Pospěch začal v Mohuči vítězně, Bayern na úvod prohrál

ČTK ČTK
7. 8. 2011 20:15
Mohuč - Leverkusen 2:0, Bayern - Mönchengladbach 0:1

Berlín - Český fotbalový obránce Zdeněk Pospěch prožil vítězný bundesligový debut v dresu Mohuče, kam přestoupil po třech a půl letech strávených v Kodani.

Jeho nový tým v první kole německé ligy porazil 2:0 vicemistra Leverkusen, za nějž hrála další opora zadních řad reprezentace Michal Kadlec.

Mohuči se tak podařilo úspěšným vstupem do domácí soutěže alespoň částečně napravit tři dny staré vypadnutí z Evropské ligy s rumunským Medias. Bayer oproti tomu týden po vyřazení z Německého poháru s nováčkem druhé bundesligy z Drážďan utrpěl druhou porážku v soutěžním zápase za sebou.

Mistrovský Dortmund vstoupil do sezony vítězně

Na obou dnešních gólech měli výrazný podíl hráči Leverkusenu. Nejprve hostující brankář Giefer nepovedenou přihrávkou prakticky naservíroval ve 32. minutě vedoucí trefu Allaguiovi a čtyři minuty před koncem tečoval míč do vlastní sítě Toprak.

Start do sezony nevyšel favorizovanému Bayernu Mnichov, který podlehl doma 0:1 Mönchengladbachu. Jediný gól padl v 62. minutě, v níž se nedohodly nové posily Bayernu brankář Manuel Neuer a Jérome Boateng a volný míč poslal z hranice šestnáctky do opuštěné branky hostující De Camargo. Sedm minut předtím trefil domácí Gomez hlavou tyč.