1 1 0 2:1 4
5. Wolfsburg 2 1 0 1 3:1 3
6. Brémy 1 1 0 0 2:0 3
7. Schalke 2 1 0 1 5:4 3
8. Dortmund 2 1 0 1 3:2 3